top

Norrona

Nørrona je norská značka specializující se na navrhování a výrobu outdoorového oblečení a vybavení, které funguje i v těch nejnáročnějších povětrnostních podmínkách. Vybavení a oblečení Nørrona je zárukou nejvyšší kvality zpracování a použití nejlepších dostupných materiálů.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Nørrona - značka pro všechny outdoorové nadšence

Historie společnosti Nørrona sahá až do roku 1929, kdy norský outdoorový nadšenec Jørgen Jørgensen začal hledat vybavení, které by obstálo v náročných povětrnostních podmínkách, které v Norsku panují po většinu roku. V počátcích se společnost Nørrona specializovala na výrobu koženého turistického vybavení. Od počátku byla prioritou nejvyšší kvalita každého výrobku. V letech 1950-1960 se společnost zaměřila na vybavení pro kempování. Oblečení, batohy, doplňky a stany značky Nørrona se skvěle hodí na jednodušší výlety do přírody. 70. léta a najmutí horolezce Tomase Carlstrøma jako designéra přesměrují pozornost značky na mnohem náročnější trhy. Celé oddělení bylo vytvořeno se zaměřením na extrémní uživatele, kteří potřebují robustní vybavení do nejnepříznivějších povětrnostních podmínek, s nimiž se lze v horách setkat. Brzy vzniká inovativní tunelový stan se dvěma vchody. Krátce poté se do kolekce přidal kultovní horolezecký batoh. V roce 1977 byla vytvořena první bunda Nørrona s nepromokavou membránou GORE-TEX®. Toto řešení brzy využijí téměř všichni přední výrobci horského oblečení na světě. V roce 1982 byla uvedena na trh kolekce spacáků Nørrona. V roce 1995 bylo na trh uvedeno první lyžařské oblečení této norské značky. V roce 2008 se k těmto výrobkům přidává cyklistické a lifestylové oblečení pro každodenní použití.

Po celou tuto dobu byly výrobky Nørrona vybírány pro extrémní horské expedice a výpravy do nejodlehlejších oblastí světa. Oblečení a vybavení této značky doprovází profesionální horolezce při výstupech na Mount Everest, Mount McKinley a mnoho dalších nejvyšších vrcholů světa. Zimní oblečení Nørrona je ideální také pro expedice na severní a jižní pól a při treku Grónskem.

Čím jsou výrobky společnosti Nørrona tak výjimečné?

Přestože se značka rozrostla o oblečení a vybavení pro mnoho různých outdoorových aktivit, je Nørrona stále rodinným podnikem. Vedení značky čerpá energii a vášeň pro outdoorové aktivity přímo od svého zakladatele. Neustále se snaží posouvat hranice. Jejich inovativní přístup k výrobkům vede ke stále dokonalejším modelům, které nabízejí ještě lepší ochranu před povětrnostními vlivy. Dokonalý vývoj každého detailu by nebyl možný bez úzké spolupráce návrhářů a specializovaných testerů společnosti Nørrona. Právě oni vytvářejí nové modely bund, kalhot a batohů, nejprve na papíře a poté i ve skutečnosti. Zkušební verze se používají v podmínkách, pro které byly navrženy. Tímto způsobem se odhalí všechny nedokonalosti. Průběžná vylepšení zajišťují, že výsledný model má vynikající výkonnostní vlastnosti. Dokonalá kombinace optimálního střihu, funkčnosti, materiálu a dokončovacích detailů tvoří dokonalý celek. Společnost Nørrona je vždy v čele produktových inovací. Společnost Nørrona zpopularizovala klasický tunelový stan a jako první evropská firma použila ve svých výrobcích nepromokavou membránu GORE-TEX®.

Norská značka nabízí oblečení a vybavení pro každého outdoorového nadšence.

V současné době velmi rozsáhlý sortiment společnosti Nørrona lze rozdělit do několika kolekcí s výrobky navrženými s ohledem na konkrétní činnosti. Milovníci horolezectví najdou nejsilnější oblečení v kolekci Mountaineering. Lezecké kalhoty a bundy Nørrona poskytují komplexní ochranu proti sněhu, dešti a nárazovému větru. Zároveň se vyznačují vysokou odolností proti oděru. Ať už zdoláváte nejvyšší vrcholy Himálaje nebo tatranskou klasiku v nepříznivém počasí, na toto oblečení se můžete spolehnout za všech podmínek. Pro milovníky turistiky a kempování je připravena kolekce Outdoor / hiking. Lehké bundy, trička a kraťasy značky Nørrona zajišťují pohodlí v každém ročním období. Pohodlný střih v kombinaci s kvalitními materiály a moderním designem zaručuje vysokou úroveň pohodlí.

Milovníci MTB si přijdou na své v kolekci Mountain Biking. Cyklistické oblečení Nørrona je ideální jak pro jízdu na singletracích, tak pro celodenní výlety v různorodém terénu. Pro milovníky zimních sportů byla vytvořena řada Ski/snowboard. Lyžařské oblečení Nørrona poskytuje účinnou izolaci, aniž by omezovalo vaše pohyby při lyžování. Pokud hledáte pohodlí a spolehlivost i pro každodenní nošení, společnost Nørrona vytvořila kolekci Lifestyle. Jedná se o oděvy, které jsou určeny pro každodenní použití, a to jak v práci, tak ve volném čase. Ačkoli jsou o něco méně technický než typické horské modely, stále využívají pokročilé materiály a řešení známá z mnohem specializovanějších modelů. Zajímavé je, že společnost Nørrona má dokonce kolekci neoprénů pro surfaře, které poskytují dobrou ochranu při plavání ve studené vodě.

Nabídku oblečení doplňuje kvalitní horské a turistické vybavení. Patří sem batohy Nørrona, turistické spacáky a dokonce i stany. Díky tomu snadno zkompletujeme nejen tu nejkvalitnější sadu oblečení, ale i další vybavení nutné při každé cestě.

Originální výrobky Nørrona - obchod 8a.cz nabízí široký výběr modelů

V našem outdoorovém obchodě nemohla tato jedinečná norská značka chybět. Propracované oblečení a vybavení pro hory, turistiku a expedice si často vybírají jak profesionálové, tak i amatéři outdoorových aktivit. Při výběru výrobků Nørrona si můžete být jisti, že byly připraveny s maximální pozorností věnovanou detailům a že použité materiály jsou té nejvyšší kvality. To vše v kombinaci s moderním designem a barvami, které vám jistě umožní vyniknout na horské stezce nebo sjezdovce. V naší nabídce najdete oblečení pro všechna roční období. Bundy a kalhoty Nørrona vás ochrání před nejhoršími povětrnostními podmínkami.