top

Nikwax

Značka Nikwax je jedním z předních výrobců detergentů a impregnantů na světě. Toto logo, uznávané mezi turisty, umožňuje obnovit čistotu a voděodolné vlastnosti turistického oblečení a obuvi.
38
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

38 položek

na stránce
 1. -10%
  Impregnace Nikwax TX Direct Spray On 1L

  wish list

 2. -13%
  Čistší Nikwax Tech Wash 5L
  Čistší Nikwax Tech Wash 5L
  1 904 Kč 2 189 Kč

  wish list

 3. -10%
  Impregnace Nikwax Visor Proof 125ml

  wish list

 4. -10%
  Impregnace na lana Nikwax Rope Proof 1 L

  wish list

 5. -13%
  Impregnace Nikwax TX Direct Wash In 1000 ml

  wish list

 6. -11%
  Impregnace Nikwax Softshell Proof Spray 300ml

  wish list

 7. -20%
  Impregnace Nikwax Polar Proof 300ml

  wish list

 8. -20%
  Prací prostředek Nikwax Tech Wash 300 ml

  wish list

 9. -20%
  Impregnace Nikwax Down Proof 300 ml

  wish list

 10. -15%
  Prací prostředek Nikwax Tech Wash 100 ml

  wish list

 11. -11%
  Impregnace Nikwax Softshell Proof 300 ml

  wish list

 12. -11%
  Impregnace Nikwax TX Direct Wash In 300 ml

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

38 položek

na stránce

Impregnace Nikwax na boty a oblečení

Dnešní tkaniny a membrány v outdoorovém oblečení vyžadují zvláštní péči, aby si zachovaly své vlastnosti i po mnoha vypráních. Proto obchod 8a.cz nabízí tak širokou škálu produktů Nikwax pro všechny outdoorové nadšence. První fází je obvykle praní použitého outdoorového oblečení. Pro konkrétní materiály jsou k dispozici různé druhy pracích prostředků. Prací prostředek na péřové, fleecové, softshellové nebo merino vlněné oblečení vám umožní správnou péči o značkové oblečení. Obzvláště oblíbené jsou prací prostředky pro bundy GORE-TEX®. Nepoškozují membránu a umožňují obnovit svěžest oděvu. Druhým krokem je impregnace oblečení, aby neabsorbovalo vodu tak rychle. K dispozici jsou mimořádně účinné impregnační prostředky, a to jak pro použití v pračce, tak ve formě spreje. Samostatnou kategorií výrobků je impregnace na boty, kde je důležité udržovat svršek v čistotě a pravidelně impregnovat. Zde mohou pomoci sady s kartáčem na boty, vosky pro lícovou kůži a impregnace ve spreji, které fungují na mnoho svrchních materiálů. Výrobky Nikwax v obchodě 8a.cz pro vynikající kvalitu a snadné použití.

Historie společnosti Nikwax

Nick Brown je zakladatelem společnosti Nikwax. V 70. letech 20. století byl nadšeným turistou, ale zjistil, že žádný z výrobků na impregnaci obuvi, které byly v té době v obchodech, neposkytoval jeho botám potřebnou ochranu. Vynalezl proto vlastní impregnační vosk, který kůži dostatečně chránil před vlhkostí, ale zároveň ji příliš nezměkčoval. Od tohoto prvního vosku převzala název celá společnost, která na základě tohoto prvního úspěchu vznikla. V současné době určuje společnost Nikwax trendy v ošetřování obuvi a oblečení a ostatní společnosti ji následují. Ochrana životního prostředí se stala prioritou. Významná část příjmů směřuje do výzkumu, jehož cílem je snížit dopad impregnace na životní prostředí při zachování vysokého výkonu. Právě tyto zásady umožnily uvést na trh impregnační prostředky na bázi vody.