top

Nemo

Nemo Equipment je americká značka, která vyrábí vysoce kvalitní turistické vybavení. Jeho nabídka zahrnuje stany, spací pytle, podložky, kempingový nábytek a mnoho dalších outdoorových doplňků. Moderní design a prvotřídní materiály používané v produktech Nemo se odrážejí v jejich vysoké spolehlivosti a odolnosti.
18
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

18 položek

na stránce
 1. -10%
  Nafukovací matrace Nemo Astro Regular - lumen

  wish list

 2. -10%
  Nafukovací matrac Nemo Quasar 3D Regular - plasma

  wish list

 3. -10%
  Stan pro 2 osoby Nemo Aurora 2P - nova green

  wish list

 4. -10%
  Stan pro 3 osoby Nemo Dragonfly 3P - green

  wish list

 5. -10%
  Stan pro 1 osobu Nemo Hornet 1P - green

  wish list

 6. -10%
  Stan pro 3 osoby Nemo Dagger Osmo 3P - green

  wish list

 7. -10%
  Turistická sprcha Nemo Helio - dark verglas

  wish list

 8. -10%
  Sprchový stan Nemo Heliopolis - orange

  wish list

 9. -21%
  Kolík Nemo Javelin
  Kolík Nemo Javelin
  214 Kč 271 Kč

  wish list

 10. -20%
  Kolíky pro stany Nemo Sweepstake 6 sztuk

  wish list

 11. -10%
  Stan pro 2 osoby Nemo Chogori 2P - orange

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

18 položek

na stránce

Nemo Equipment- moderní turistické vybavení

Americká značka je specialistou na design a výrobu turistického vybavení. Díky moderním materiálům a konstrukčním řešením je vybavení velmi lehké a spolehlivé. Použité materiály se zároveň vyznačují dlouhou životností, což znamená, že jednotlivé výrobky Nemo budou dobře sloužit při dalších cestách po mnoho sezón. Jádro nabídky tvoří příslušenství nezbytné pro přenocování v terénu. Kompaktní stany poskytují úkryt před deštěm a větrem. Teplé spací pytle s charakteristickým tvarem zaručují dobré tepelné podmínky během spánku. Nepostradatelné jsou také karimatky a matrace. Katalog výrobků doplňují polštáře, nábytek a turistické doplňky. Produkty Nemo Equipment jsou k dispozici v mnoha variantách. Vhodný stan si tak najdou jak outdooroví nadšenci, kteří se chystají na víkendový výlet k jezeru, tak i ti, kteří si užívají dlouhé túry v horách.

Historie značky Nemo

Ve starém 200 let mlýně v Doveru ve státě New Hampshire se každý den 25 lidí a 9 psů vydává vstříc novým výzvám. Tento sehraný tým vyvíjí nová řešení pro turistické a outdoorové vybavení. Budovy se nacházejí u řeky, kterou lze na kajaku sjet přímo do Atlantského oceánu. Hodinu jízdy na sever se naopak nachází pohoří White Mountains, které je známé svým proměnlivým a často nepříznivým počasím. Značka NEMO Equipment se zrodila právě z lásky k objevování nových cest a hledání neznámého. Dobrodružství v outdooru přináší zcela nový pohled jak na samotnou tvorbu vybavení, tak na celý model řízení společnosti. Proto ti, kteří se podíleli na vzniku značky, mají i nadále radost a uspokojení z toho, že na trh přicházejí s inovativním outdoorovým vybavením. Všichni tvoří sehraný tým, který kromě práce pořádá společné pěší, cyklistické nebo lyžařské výlety. Tehdy se rodí řada nápadů na nové produkty a inovativní designová řešení.

Péče o životní prostředí

Lidé, kteří tvoří značku NEMO, věří, že existuje model udržitelného a odpovědného podnikání. Péče o přírodu není jen něco, co děláte o prázdninách, ale měla by se projevovat konkrétními činy. Od tak samozřejmých věcí, jako je instalace solárních panelů, až po ty, které vyžadují větší úsilí, jako je vývoj ekologičtějších vzorců pro hydroizolaci. Turistické vybavení značky Nemo Equipment je vyrobeno tak, aby vydrželo co nejdéle. Díky moderním pevným materiálům lze jednotlivé výrobky používat ještě déle, než aby předčasně skončily na skládce. Výrobce vás také vyzývá, abyste si vybavení opravili. Někdy stačí jen trochu zašít, podlepit švy nebo záplatovat, aby vybavení zůstalo funkční i na dalších cestách.

Stejně jako ostatní vysoce kvalitní turistické produkty i produkty značky Nemo používají jako náplň přírodní prachové peří. Společnost však dbá na to, aby pocházelo ze spolehlivých zdrojů. Musí mít certifikát RDS (Responsible Down Standard), což znamená, že peří bylo získáno pouze humánním způsobem. Kromě toho zajišťuje, aby byla během chovu zajištěna pohoda hus a kachen. Americký výrobce klade mimořádně velký důraz také na voděodolné a impregnační prostředky. Díky vlastnímu chemickému oddělení vyvíjí stále nové receptury hydroizolačních a protidešťových nátěrů, které používají méně a méně látek škodlivých pro životní prostředí. Turistická výbava Nemo tak poskytuje vynikající ochranu před nepřízní počasí a zároveň má menší dopad na přírodu. Měří se všechny činnosti společnosti a jejich dopad na přírodu. Jedná se o jednoho z prvních menších výrobců, pro které byl definován Higgův index. Jedná se o celou zprávu, která ukazuje tlak společnosti na životní prostředí a zároveň identifikuje konkrétní místa, kde je možné dosáhnout dalších zlepšení.