top

MTB kraťasy

MTB kraťasy kombinují vysokou odolnost s maximální volností pohybu na horských stezkách. Nabídka zahrnuje dámské a pánské kraťasy na horské kolo, které jsou ideální na letní výlety.
Zobrazení Mřížka Seznam

158 výrobky

 1. -15%
  Cyklistické kraťasy 100% R-Core - black

  wish list

 2. -35%
  Cyklo kraťasy 100% Airmatic - navy

  wish list

 3. -35%
  Cyklokraťasy dámské 100% Airmatic - black

  wish list

 4. -38%
  Cyklo kraťasy Maloja Fuorn - midnight

  wish list

 5. -38%
  Cyklo kraťasy Maloja Fuorn - fir

  wish list

 6. -30%
  Cyklistické kraťasy ION Traze - shark grey

  wish list

 7. -31%
  Cyklistické kraťasy ION Logo - grey

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

158 výrobky

Vymazat

Co by měly charakterizovat MTB kraťasy?

Při překonávání horských stezek a cest se často stává, že se zachytíte o vyčnívající větve nebo kameny. Při náročných sjezdech může dojít k pádu, proto je jednou z nejdůležitějších vlastností kraťasů na horské kolo jejich vysoká odolnost. Měly by být vyrobeny z pevných materiálů, které vydrží náhodné oděrky při intenzivním používání na horských cestách. MTB kraťasy navíc musí poskytovat velkou volnost pohybu, která je nezbytná na obtížných úsecích stezek, kdy musíme balancovat na kamenitých úsecích nebo se naklánět přes sedlo při nejstrmějších sjezdech. Kraťasy by samozřejmě měly být pohodlné. Proto jsou tak oblíbené cyklistické MTB kraťasy s vložkami, které výborně tlumí a snižují riziko odřenin. Jsou vlastně nepostradatelnou součástí kraťasů každého člověka, který v terénu najezdí více kilometrů.

Jaké MTB kraťasy - volné nebo přiléhající?

Dnes lze cyklistické MTB kraťasy rozdělit do dvou hlavních skupin. První z nich jsou přiléhavé MTB cyklistické kraťasy s vložkou. Tyto modely nejčastěji volí závodníci a lidé, kteří intenzivně jezdí na horských kolech. Jsou ideální pro závody a trénink. K dispozici jsou modely se šlemi i bez nich, které jsou skvělou ochranou proti sklouznutí kraťasů. Další skupinou kraťasů, která se těší stále větší oblibě, jsou volné MTB kraťasy, které nabízejí maximální volnost a skvělý vzhled. Jsou optimální volbou pro ty, kteří se vydávají na singletrek a považují jízdu na horském kole za maximální zábavu. Tyto ležérní MTB kraťasy nabízejí velmi účinné odvětrávání v letním horku. Materiály použité k jejich výrobě se často vyznačují velmi vysokou odolností proti oděru. Volné kraťasy také umožňují pohodlné nošení chráničů kolen, které jsou běžným doplňkem, pokud se chystáte na trasy s velkým množstvím sjezdů. Většinu těchto modelů lze samozřejmě vybavit vnitřními šortkami s podšívkou, takže jsou stejně pohodlné jako konkurenční těsné kraťasy. Ať už dáváte přednost volným kraťasům nebo přiléhavým MTB kraťasům, v naší nabídce určitě najdete ten správný model!