top

MTB kraťasy

MTB kraťasy kombinují vysokou odolnost s maximální volností pohybu na horských stezkách. Nabídka zahrnuje dámské a pánské kraťasy na horské kolo, které jsou ideální na letní výlety.
74
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 74

na stránce
 1. -15%
  Kraťasy Maloja Fuorn - moonless
  Kraťasy Maloja Fuorn - moonless
  2 595 Kč 3 054 Kč

  wish list

 2. -15%
  Cyklistické kraťasy Maloja Rosso - moss

  wish list

 3. -15%
  Cyklistické kraťasy Maloja Rosso - night sky

  wish list

 4. -15%
  Cyklistické kraťasy Maloja Pin - moss

  wish list

 5. -15%
  Cyklistické kraťasy Maloja Pin - golden fall

  wish list

 6. -15%
  Cyklistické kraťasy Maloja Bardin - night sky

  wish list

 7. -13%
  Kraťasy Maloja Goliat - moonless

  wish list

 8. -13%
  Kraťasy Maloja Goliat - night sky

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 74

na stránce

Co by měly charakterizovat MTB kraťasy?

Při lezení po horských stezkách a cestách se často stává, že se zachytíte o vyčnívající větve nebo kameny. Při náročných sjezdech může dojít k pádu, proto je jednou z nejdůležitějších vlastností šortek na horské kolo jejich vysoká odolnost. Měly by být vyrobeny z pevných materiálů, které vydrží náhodné oděrky při intenzivním používání na horských silnicích. MTB kraťasy navíc musí poskytovat velkou volnost pohybu, která je nezbytná na obtížných úsecích stezek, kdy musíme balancovat na kamenitých úsecích nebo se naklánět přes sedlo při nejstrmějších sjezdech. Šortky by samozřejmě měly být pohodlné. Proto jsou tak oblíbené cyklistické kraťasy MTB s vložkami, které výborně tlumí a snižují riziko odřenin. Jsou vlastně nepostradatelnou součástí šortek každého člověka, který v terénu najezdí více kilometrů.

Jaké MTB šortky - volné nebo těsné?

Dnes lze cyklistické šortky MTB rozdělit do dvou hlavních skupin. První z nich jsou přiléhavé MTB cyklistické kraťasy s vložkou. Tyto modely nejčastěji volí závodníci a lidé, kteří intenzivně jezdí na horských kolech. Jsou ideální pro soutěže a trénink. K dispozici jsou modely se šlemi i bez nich, které jsou skvělou ochranou proti sklouznutí šortek. Další skupinou kraťasů, která se těší stále větší oblibě, jsou volné MTB kraťasy, které nabízejí maximální volnost a skvělý vzhled. Jsou optimální volbou pro ty, kteří se vydávají na singletrack a považují jízdu na horském kole za maximální zábavu. Tyto ležérní MTB šortky nabízejí velmi účinné odvětrávání v letním horku. Materiály použité k jejich výrobě se často vyznačují velmi vysokou odolností proti oděru. Volné kraťasy také umožňují pohodlné nošení chráničů kolen, které jsou běžným doplňkem, pokud se chystáte na trasy s velkým množstvím sjezdů. Většinu těchto modelů lze samozřejmě vybavit vnitřními šortkami s podšívkou, takže jsou stejně pohodlné jako konkurenční těsné šortky. Ať už dáváte přednost volným šortkám nebo přiléhavým MTB šortkám, v naší nabídce určitě najdete ten správný model!