top

MSR

MSR – Mountain Safety Research – je jednou z nejpopulárnějších společností ve Spojených státech vyrábějících specializované horské vybavení. Pokročilé hořáky, vařiče a stany MSR můžete zakoupit na 8a.cz.
78
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 78

na stránce
 1. -30%
  Palivová lahev MSR Fuel Bottle 591ml CRP Cap

  wish list

 2. -30%
  Palivová lahev MSR Fuel Bottle 325ml CRP Cap

  wish list

 3. -28%
  Turistická pánev MSR Windburner Ceramic Skillet

  wish list

 4. -26%
  Turistický hořák MSR WindBurner Group Stove System

  wish list

 5. -25%
  Sada MSR Quick 2 System
  Sada MSR Quick 2 System
  1 964 Kč 2 619 Kč

  wish list

 6. -30%
  Kuchyňská sada MSR Trail Lite Solo

  wish list

 7. -28%
  Sada hrnců MSR Ceramic 2 Pot Set
  Sada hrnců MSR Ceramic 2 Pot Set
  1 810 Kč 2 514 Kč

  wish list

 8. -25%
  Vodní filtr MSR Thru-Link InLine Microfilter

  wish list

 9. -30%
  Sada nádobí MSR 2 Person Mess Kit

  wish list

 10. -30%
  Sada nádobí MSR Alpinist 2 Cook Set

  wish list

 11. -27%
  Sada nádobí MSR TrailLite Duo System

  wish list

 12. -11%
  Turistický hrniec MSR Trail Lite Pot 2 L

  wish list

 13. -30%
  Turistický hrniec MSR Trail Lite Pot 1,3 L

  wish list

 14. -30%
  Turistický varič MSR WindBurner Duo System - black

  wish list

 15. -25%
  Turistický varič MSR PocketRocket Deluxe Stove Kit

  wish list

 16. -30%
  Turistický varič MSR Pocket Rocket Stove Kit

  wish list

 17. -30%
  Turistický hořák MSR WindPro 2
  Turistický hořák MSR WindPro 2
  2 347 Kč 3 354 Kč

  wish list

 18. -30%
  Bivakovací pytel MSR E-Bivy
  Bivakovací pytel MSR E-Bivy
  2 641 Kč 3 774 Kč

  wish list

 19. -30%
  Nádoba na vodu MSR DromLite Bag 6 L

  wish list

 20. -30%
  Nádoba na vodu MSR Dromedary Bag 6 L

  wish list

 21. -30%
  Nádoba na vodu MSR Dromedary Bag 10 L

  wish list

 22. -30%
  Nádoba na vodu MSR DromLite Bag 4 L

  wish list

 23. -30%
  Spork MSR Folding Utensil - red

  wish list

 24. -30%
  Spork MSR Folding Utensil - blue

  wish list

 25. -30%
  Vodní filtr MSR AutoFlow XL Gravity Filter 10L

  wish list

 26. -30%
  Vodní filtr MSR HyperFlow Microfilter

  wish list

 27. -30%
  Vodní filtr MSR Trail Base Water Filter 2l

  wish list

 28. -29%
  Vodní filtr MSR Trail Base Water Filter 4l

  wish list

 29. -27%
  Turistický hořák MSR Pocket Rocket Deluxe

  wish list

 30. -30%
  Turistický hrniec MSR Ceramic Solo Pot

  wish list

 31. -30%
  Hrnec MSR Trail Mini Solo
  Hrnec MSR Trail Mini Solo
  1 203 Kč 1 719 Kč

  wish list

 32. -30%
  Kuchyňská sada MSR Ultralight Kitchen Set

  wish list

 33. -30%
  Turistický pánev MSR Quick Skillet

  wish list

 34. -30%
  Turistická pánev MSR Alpine Fry Pan

  wish list

 35. -30%
  Nádoba na vodu MSR Dromedary Bag 4L

  wish list

 36. -30%
  Turistický hrniec MSR Reactor 1.7 l

  wish list

 37. -30%
  Hrniec MSR Reactor 1.0 l
  Hrniec MSR Reactor 1.0 l
  2 018 Kč 2 884 Kč

  wish list

 38. -30%
  Vodní filtr MSR Trailshot Microfilter

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 78

na stránce

MSR – společnost, která vznikla díky nadšení jednoho muže

Původ značky MSR sahá až do roku 1969, kdy inženýr Tim Penberthy hledal způsoby, jak zvýšit bezpečnost lezení. Za tímto účelem různými způsoby testoval pevnost lan, cepínů, plynových vařičů a dalšího vybavení. V té době chybělo mnoho důležitých informací o vybavení. Obrovské množství práce, kterou vykonal, a práce, která ho v budoucnu čekala, ho vedly k založení zpravodaje Mountain Safety Research – zkráceně MSR Na jeho stránkách začal kromě závěrů svých testů nabízet i dobře navržené horské a turistické vybavení. Nabízel zařízení od jiných výrobců. Pokud nějaké zařízení nesplňovalo požadavky nebo prostě nebylo k dispozici, Tim Penberthy ho sám vyrobil a nabídl ve zpravodaji. Zpočátku skromný projekt se rozrostl v celosvětovou značku MSR ,kterou známe dnes.

Dnes vybavení amerického výrobce MSR používají milovníci hor všech úrovní zkušeností. Značka má totiž ve své nabídce propracované produkty jak pro vysokohorské horolezce, tak pro milovníky trekkingu nebo i kratších túr. Společnost je proslulá svými extrémně lehkými stany a spolehlivými kempingovými vařiči, které umožňují připravit chutné pokrmy během turistických výletů i vysokohorských expedic.

Vařiče MSR - pro turistiku i expedice

Jednou z oblastí, na kterou se americký výrobce MSR specializuje, jsou pokročilé vařiče pro turistiku. Velmi široká nabídka modelů umožňuje najít vhodný vařič jak začátečníkovi, tak i nejzkušenějšímu nadšenci horských výprav. Ačkoli jsou vařiče zdánlivě jednoduché konstrukce, navrhnout lehký, pohodlný a především spolehlivý model není vůbec snadné. Velmi důležité jsou použité materiály a vysoká přesnost zpracování. Značka MSR věnuje velkou pozornost i těm nejmenším detailům jak ve fázi navrhování nových modelů, tak již při kontrole kvality během výroby. Tento přístup vede k tomu, že každý nový model získává důvěru dalších generací milovníků horských výzev. Ať už se chystáte kempovat u jezera, nebo plánujete zdolávat nejvyšší vrcholy, vařiče MSR vám poskytnou teplé jídlo i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Vícepalivové hořáky MSR pro nejnáročnější podmínky

Při každé delší výpravě do terénu má možnost uvařit si vodu nebo připravit teplé jídlo cenu zlata. Taková možnost je obtížná zejména v nejvzdálenějších koutech světa, v oblastech vzdálených od civilizace a také při horských výpravách ve vyšších nadmořských výškách. Vícepalivové hořáky MSR jsou všude vysoce ceněné. Jedná se o konstrukce, které lze pohánět různými druhy paliv, jež jsou nejsnáze dostupné i ve vzdálených částech světa, jako je benzín, petrolej nebo extrakční benzín. Díky tomu, že je k vařiči připojena samostatná palivová láhev, je přeprava celého zařízení velmi snadná. Kromě toho nebude problém v případě potřeby rychle doplnit palivo. Samotné hořáky MSR, obvykle vybavené široce rozkročenými nohami, zaručují vysokou stabilitu, takže je lze pohodlně postavit i na skalnatém nebo kamenitém terénu. Možnost spalování různých druhů paliva obvykle zajišťují vyměnitelné trysky. Celá jednotka se snadno ovládá a čistí, díky čemuž může zůstat 100% funkční i během mnohatýdenních horských expedic, kdy není možné vybavení měnit.

Spolehlivost a vysoká funkčnost vícepalivových vařičů MSR znamená, že se často používají při výstupech na nejvyšší vrcholy světa. Umožňují rychle rozpustit sníh a uvařit vodu na jídlo nebo horký nápoj i ve vysokých nadmořských výškách a při nízkých teplotách, kde modely poháněné plynovými kartušemi nemusí fungovat. Tyto typy hořáků MSR jsou také neocenitelným doplňkem vybavení při expedicích do nejvzdálenějších koutů světa, kde je kapalné palivo mnohem snadněji dostupné než plynové kartuše. Díky své lehké konstrukci jsou první volbou jak při cestování terénními vozidly, tak při nošení veškerého vybavení na zádech v trekingovém batohu.

Revoluční řešení u vařičů na kartuše MSR

Kompaktní a ultralehké hořáky MSR, které se šroubují přímo na plynovou kartuši, jsou zase nejčastější volbou milovníků trekkingu a turistiky. Malé modely se snadno vejdou do batohu, aniž by ho příliš zatěžovaly. Nejpokročilejší modely jsou vyrobeny z titanu. Do nejmenších z nich se snadno vejde i malý hrnec s kartuší. Získáte tak kompaktní outdoorovou sadu na vaření MSR, kterou si můžete vzít s sebou na jakoukoli cestu. Vaření na plynových kartuších je velmi snadné. Pokud je vařič navíc vybaven piezoelektrickým zapalovačem, nepotřebujete k přípravě jídla kromě kartuše žádné další prvky. Mezi hořáky rozhodně vyniká systém rychlého varu vody MSR Reactor. Speciální konstrukce hořáku a odpovídajících hrnců a hrnků umožňuje okamžité uvaření vody. Inovativní konstrukce vařičů z řady MSR Reactor funguje dobře i ve větrných podmínkách a nechává tradiční otevřená řešení daleko za sebou. Dobře vyvinuté vařiče také účinně šetří plyn. To znamená, že při balení na cestu si můžete vzít mnohem méně plynových kartuší. Je to nejen pohodlné použití, ale také velmi ekologické řešení. Kompaktní řešení řady MSR Reactor určené pro milovníky trekkingu a horolezectví, kteří potřebují spolehlivé řešení daleko od civilizace.

Lehké a spolehlivé kuchyňské doplňky

Ačkoli jsou vařiče jedním z nejdůležitějších prvků ve výbavě každého milovníka expedic, katalog MSR zahrnuje i veškeré další kuchyňské vybavení. Hrnce jsou dokonale přizpůsobeny malým hořákům a umožňují pohodlné vaření v terénu. Nejběžnější verze jsou vyrobeny z hliníku. Díky eloxování si zachovávají vysokou odolnost a skvělý vzhled. Je to optimální volba pro všechny turisty. Ti, kteří hledají špičkové vybavení, jistě věnují pozornost titanovým hrncům MSR. Jsou bezkonkurenčně nejlehčí při zachování vysoké odolnosti. Jsou ideální pro extrémní trekking, kde se počítá každý gram vybavení. V nabídce MSR nemohly chybět ani turistické hrnky. Moderní modely úspěšně kombinují různé materiály - kov a plast. Díky promyšlenému designu získáváme mimořádně funkční a praktické hrnky, které můžeme používat. K dispozici jsou jak klasické verze s jednou stěnou, tak izolované verze, které udrží správnou teplotu nápoje po delší dobu. Výrobce MSR doplňuje svůj široký sortiment kuchyňského vybavení o skládací příbory, kuchyňské nože, kompaktní krájecí desky a mnoho dalších položek, které se budou hodit v každé polní kuchyni. To vše ve funkčním a jednoduchém provedení, které se nejlépe osvědčí na horách. Veškeré vybavení MSR se vyznačuje vynikajícími užitnými vlastnostmi a odolností, takže je lze používat na mnoha cestách.

MSR - ultralehké trekingové stany

Oblíbené jsou také pokročilé stany značky MSR Tyto ultralehké konstrukce jsou ideální pro horské túry. Často si je vybírají milovníci dlouhých treků, perfektně se vejdou do batohu a příliš ho nezatíží. Takto nízká hmotnost je možná díky použití nejmodernějších materiálů. Ty se používají v tropikách, která jsou vyrobena z extrémně tenkých silikonizovaných tkanin. Díky tomuto řešení jsou stany MSR voděodolné, chrání před deštěm a zároveň jsou extrémně tenké. Takový stan zabírá při balení velmi málo místa, takže se snadno vejde do batohu nebo se připevní na jeho bok. Moderní materiály jsou použity také v rámu stanů MSR. Speciální tyče vyrobené z ultralehkého hliníku mají extrémně tenké stěny jednotlivých segmentů. Díky tomu je stan extrémně lehký při zachování pevnostních parametrů. Stany americké značky MSR se vyznačují moderním designem. Inovativní tvar stanu nabízí ještě více prostoru uvnitř. Díky kombinaci výhod iglú a tunelových stanů v jednom modelu je jejich používání velmi pohodlné. Samotné konstrukce také nabízejí podstatně více vnitřního prostoru než tradiční řešení.

Další vybavení na hory od MSR

Sortiment značky MSR doplňuje řada dalšího vybavení, které je nezbytné pro každého outdoorového a horského nadšence. Spolehlivé vodní filtry jsou nutností pro delší putování neobydlenými oblastmi. Umožní vám rychle doplnit zásoby pitné vody většinou z nalezených zdrojů – řek, jezer nebo potoků. Mezi modely nabízenými firmou MSR převažují modely založené na speciální membráně, která nepropouští většinu nečistot. Funkční řešení lze kombinovat s hydrovakem nebo láhví, díky čemuž můžeme rychle připravit nejvhodnější systém úpravy vody. Lehký a kompaktní filtr s pumpičkou bude ideální pro sólové výpravy i pro turistiku v malé skupině lidí. Pro větší skupiny jsou připraveny modely s rychlejším průtokem vody. Mezi zimním vybavením MSR rozhodně vynikají sněžnice. Skvěle připravené modely vám umožní zdolávat trasy i v tom nejhlubším sněhu. Sněžnice MSR se těší velké oblibě mezi turisty, kteří se vydávají na zasněžené trasy. Především se používají velmi intuitivně. Snadné připevnění trekových nebo zimních bot a vysoká odolnost přesvědčují mnoho turistů, aby si vybrali sněžnice MSR.

Produkty MSR si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme velmi široký výběr produktů MSR pro každé roční období. Kompletní nabídka modelů umožňuje každému outdoorovému a horskému nadšenci najít vybavení, které dokonale vyhovuje jeho potřebám. Hledáte spolehlivou turistickou výbavu na víkendové vyjížďky nebo rodinné výlety k jezeru? Klasické modely vařičů, hliníkových hrnců a dalšího vybavení vám zpříjemní pobyt v divočině. Nebo snad lezeš po vysokých horách a na prvním místě je pro tebe vždy spolehlivost vybavení? Expediční modely hořáků a dalšího kuchyňského příslušenství MSR vám umožní připravit si před útokem na vrchol pořádné jídlo. Pro milovníky mnohakilometrových treků je k dispozici nejlehčí titanové vybavení, které v batohu téměř nic neváží. Ultralehké stany MSR jsou také ideální pro pohodlné spaní na stezce. Podívejte se na vysoce kvalitní produkty online na 8a.cz!