top

Lezečky Five Ten

Lezecké boty Five Ten jsou legendou mezi lezci po celém světě. V 80. letech značka představila pryž 5.10 Stealth, která botám dodala dosud nevídanou přilnavost.
Zobrazení Mřížka Seznam

15 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

15 výrobky

na stránce
Vymazat

Lezecké boty 5.10 jsou dodnes světovou špičkou. Často si je vybírají špičkoví lezci, protože perfektně fungují na nejobtížnějších světových lezeckých cestách a nabízejí bezkonkurenční přesnost a přilnavost i na těch nejmenších stupech. To však neznamená, že skvělé vlastnosti bot Five Ten nemohou využívat i začátečníci. Díky řadě modelů určených pro lidi s menšími zkušenostmi s tímto sportem můžete začít své horolezecké dobrodružství v tom nejlepším stylu. V bohaté historii značky se objevilo mnoho přelomových modelů, které se s následnými drobnými změnami vyrábějí dodnes. Skvělým příkladem jsou lezecké boty Five Ten Anasazi, které se vyrábějí v mnoha variantách, aby uspokojily potřeby lezců po celém světě.

Lezecká obuv 5.10 a guma Stealth - revoluce

Značka Five Ten je zodpovědná za zavádění revolučních řešení do světa lezení. Určitým průlomem byl vynález Stealth Rubber Tato speciální směs byla vyvinuta speciálně pro horolezeckou a turistickou obuv. Díky svým jedinečným vlastnostem se lezečky Five Ten téměř "přilepily" ke skále. Její uvedení na trh v 80. letech 20. století způsobilo revoluci v přístupu k lezení a poskytlo lezcům zcela nové možnosti. Éra moderní lezecké obuvi umožnila překonávat nové překážky a lézt stále obtížnější cesty.

V horolezeckém obchodě 8a.cz Samozřejmě nemohl chybět jeden z nejznámějších výrobců lezeckých bot. V naší nabídce najdete lezeckou obuv Five Ten jak pro zkušené uživatele, tak pro závodníky a lidi, kteří se skalami teprve začínají.

Viz také dámské a pánské lezecké boty od jiných výrobců >