top

Lezecké batohy Deuter

Lezecké batohy Deuter ® jsou mimořádně pohodlné při používání ve stěně i při výstupech na lezecké cesty. Batohy jsou rozděleny na dámské a pánské modely, aby lépe padly.
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

 1. -6%
  Lezecký batoh Deuter Gravity Pitch 12 - hibiscus/graphite
  Lezecký batoh Deuter Gravity Pitch 12 - hibiscus/graphite
  včetně DPH 1449 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1319 Kč (+10%)
  Doporučená cena výrobce 1549 Kč (-6%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

 2. -17%
  Lezecký batoh Deuter Gravity Motion SL - cinnamon/umbra
  Lezecký batoh Deuter Gravity Motion SL - cinnamon/umbra
  včetně DPH 2379 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2099 Kč (+14%)
  Doporučená cena výrobce 2899 Kč (-17%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

 3. -20%
  Lezecký batoh Deuter Gravity Pitch 12 - corn/teal
  Lezecký batoh Deuter Gravity Pitch 12 - corn/teal
  včetně DPH 1229 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1219 Kč (+1%)
  Doporučená cena výrobce 1549 Kč (-20%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

Vymazat

Lezecké batohy Deuter jsou v horách zaručeně spolehlivé!

Málo outdoorových značek vyrábějících batohy do hor se může pochlubit tak působivou kolekcí horolezeckých batohů! Ale není divu, vždyť bavorský Deuter vyrábí své batohy již od roku 1898! A přestože na začátku hledali efektivní, pohodlné a bezpečné řešení pro pošťáky, vlastní patenty Deuteru se brzy rozšířily i do outdoorového průmyslu. V současné době zahrnuje řada horolezeckých batohů Deuter modely s objemem od desítek do několika desítek litrů. Určitě existují lehké batohy na lezení na stěně, které mohou sloužit i jako hrudní úvazky na lezecké vybavení. Velké transportní batohy, ve kterých můžeme mít přehledně uložené vybavení při balení na lezení nebo horolezectví. Stejně jako funkční a pohodlné batohy pro horolezectví a alpské lezení v létě i v zimě. Horolezecké batohy Deuter jsou také skvělým společníkem na horské túry v létě i v zimě.

Lezecké batohy Deuter pro muže a ženy

Na první pohled je snadné rozpoznat pánské a dámské horolezecké batohy Deuter. Dámské modely zdobí žlutý květ, který v případě potřeby slouží i jako gumička do vlasů. To je ovšem jen špička ledovce, za kterou se skrývá řada odlišujících prvků. Značka Deuter klade zvláštní důraz na dokonalé přizpůsobení batohu našim představám a siluetě. Jádro kategorizace spočívá v nejdůležitějším prvku batohu, nosném systému. Dámské lezecké batohy Deuter jsou střiženy na kratší trup - vzdálenost mezi ramenními popruhy a dnem batohu je proto kratší. Ramenní popruhy mají také odlišný tvar, který zohledňuje anatomické rozdíly mezi muži a ženami. Bederní pás je zase lépe polstrovaný, aby jemně spočíval na bocích a nezpůsoboval zbytečný tlak. Všechny tyto rozdíly umožňují, aby se batoh dokonale přizpůsobil anatomii mužů i žen a přirozenému zakřivení páteře.

Čím se horolezecké batohy Deuter liší od ostatních modelů této značky?

Modely pro lezení byly vytvořeny s ohledem na profesionály i amatérské milovníky horských sportů. Horští průvodci nebo záchranáři používají horské batohy od této společnosti. Není proto divu, že jsou v horské komunitě tak oblíbené. Horolezecké batohy Deuter zohledňují potřeby horolezců, které se v průběhu let pečlivě vyvíjely spolu s vývojem horolezectví. Dnes je jejich hlavním rysem nízká hmotnost v kombinaci s velmi pohodlným systémem nošení a robustními materiály, které jsou odolné proti mechanickému poškození. Tento soubor vlastností nám umožňuje vytvářet spolehlivé modely, které nám budou sloužit v horách a na stezkách po mnoho let.

Lezecké batohy Deuter se od ostatních modelů liší především designem. Jsou poměrně úzké a štíhlé. To znamená, že neomezují váš pohyb. Obvykle také nemají boční kapsy ani žádné další prvky, které by se mohly zachytit o skalní výstupky při lezení v útvarech, jako jsou komíny. Jejich bederní pás je navržen tak, aby nepřekážel lezeckému postroji. Obvykle je umístěn o něco výše než pás z postroje. To umožňuje pohodlné připoutání batohu a zajišťuje dostatečnou stabilitu. Lezecké batohy Deuter jsou také vybaveny řadou lezeckých bodů na bederním pásu, které usnadňují připevnění vybavení při lezení na druhém stupni nebo jeho umístění při vedení cesty. Mnoho modelů má navíc odnímatelný vnitřní panel a dokonce i hliníkový rám, na kterém je založena konstrukce nosného systému. To vše s cílem co nejvíce snížit hmotnost batohu.

Lezecké batohy Deuter v obchodě horský obchod 8a.cz

Lezecké batohy této německé značky si zamilujete pro četná technická řešení, díky nimž je používání batohu mimořádně pohodlné. U modelů s větší kapacitou jistě oceníte komín, který poskytuje další možnost nakládání. Pohodlně a bezpečně si můžete připevnit i další vybavení, jako jsou lana, skoby nebo cepíny. Popruhy a poutka jsou velmi odolné, stejně jako materiál, ze kterého jsou batohy vyrobeny. Prohlédněte si širokou nabídku horolezeckých batohů Deuter a vyberte si ten správný model!