top

Leki

Leki je značka specializující se na výrobu sportovních holí. Modely pro treking, lyžování, běh a turistiku vybírají jak profesionálové, tak lidé, kteří své dobrodružství s těmito sporty teprve začínají. Prohlédněte si modely vyrobené z nejkvalitnějšího hliníku a lehkého karbonu.
Zobrazení Mřížka Seznam

20 výrobky

 1. -10%
  Trekové hole Leki Sherpa
  Trekové hole Leki Sherpa
  3089 Kč 3464 Kč

  wish list

 2. -11%
  Hole nordic walking Leki Spin Shark SL

  wish list

 3. -10%
  Hole nordic walking Leki Flash Carbon - black

  wish list

 4. -9%
  Nordic walking hůlky Leki Response - black

  wish list

 5. -10%
  Hliníkové hole Leki Lhasa
  Hliníkové hole Leki Lhasa
  1779 Kč 1989 Kč

  wish list

 6. -14%
  Hliníkové hole Leki Legacy FX TA

  wish list

 7. -11%
  Hliníkové hole Leki Sherpa Lite

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

20 výrobky

Vymazat

Leki – hole pro sport a turistiku

Značka se specializuje na výrobu moderních holí pro téměř všechny oblasti sportu a pohybových aktivit. Díky jejich rozsáhlým zkušenostem je každý model, ať už pro profesionály, nebo pro začátečníky, propracovaný do nejmenšího detailu. Hole značky Leki používají nejmodernější materiály - špičkový hliník a ultralehká karbonová vlákna. Ty umožňují optimální vyvážení nejdůležitějších parametrů holí - tuhosti, pevnosti a hmotnosti. Nejlehčí modely jsou ideální volbou pro profesionální sportovce, kteří hledají špičkové výrobky.

V nabídce značky Leki najdete výrobky pro téměř všechny aktivity, které vyžadují hole. Významnou část kolekce tvoří modely určené pro zimní sezónu. Patří mezi ně hole pro alpské lyžování, freeride, skitouring a běžecké lyžování. Ať už lyžujete rekreačně na upravených sjezdovkách, zdoláváte nejvyšší vrcholy v rámci skialpinismu, nebo jezdíte na běžkách, v nabídce této značky jistě najdete to pravé vybavení. Společnost Leki nabízí také širokou škálu trekingových holí. Skládací modely jsou vhodné jak do vysokohorského terénu, tak na lehčí stezky. Pro milovníky rychlejších horských tratí vyvinula značka samostatnou řadu běžeckých holí. Ultralehké skládací modely jsou ideální pro běh do kopce, a když je nepotřebujete, snadno je uložíte do běžeckého batohu. Širokou nabídku značky doplňují hole pro nordic walking, které jsou ideální pro rekreační chůzi i intenzivní trénink.

Značka Leki má bohaté zkušenosti

Společnost byla založena v roce 1948, ale zpočátku se zabývala něčím úplně jiným. Vyráběla dřevěná písmena pro vývěsní štíty obchodů. Její zakladatel Karl Lenhart, který byl vášnivým lyžařem, nebyl spokojen s kvalitou lyžařských holí dostupných v té době na trhu. Pomocí strojů, které měl k dispozici ve své továrně, pro ně začal vyrábět součástky - madla a koše. Pravděpodobně si nikdy nedokázal představit, že to bude začátek zcela nové kapitoly v historii společnosti. V 60. letech 20. století zahájila značka sériovou výrobu moderních lyžařských holí. Díky zkušenostem Karla Lenharta z letectví byly zavedeny tyče ze skelných vláken i z vysoce kvalitního hliníku. Dnes je značka Leki jedním z předních výrobců sportovních holí na světě. Ve svých výrobcích využívá nejmodernější technologie, včetně uhlíkových vláken, díky nimž mohou být hole ještě lehčí, ale přitom si zachovávají vysokou tuhost a odolnost. V obchodě 8a.cz nabízíme širokou nabídku produktů Leki online.