top

Kong

Kong je italská značka specializující se na navrhování a výrobu lezeckého vybavení a vybavení určeného pro práce ve výškách. Nabídka značky zahrnuje jistící pomůcky, karabiny, postroje a mnoho dalších výrobků.
Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

  1. -21%
    Blokant Kong Duck - all black

    wish list

  2. -21%
    Blokant Kong Duck - turquoise/grey

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

Vymazat

Kong - kvalitní lezecké vybavení a vybavení pro práci ve výškách

Tato italská značka je jedním z nejznámějších výrobců jistícího vybavení a vybavení pro horolezce na světě. Široká nabídka zahrnuje téměř všechny prvky potřebného vybavení. Mezi výrobky patří spolehlivé horolezecké karabiny, expresky, jistící prostředky, slaňovací brzdy, blokanty, kladky, horolezecké úvazky, přilby a mnoho dalších výrobků. Stejně jako u jiných významných značek je celá nabídka rozdělena do dvou částí. Jedna z nich zahrnuje vybavení pro skalní lezení a horolezectví a druhá část je určena pro práci ve výškách a horskou záchranu. Výrobky značky Kong používá již mnoho generací horolezeckých nadšenců, a proto se těší velké důvěře a oblibě mezi uživateli všech úrovní zkušeností. Vhodnou výbavu zde najdou jak profesionálové, kteří tráví na laně několik hodin denně, tak amatéři, kteří začínají své lezecké dobrodružství. Ať už trénujete lezení na umělé stěně, chystáte se na letní lezecký výlet, zdoláváte nejvyšší vrcholy světa nebo jen pracujete ve výškách, Kong má pro vás to správné vybavení.

Historie značky Kong

Tato italská značka má své kořeny v malé dílně založené v roce 1830 na úpatí Alp. Její majitel Giuseppe Bonaiti tehdy ještě netušil, že se stane základem pro splnění snů o tom, že poskytne horolezcům co největší bezpečnost a možnost zdolávat kolmé a dokonce i převislé stěny. O mnoho let později začaly první karabiny tyto sny uskutečňovat a tato filozofie si začala získávat oblibu mezi milovníky hor. Název značky Kong se objevil až v roce 1977, ale její základní principy a předpoklady jsou stále stejné jako v době, kdy na celý výrobní proces dohlížel jeden člověk. Je třeba zdůraznit, že v současné době probíhá celý proces výroby produktů Kong v jedné továrně v Itálii. Od návrhu inovativních zařízení a karabin přes jejich výrobu až po kontrolu kvality a balení. To umožňuje zajistit nejvyšší kvalitu všech zařízení a prvků, které mají přímý vliv na bezpečnost při lezení nebo provádění prací ve výškách.

První karabiny pro horolezectví se v sortimentu značky objevily v 50. letech 20. století. Společnost zůstala jediným tuzemským výrobcem ocelových karabin ve tvaru písmene D po téměř 30 let a svůj výrobek neustále zdokonalovala. V 60. letech 20. století se v nabídce objevily první karabiny ze slitin lehkých kovů, které oslovily zejména skalní lezce. V roce 1987 si značka Kong nechala patentovat revoluční řešení Key-Lock, tj. karabiny s bezzubým zámkem. V různých podobách ji dnes používají téměř všichni výrobci lezeckého vybavení, což eliminuje nepříjemné zachytávání zubu o lano. O pět let později je představena inovativní spojka Frog, která umožňuje připnutí tam, kde běžné karabiny selhávají a jsou nepoužitelné. Brzy se stala jedním ze symbolů italské značky, kterým zůstává dodnes. V současné době zahrnuje široký sortiment italského výrobce vybavení pro sportovní lezení i průmyslové horolezectví. Katalogy obsahují karabiny, jistící pomůcky, kladky, postroje, přilby a mnoho dalších produktů.

Jistící vybavení od italské značky můžete si zakoupit online na 8a.cz

V naší nabídce nabízíme vybrané jistící pomůcky a vybavení potřebné jak při horolezectví, tak při pracích ve výškách. Patří mezi ně mimo jiné inovativní karabina Kong Frog, která vám umožní připnout se na místa, kde jsou běžné karabiny příliš velké a těžkopádné. Mezi výrobky najdete také spolehlivé jistící pomůcky nebo blokanty, které zajistí bezpečnost při pohybu ve výškách. Sortiment zahrnuje také karabiny, včetně ocelových mailonů používaných v průmyslovém horolezectví a horské záchraně. Každý z výrobků zajišťujících bezpečnost byl vyroben s důrazem na nejmenší detaily a řádně otestován, a to jak z hlediska odolnosti, tak i způsobů použití. Díky tomu, že jsou výrobky Kong vyráběny v Itálii a jejich výrobní proces je přísně kontrolován, můžete si být jisti, že se vyznačují vysokou spolehlivostí, která je u jistících prostředků nezbytná.