top

Kladky

Lanové bloky jsou nepostradatelným vybavením, které se používá při pracích ve výškách v mnoha situacích. Používají se při horolezectví i záchranných pracích a plní řadu funkcí.
25
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

25 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

25 položek

na stránce

Alpské bloky - rozmanitá konstrukce

Bloky pro práci ve výškách se vyrábějí v mnoha variantách. Nejmenší modely jsou velmi praktické a postačují pro zvedání lehčích břemen. Pro větší zatížení je nutné použít větší a odolnější modely. Mezi nejrozšířenější modely patří také dvojité a trojité bloky pro složitější systémy upevnění. Podle potřeby se používají samomazná nebo kuličková ložiska. První se používá u lehčích modelů a druhý u bloků s vyšší pevností. Velmi oblíbené jsou také bloky s aretací, které mají západku, která automaticky zablokuje lanko při tažení břemene. Mnoho modelů je také vybaveno pohyblivými kryty, které usnadňují instalaci a používání bloku. A samozřejmě nabízíme karabiny.

Lanové bloky pro práci ve výškách a záchranu

V naší nabídce 8a.cz Mezi nimi je blok s integrovaným hákem, určený pro záchranu na lanovkách a lyžařských vlecích. Umožňuje záchranáři sjet po ocelovém laně a pomoci nebo evakuovat osoby ve voze nebo na lanovce. Všechny kladky nabízené v našem obchodě jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, díky čemuž jsou mimořádně odolné a trvanlivé.