top

Karpos

Karpos je značka, která skvěle kombinuje výjimečný italský design a nejnovější technologická řešení. Karpos nabízí horské oblečení na alpinismus, turistiku, cyklistiku a skialpy. Prohlédněte si jedinečné oblečení pro všechny milovníky hor!
50
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

50 položek

na stránce
 1. -25%
  Skialpové rukavice Karpos Race Glove - black/black

  wish list

 2. -10%
  Bluza Karpos Alagna Half Zip Light Fleece - india ink

  wish list

 3. -10%
  Mikina Karpos Odle Fleece - india ink/black

  wish list

 4. -25%
  Rukavice Karpos Leggero Glove - black multicolor

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

50 položek

na stránce

Karpos - výjimečné oblečení do hor

Pokud si ceníte kvalitního horského oblečení, je tento výrobce vynikající volbou. Přestože značka Karpos vznikla poměrně nedávno, teprve v roce 2007, její výrobky se od počátku vyznačují velmi dobrým smyslem pro detail a moderními materiály. To vše díky tomu, že výrobce vycházel z dlouholetých zkušeností. V roce 1946 založili Olindo a Irma Cremoneseovi malou přádelnu vlny ve vesnici Fonzaso na úpatí Dolomit. V roce 1972 jejich syn Giordano Cremonese, velký nadšenec do běžeckého lyžování, vyvíjí revoluční oděv pro tuto aktivitu. Jednodílný, dokonale přizpůsobený a pružný oděv poskytuje naprostou volnost pohybu. Právě díky němu vznikla značka Sportful.

V roce 1983 značka díky svým rozsáhlým zkušenostem s výrobou elastických tkanin snadno vstupuje na trh s cyklistickým oblečením. Její oblečení brzy začal používat italský národní tým. V roce 2003 společnost navíc získává prestižní značku Castelli a během deseti let jí navrací zašlou slávu. Cremonese však stále žije sentimentem k horám, a tak se v roce 2007 zrodila značka Karpos. Po oblečení na běžecké lyžování a cyklistiku přišel čas na novou výzvu - oblečení na horské aktivity. Bohaté znalosti se brzy promítnou do inovativních řešení a oblečení dokonale přizpůsobeného potřebám všech milovníků hor. Světovou úroveň značky podtrhuje navázání partnerství s Ueli Steckem v roce 2017, které bohužel předčasně končí. Karpos přesto zůstává jedním z nejvýznamnějších výrobců špičkového oblečení do hor, který úspěšně kombinuje nejnovější technologie a výjimečný styl.

Proč si vybrat značku Karpos?

To, co značku Karpos charakterizuje, jsou jistě italské střihy oblečení, které dokonale zdůrazňují siluetu a zároveň zaručují plnou volnost pohybu. To je možné díky elastickým látkám a dokonale přizpůsobenému střihu oděvů. Různé barevné varianty umožňují sestavit skvělou sadu oděvů, počínaje bundou, mikinou, tričkem nebo kalhotami a konče nezbytnými doplňky, jako jsou ponožky, rukavice nebo čelenky. Značka přitom využívá nejlepší dostupné technologie. Bunda GORE-TEX Karpos je ideální do těch nejnáročnějších povětrnostních podmínek a plně vás ochrání před deštěm, sněhem i větrem. Na druhou stranu se pleteniny Polartec®, které jsou extrémně lehké a poskytují vynikající tepelnou izolaci, používají k výrobě mikin, které chrání tělo před rychlým prochladnutím při nízkých teplotách.

Oblečení Karpos se ideálně hodí k aktivitě. Sortiment značky zahrnuje oděvy speciálně připravené pro různé horské aktivity. Velmi široký výběr oblečení zahrnuje oblečení na trekking, horský běh, jízdu na MTB kolech, horolezectví nebo skialpinismus. Každá z těchto činností vyžaduje odlišně navržené oblečení, které zaručuje dostatečnou odolnost, volnost pohybu nebo prodyšnost. Nejpokročilejší modely byly shromážděny v kolekci Karpos Highest. Jsou nejlepší volbou pro nejzkušenější horolezce, kteří překonávají nové bariéry a lezou dosud nezdolané cesty.

Oblečení Karpos - obchod 8a.cz nabízí široký výběr produktů

V naší nabídce najdete pánské a dámské oblečení této italské značky, které se vám bude hodit po celý rok. V létě se hodí trička Karpos, lehké mikiny, kraťasy a další oblečení připravené na vyšší teploty. V přechodných ročních obdobích a v zimě jsou nepostradatelné zateplené bundy Karpos, které nabízejí vynikající izolaci. Membránové bundy jsou nejlepší jako svrchní vrstva, když se zhorší počasí. Pro trochu lepší povětrnostní podmínky jsou dobrou volbou technické softshellové bundy. V katalozích značky najdete také nezbytné oděvní doplňky, jako jsou čepice, čelenky, rukavice nebo ponožky. Díky tomu je možné sestavit kompletní oblečení z nejkvalitnějších materiálů.