top

Prací prostředky na lana

Prací prostředky na lana prodlouží životnost vašeho lana a budou o něj dobře pečovat. Lano se vyplatí vyprat, aby se osvěžily jeho vlastnosti.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Prací prostředky na lana - pečujte o své lano

V nabídce outdoorového obchodu 8a.cz najdete také prací prostředky na lana, které jim umožňují déle si zachovat své vlastnosti. Horolezci vědí, že je důležité se o lano řádně starat, protože na něm závisí jejich zdraví nebo dokonce život. Při používání je vystaveno vlhké půdě, písku a prachu a někdy i dešti. Zkrátka je neustále vystaveno různým atmosférickým podmínkám. Skály se vyprázdní s prvním deštěm, ale někdy přijde nečekaně, když jsme ještě ve stěně. V horách je vzhledem ke specifickému charakteru cest obtížné vyhnout se nepříznivým povětrnostním podmínkám. Vhodná příprava lana před sezónou nám umožní jeho delší používání.

Kapaliny na praní lan - udržují vlastnosti lana po delší dobu

Prací prostředky na lana umožňují, aby si lana déle zachovala své vlastnosti. Po každé intenzivní sezóně stojí za to zvážit vyprání osobního lana. Je to vybavení, o kterém si většina lidí myslí, že se nepůjčuje, takže je na vás, abyste rozhodli, v jakém stavu bude. Nejenže je důležité kontrolovat stav lana při jeho používání, ale je třeba dávat pozor i na případná poškození. Mohou souviset jak s oděrkami lana o stěnu, jeho nesprávným transportem nebo pádem. Po každém letu byste měli lano odvázat a vylézt na druhém konci. Pokud se o horolezecké lano dobře staráte, můžete si být jisti, že vám vydrží o něco déle.

Prací prostředky na lana - delší životnost lana

Všechno funguje lépe, když se o to staráme, a to platí i pro horolezecká lana. Měla by být pečlivě kontrolována po každé náročnější akci a po pádu. Na lezeckém laně přece závisí náš život. Jeho životnost může být ovlivněna nečistotami a prachem nashromážděnými během používání. Dobrým řešením je použití speciální plachty na lano, která ho dokáže ochránit před vlhkou zemí a negativním vlivem dalších vnějších faktorů. Před sezónou může být nutné zkontrolovat naše vybavení včetně lana. V tuto chvíli je vhodné lano umýt a nechat ho dostatečně dlouho uschnout. Proces mytí je poměrně krátký a jeho účinky vás mohou pozitivně překvapit. Operace s lanem mohou být snazší, protože po umytí získá lano část své dřívější pružnosti. Pokud se chystáte lézt v horách, kde je větší pravděpodobnost, že se lano ušpiní, je nutné použít prací prostředek na lana.