top

Kapaliny na praní lan

Kapaliny na praní lan prodlouží životnost vašeho lana a budou o něj dobře pečovat. Lano se vyplatí vyprat, aby se osvěžily jeho vlastnosti.
1
produkt
Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce

Kapaliny na praní horolezeckého lana - pečujte o své lano

V nabídce horského obchodu 8a.cz V nabídce najdete také tekutiny na praní lan, které jim umožňují déle si zachovat své vlastnosti. Horolezci vědí, že je důležité se o lano řádně starat, protože na něm závisí jejich zdraví nebo dokonce život. Při používání je vystaven vlhké půdě, písku a prachu a někdy i dešti. Zkrátka je neustále vystaven různým atmosférickým podmínkám. Skály se vyprázdní s prvním deštěm, ale někdy přijde nečekaně, když jsme ještě ve stěně. V horách je vzhledem ke specifickému charakteru tras obtížné vyhnout se nepříznivým povětrnostním podmínkám. Vhodná příprava lana před sezónou nám umožní jeho delší používání.

Kapaliny na praní lan - udržují vlastnosti lana po delší dobu

Kapaliny na praní lan umožňují, aby si lana déle zachovala své vlastnosti. Po každé intenzivní sezóně stojí za to zvážit vyprání osobního lana. Je to zařízení, o kterém si většina lidí myslí, že se nepůjčuje, takže je na vás, abyste rozhodli, v jakém stavu bude. Nejenže je důležité kontrolovat stav lana při jeho používání, ale je třeba dávat pozor i na případná poškození. Důležité je nejen kontrolovat stav lana při jeho používání, ale také věnovat pozornost jakémukoli poškození, ať už v důsledku tření lana o stěnu, nesprávné přepravy nebo ukončeného letu. Po každém letu byste měli lano odvázat a vylézt na druhém konci. Pokud se o lano dobře staráte, můžete si být jisti, že vám vydrží o něco déle.

Kapaliny na praní lan - delší životnost lana

Všechno funguje lépe, když se o to staráme, a to platí i pro horolezecká lana. Měly by být pečlivě kontrolovány po každé náročnější akci a po letu. Na horolezeckém laně přece závisí naše životy. Jeho životnost může být ovlivněna nečistotami a prachem nashromážděnými během používání. Dobrým řešením je použití speciální fólie na lano, která ho dokáže ochránit před vlhkou zemí a negativním vlivem dalších vnějších faktorů. Před sezónou může být nutné zkontrolovat naše vybavení včetně lana. V tuto chvíli je vhodné lano umýt a nechat ho dostatečně dlouho uschnout. Proces mytí je poměrně krátký a jeho účinky vás mohou pozitivně překvapit. Operace s lanem mohou být snazší, protože po umytí získá lano část své dřívější pružnosti. Pokud se chystáte lézt v horách, kde je větší pravděpodobnost, že se lano ušpiní, je nutné použít tekutiny na praní lana.