top

Julbo

Julbo je francouzský výrobce slunečních brýlí. Kultovní modely lze najít na mnoha fotkách z Himálaje nebo Alp. Na 8a.cz nabízíme horské, sportovní a turistické brýle.
Zobrazení Mřížka Seznam

66 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

66 výrobky

Vymazat

Julbo - francouzské brýle od roku 1888

Historie značky se začala psát v srdci francouzského optického průmyslu na konci 19. století. Jules Baud se tehdy věnoval výrobě brýlí a zaměřil se především na zavádění inovativních řešení. Na počátku 20. století. hledači horských krystalů ze Chamonix potřebovali ve vysokých horách spolehlivou ochranu očí. Tak se zrodil model Cristalliers, který nadobro odstartoval popularitu značky Julbo. V 50. letech 20. století se objevil kultovní model Vermont, první ledovcové brýle s bočními štíty a silně zabarvenými skly. Byly navrženy speciálně pro horolezce a himálajské lezce a skvěle chránily oči před ostrým sluncem odrážejícím se od sněhu. Jedinečný design si oblíbili nejen milovníci hor, ale i rockové hvězdy. Následující roky byly pro výrobky Julbo další úspěšné. Brýle této francouzské značky zdolaly Everest, Makalu, K2, Broad Peak a mnoho dalších nejvyšších vrcholů světa. Všude poskytovaly vynikající kvalitu vidění. V současné době zahrnuje sortiment výrobce univerzální sportovní brýle, lifestylové sluneční brýle a také lyžařské brýle nejen na zimu.

Brýle Julbo - bezvadné kvalitní čočky a rámečky

Každý pár brýlí se skládá z několika komponentů, které musí vzájemně spolupracovat. Nejdůležitější jsou bezpochyby čočky. Ty jsou zodpovědné za kvalitu obrazu a také za ochranu očí před škodlivým UV zářením. V brýlích francouzského výrobce jsou použity pouze čočky nejvyšší kvality. V závislosti na zamýšleném použití mají různé stupně zabarvení, dodatečné vrstvy chránící před rychlým mlžením nebo poškrábáním a vnější zrcadlové vrstvy. Nejpokročilejší modely jsou polarizační sluneční brýle Julbo, které zvyšují kontrast, a fotochromatické brýle, které se automaticky přizpůsobují světelným podmínkám. Stejný význam klade výrobce i na rámečky. Robustnější pánské brýle a subtilnější dámské brýle vám umožní vybrat si model, který vám bude dokonale vyhovovat. Velmi oblíbené jsou i v zimním období brýle Julbo

Plný sortiment brýlí pro děti všech věkových kategorií.

V nabídce společnosti Julbo tvoří brýle pro děti významnou část kolekce. Značka totiž klade velký důraz na ochranu zraku nejmladších uživatelů. Sluneční brýle pro děti jsou k dispozici v mnoha tvarech a velikostech. Najdeme mezi nimi modely přizpůsobené hlavám nejmenších dětí i teenagerů. Speciálně vybrané barvy a měkké materiály použité v rámech zajišťují větší pohodlí při používání během slunečných dnů a zvyšují chuť dětí je používat. Díky širokému výběru brýlí Julbo obchod 8a.cz pomáhá správně chránit oči před škodlivým slunečním zářením při horské turistice a dalších aktivitách.