top

Jistící brýle

Díky jistícím brýlím můžete přesně kontrolovat každý pohyb partnera na stěně, aniž byste museli zvedat hlavu.
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

na stránce
Vymazat

Jistící brýle - pohodlí a bezpečnost

Jistící brýle jsou pohodlným řešením, které ocení lezci i jejich partneři. Pokud si spojujete jištění s nepřirozenou polohou a hlavou zakloněnou nahoru, což způsobuje bolest krku, je načase na to zapomenout. Ačkoli někdy vzbuzují úsměv, jsou jistící brýle nesmírně praktické. Každý v nich vypadá trochu legračně, ale hlavní výhodou je efektivita a pohodlí při jištění. Když je máte na sobě, nemusíte každou chvíli zvedat oči a sledovat každý pohyb lezeckého partnera. Můžete se dívat dopředu a díky hranolům vhodně odrážejícím světlo bude možné kontrolovat činnost lezce na dalších úsecích cesty. Tato malá pomůcka výrazně usnadňuje práci v horolezeckém prostředí. Jak ve skalách, tak na umělé stěně, zkrátka všude tam, kde se musíme potýkat s jištěním.

Jistící brýle - neobvyklá konstrukce

Jak jsou konstruovány jistící brýle? Způsobují zkreslení skutečného obrazu? Takové otázky mohou vyvstat, když se s touto kategorií výrobků setkáme poprvé. Konstrukce jistících brýlí je založena na použití hranolů. Podařilo se vyhnout zrcadlovému efektu a strany odpovídají skutečnosti. Skla byly uspořádány do pevné obdélníkové základny a trojúhelníkového průřezu. Tímto způsobem bylo možné využít fenomén vnitřní reflexe. Obraz se láme v obou rovinách skla, což umožňuje jistícímu sledovat činnost jeho lezeckého partnera a zároveň se přirozeně dívat před sebe. Neustále můžete pozorovat jeho postup.

Jistící brýle - pro koho?

Jistící brýle jsou vhodné pro ty, kteří si chtějí ušetřit bolesti krku a zad. To je doporučení pro jističe, kteří tráví dlouhé hodiny pod stěnou. Pokud lezete ve dvou lidech, je vhodné mít s sebou jeden pár brýlí. Osoba, která partnera jistí, je bude potřebovat. Jedná se o inovativní řešení, jak se vyhnout neustálému pohledu vzhůru. Pokud chcete zajistit rychlou reakci na každý pohyb lezce, stojí za to zvážit tyto brýle s hranoly. Díky nim bude možné rychle reagovat na případný pád, stejně jako na odpočinek nebo dosažení topu. Dobrý jistič by měl sledovat činnost prvolezce a snažit se podle toho dobrat lano. Díky těmto zdánlivě jednoduchým úkonům probíhá lezení mimořádně hladce. Klíčem k úspěchu je dobře sehraný tým a přidanou hodnotou mohou být jistící brýle.