top

Hůlky na běžky

Hůlky na běžky vám umožní rychlý a efektivní pohyb na lyžích na upravených tratích i mimo ně. Nabízíme hůlky na běžky pro začátečníky i zkušené milovníky tohoto sportu. Prohlédněte si hole na běžky – pro bruslení a klasický styl.
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

 1. -18%
  Hůlky na běžky Peltonen Altus 30% Carbon
  Hůlky na běžky Peltonen Altus 30% Carbon
  včetně DPH 869Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 779Kč (+12%)
  Doporučená cena výrobce 1060 Kč (-18%)

  wish list

 2. -42%
  Hůlky na běžky Peltonen Omega
  Hůlky na běžky Peltonen Omega
  včetně DPH 489Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 399Kč (+23%)
  Doporučená cena výrobce 845Kč (-42%)

  wish list

 3. -25%
  Hůlky na běžky Gabel Mezzalama - yellow
  Hůlky na běžky Gabel Mezzalama - yellow
  včetně DPH 1779 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1519 Kč (+18%)
  Doporučená cena výrobce 2389 Kč (-25%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

Vymazat

Hůlky na běžky

V současné době je na trhu mnoho různých modelů holí na běžecké lyžování, a to jak pro začátečníky, tak pro profesionální sportovce. Vyrábějí se z různých materiálů. Kdysi velmi oblíbené hliníkové hůlky na běžky se vyznačují velmi vysokou odolností. Jsou oblíbené pro běžkařskou turistiku a pro rekreační běžkaře. Další možností jsou kompozitové hůlky na běžky. Obvykle jsou vyrobeny ze skleněných vláken. Jejich největší výhodou je, že jsou výrazně lehčí. Nejpokročilejší volbou jsou karbonové hůlky na běžky. V závislosti na modelu se obsah uhlíkových vláken v holích může pohybovat v rozmezí 30-100 %. Nejčastěji platí, že čím více karbonu, tím větší tuhost holí a nižší hmotnost. Soutěžní běžkařské hole jsou vyrobeny výhradně z uhlíkových vláken. Pro rekreační běh však mnoho lidí volí modely vyrobené pouze částečně z karbonu, které jsou obvykle dobrým kompromisem mezi parametry a cenou holí. Na začátku běžkařského dobrodružství postačí základní kompozitové nebo hliníkové hole.

Hůlky na běžky - charakteristické prvky

Když si kupujete své první běžkařské hole, měli byste vědět, že se v několika ohledech liší od trekových holí nebo holí pro sjezdové lyžování. Za prvé, rukojeť by měla být tenká, aby umožňovala uvolnění hole z ruky při odražení. Tvar rukojeti je velmi podobný tvaru známému z holí pro nordic walking. Za druhé, běžkařské hole musí být vybaveny správnými hroty - ostře zašpičatělými se směrovým talířkem. Ty zajistí, že se hůl správně zapíchne do tvrdé stopy, a zároveň zabrání jejímu propadnutí v mírně měkčím sněhu. Pokud se rozhodnete pro hole určené pro běžecké lyžování, můžete si být jisti, že komponenty budou správně sladěné.

Správná délka hůlek na běžky

Nejdůležitějším parametrem při výběru hůlek na běžecké lyžování je bezpochyby jejich délka. I ty nejmodernější běžkařské hole na světě nebudou fungovat, pokud jsou příliš krátké nebo příliš dlouhé. Hůlky na běžky byste měli vybírat podle toho, jakým stylem běháte. U klasického stylu by nám hole měly sahat zhruba po ramena. U bruslařského stylu by vám hole měly sahat až k nosu nebo k uším. Ačkoli se milovníkům sjezdového lyžování nebo nordic walkingu budou zdát tak dlouhé hole zpočátku nepřirozenou volbou, po zvládnutí techniky je ocení. Hůlky na běžky hrají velmi důležitou roli v technice běhu na lyžích. Pouze hole správné délky vám umožní pevný a jistý odraz při jízdě.