top

Dámské boty s možností připnutí automatických maček

Dámské boty s mačkami jsou nezbytnou součástí horského oblečení, když se rozhodnete posunout hranice svých horolezeckých cílů. Jedná se o obuv se specializovaným účelem.
8
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

8 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

8 položek

na stránce

Poloautomatické krampové boty - dámské varianty

Dámské boty s automatickými kramfleky se senzačně osvědčí jako obuv do náročného terénu. V nich bude dosažení horských cílů mnohem snazší. Návrhy těchto variant obuvi najdete v sortimentu mnoha firem. Každý horský dobrodruh, který se rozhodne čelit náročnějším podmínkám, si vybere botu, která dokonale odpovídá jeho očekáváním. Vybírat můžete z mnoha lehčích provedení, ale také z modelů pro profesionály. Ženy, které chtějí používat mačky, aby si usnadnily chůzi ve fragmentárně obtížném terénu, by měly zvolit první variantu. Díky nízké hmotnosti se model pohodlněji přenáší a skvěle se hodí na stezky se střední obtížností, kde zvládne i náročnější úseky.

Dámské automatické krampové boty - různé modely

Pevné a funkční automatické kramfleky pro dámské nohy vás podpoří při dalších krocích na kluzkém, hrbolatém a nejistém terénu. Klíčem k dosažení takového výsledku je pečlivé zpracování s důrazem na detail a kvalitní materiály. Pevná konstrukce této specializované obuvi zajišťuje dobré uchycení maček, a tím i větší bezpečnost uživatele. Pokročilejší modely z hlediska tvaru ocení zejména profesionální ženy. Naopak turistické varianty, které jsou často lehčí, jsou alternativou určenou milovnicím hor, které podstupují méně riskantní výzvy.

Poloautomatické krampové boty, dámské horské boty nebo jiné boty?

Jak už název napovídá, dámské horské boty s automatickými mačkami jsou určeny k nošení s automatickými mačkami. Jejich montáž je snadná a trvá velmi krátkou dobu. I když jste to nikdy předtím nedělali, ovládání zvládnete během několika okamžiků. Boty mají vpředu a vzadu speciálně navržené drážky, které zajišťují kompatibilitu s mačkami. Tuhost konstrukce je větší než u maček. Rozdíl v úrovni pohodlí poznáte i v náročnějším horském terénu. Výhody tohoto typu obuvi se neomezují pouze na její kompatibilitu s mačkami. Například vysokohorské modely se vyznačují odolností, precizním zpracováním, schopností izolovat proti chladu a tlumit nárazy.

Dámské automatické krampové boty - vlastnosti použití

Dámská automatická obuv na mačky podporuje v kombinaci s mačkami, ale používá se i samostatně. Výkonnostní charakteristiky jsou ovlivněny mnoha různými vlastnostmi. Kožený svršek je pro výrobce tohoto typu obuvi způsobem, jak dosáhnout prodyšnosti obuvi. Estetici navíc ocení i vizuální kvality takového řešení. Důležitou vlastností horských bot je také nepromokavost. Takové modely obvykle přicházejí do styku s vlhkostí, takže bránění jejímu pronikání dovnitř je neocenitelnou výhodou. Jakými způsoby toho lze dosáhnout? Výrobci se například rozhodnou použít membránu. Tímto způsobem dosahuje konstrukce těsnosti a dokáže udržet suché a příjemné klima u pokožky nohou. Pokud jde o membrány, jednou z nejběžnějších je známá membrána gore-tex. Jeho další výhodou je podpora odvodu vlhkosti z pokožky nohou. Aby byla celá věc ještě funkčnější, používají se v obuvi gumové výstupky. Díky tomu jsou chráněny proti poškození na kamenech nebo ledu.

Dámské automatické krampové boty v horském obchodě 8a.cz

Různé boty pro dámské automatické mačky najdete v sortimentu turistického internetového obchodu. 8a.cz. V nabídce najdete jak modely s pokročilou konstrukcí, tak i lehčí varianty. Z výrobků světových značek, jako jsou Montura, Zamberlan nebo Scarpa, si každá světoběžnice vybere ty, které dokonale splní její očekávání.