top

Dámské běžecké mikiny

Dámské běžecké mikiny představují řadu modelů, které se vám budou hodit po celý rok při závodních startech i městských trénincích. Získejte technickou podporu pro své fyzické úsilí s obchodem 8a.cz!
Zobrazení Mřížka Seznam

38 výrobky

  1. -32%
    Dámská mikina Maloja Blaumeise - rosewood

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

38 výrobky

Vymazat

Dámské běžecké mikiny jsou velmi univerzální modely

Běh je nejdemokratičtější sportovní aktivitou, protože k jeho provozování není potřeba žádné specializované vybavení - stačí boty. Pokud však chcete maximálně využít své síly a zefektivnit každý běh, vyplatí se zvolit technické oblečení. Dámské běžecké mikiny jsou přesně tou podporou, kterou potřebujete k účasti na závodech a klasických trénincích. V nabídce obchodu 8a.cz najdete tenké modely pro letní běhání, které se vyznačují prodyšností, i konstrukce pro podzimní a zimní aktivity.

Efektivní prodyšnost dámských běžeckých mikin

Jak víme, zvýšená fyzická námaha způsobuje nadprodukci vlhkosti, kterou je třeba řádně odvést. Dámské mikiny se proto obvykle vyrábějí z polyesteru nebo polypropylenu. Tyto syntetické materiály se totiž vyznačují vynikající prodyšností, která odvádí vlhkost. Pokožka tak zůstane delší dobu příjemně suchá, což nepochybně zvýší požitek z tréninku. Běžecké mikiny a jejich prodyšnost jsou však zaměřeny především na ochranu horského a městského běžce před rychlým přehřátím. To znamená, že získáte maximální podporu na každém dalším kilometru, takže budete podstupovat nejnáročnější aktivity, ale i klasické tréninky. Dámské běžecké mikiny díky tomu dobře fungují i jako mezivrstva sportovního oblečení. Díky tomu můžete model nosit pod nepromokavou bundou a na funkční spodní prádlo. Tímto způsobem se vlhkost odvádí od pokožky a účinně se uvolňuje do atmosféry.

Dámské běžecké mikiny nabízejí maximální pohodlí a volnost pohybu

Není nic horšího než materiál, který vám brání v pohybu na stezce. Návrháři používají moderní konstrukce a speciální materiály. Proto jsou běžecké mikiny často doplněny elastanem. Najdete ho ve formě panelů nebo je přidán do celého složení tkaniny. To je vždy podpořeno sportovním střihem, který přiléhá k postavě běžce. Díky tomu vás dámské běžecké mikiny neomezují ani při těch nejnáročnějších bězích. Výrobci jako Dynafit, Salomon, Columbia, Icebreaker, Salewa, Arcteryx navíc často používají řešení 4-way-stretch, což je technická konstrukce tkaniny. Díky jeho roztažnosti ve všech směrech můžete provádět dynamické pohyby a efektivně pohybovat běžeckými holemi.

Termoregulace Merino vlny v dámských běžeckých mikinách

Někteří výrobci vyrábějí své modely z Merino vlny nebo používají její přídavek. Její funkční vlastnosti se osvědčují jak při letních bězích, tak v přechodném období. Stačí věnovat pozornost hmotnosti běžecké mikiny a vybrat si takovou, která splňuje tepelné požadavky vašeho těla. Merino vlna kombinuje účinnou prodyšnost a izolaci. To vám pomůže vyhnout se přehřívání i prochladnutí, takže udržíte vyváženou tepelnou rovnováhu. To má pozitivní dopad na efektivitu vašeho úsilí. Běžecké mikiny z Merino vlny mají také antibakteriální vlastnosti. Zpomalují vznik nepříjemných pachů, takže vaše tělo zůstane déle svěží.

Dámská běžecká mikina - částečná ochrana proti větru a dešti

Modely pro běh v přechodném období jsou často vybaveny softshellovými technologiemi. Obvykle je najdete ve formě panelů umístěných na kritických místech. Podpora takového řešení znamená, že se vyhnete chladivému účinku větru, což bude mít pozitivní dopad na účinnost vašeho úsilí. Dámské běžecké mikiny na přechodné období jsou také vodoodpudivé. Zpomalují promáčení materiálu, což se hodí při krátkém dešti.