top

Brooks

Brooks je značka specializující se na navrhování a výrobu běžeckých bot a oblečení pro běžce. Její sortiment zahrnuje boty pro horský běh i asfalt. Moderní modely jsou ideální pro trénink a závody. Nabízíme širokou škálu produktů Brooks!

Bunda na běhání dámská Brooks High Point Waterproof Jacket - hyper pink/fuchsia
    Bunda na běhání dámská Brooks High Point Waterproof Jacket - hyper pink/fuc...
    včetně DPH 3419 Kč
    Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 3519 Kč (-2%)
    Doporučená cena výrobce 4724 Kč (-27%)

wish list

na stránce

1 výrobky

Vymazat

Brooks - vše pro běžce

Americká značka nabízí komplexní nabídku pro všechny milovníky běhání. Základem je samozřejmě běžecká obuv, která vám umožní rychle a efektivně překonávat kilometry jak na asfaltu, tak na terénních stezkách. Mimořádně široká nabídka bot Brooks vám umožní vybrat si ten správný model pro každodenní trénink i model, který vám poskytne cenné sekundy při závodech. Kromě obuvi nabízí značka také běžecké oblečení, které doplní váš outfit do každého počasí. Lehká a vzdušná trička a kraťasy Brooks zajišťují optimální ventilaci v letních vedrech, zatímco větruodolné bundy a legíny jsou ideální pro chladnější části roku. Pokud milujete běhání, určitě si zamilujete i nabídku této americké značky.

Historie značky Brooks

Vše začalo v roce 1914, kdy společnost otevřela malou továrnu ve Filadelfii. Na běžecké boty však v té době nikdo nepomyslel. Prvními výrobky amerického výrobce byly boty na plavání a baletní boty. Lze však říci, že i v počátcích své existence vyráběla značka pouze specializované modely. V roce 1921 však došlo k posunu směrem ke sportovní obuvi a nabídka Brooks zahrnovala i baseballové boty. Díky tomuto jednomu z nejpopulárnějších sportů ve Spojených státech se značka stala více rozpoznatelnou. Pomohly tomu i baseballové hvězdy, které obuv této značky nosily. V roce 1929 už Brooks vyráběl také kolečkové brusle a o rok později se dostal do čela výroby fotbalových kopaček. V roce 1938 se společnost rozhodla rozšířit svůj sortiment o dětskou obuv, která si rychle získala oblibu. Ve 40. letech 20. století se objevila řada sportovních bot Brooks pro různé sporty. Značka nabízela obuv na basketbal, box, bowling, do posilovny a mnoho dalších aktivit.

Přelomovým okamžikem pro značku byl rok 1972, kdy Frank Shorter z Yaleovy univerzity vyhrál maratonský běh na olympijských hrách v Mnichově. Tato událost výrazně zvýšila zájem o běh a přiměla lidi, kteří značku Books provozují, k zamyšlení, zda by nebylo lepší zaměřit veškerou energii na jeden sport. O dva roky později se objevila běžecká obuv Brooks Villanova, navržená ve spolupráci s běžcem na střední tratě Matrym Liquorim. Tento model vynesl společnost do elitní skupiny výrobců špičkové běžecké obuvi. Prvními botami, které se dostaly do žebříčků nejlepších běžeckých bot, byly boty Brooks Vantage, které spatřily světlo světa v roce 1977. Byl to jeden z modelů, který zpopularizoval pěnu EVA v běžecké obuvi, bez níž si lze jen těžko představit mnoho dnešních modelů.

Inovativní obuv Brooks

Značka byla jednou z prvních, která v roce 1980 použila ve svých botách membránu GORE-TEX. Model Brooks Hugger GT byl připraven pro trénink v nejhorších povětrnostních podmínkách. Po této inovaci následovaly další změny designu, které změnily trh s obuví. Použití diferencovaných pěn v různých částech boty nebo speciálních polštářků HydroFlow vyplněných silikonem pod patou zajišťuje výjimečné tlumení a zároveň dostatečnou stabilitu nohy. V roce 1995 představila společnost Brooks modulární konstrukci podrážky svých bot. Do té doby byla celá podrážka z jednoho kusu gumy. Díky rozdělení na několik různých prvků se bota mohla snadněji ohýbat a přizpůsobovat se podkladu. Dnes se tato konstrukce zdá být samozřejmostí, ale v polovině 90. let to byla skutečná novinka.

V roce 2001 se společnost Brooks zaměřila na běžeckou obuv. To jí umožnilo nabídnout ještě lépe otestované, modernější běžecké boty, které poskytují pohodlí při rekreačním běhu, dostatečnou oporu při tréninku a vynikající časy na závodech. V roce 2006 představila společnost Brooks alternativu k pěně EVA - MoGo. Nabízí ještě lepší tlumení a také zlepšuje odraz při každém kroku. V posledních letech se společnost zaměřila na ekologický aspekt obuvi. Do své obuvi zavádí více ekologických materiálů, jako je například BioMogo. V roce 2010 nabídla model vyrobený ze 75 % z recyklovaných materiálů. Brzy se v mezipodešvích objeví i modernější pěny DNA AMP a DNA Loft.

Boty a oblečení Brooks - obchod 8a.cz - široká nabídka produktů

Ať už běháte rekreačně, trénujete, abyste se udrželi v kondici, nebo se připravujete na konkrétní závod, v nabídce této americké značky jistě najdete tu správnou obuv a oblečení. Výrobky Brooks, navržené speciálně pro běžecké nadšence, zajišťují maximální pohodlí při fyzické aktivitě. Nabídka zahrnuje modely pro městský a asfaltový běh, ale i pro terénní a horský běh. Díky inovativním technologiím máte jistotu, že používáte to nejlepší dostupné vybavení. Originální boty Brooks v obchodě 8a.cz jsou volbou profesionálů i amatérů, kteří chtějí svůj běh posunout na zcela novou úroveň.