top

Boty Vibram

Boty Vibram jsou ideální pro horské výpravy, turistické výlety i každodenní použití. Boty s podrážkou Vibram® mají skvělou přilnavost v různých podmínkách, protože jsou navrženy pro různé typy podkladu.
740
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 740

na stránce
 1. -15%
  Trekové boty Zamberlan Vioz GTX - dark grey

  wish list

 2. -10%
  Boty Merrell Intercept - moth brown

  wish list

 3. -10%
  Boty Merrell Intercept - smooth black

  wish list

 4. -12%
  Lezečky La Sportiva Miura VS - yellow/black

  wish list

 5. -10%
  Dámské lezečky La Sportiva Miura VS - blue

  wish list

 6. -30%
  Lezečky Ocun Ozone Lady - red/white

  wish list

 7. -10%
  Boty Merrell Intercept - blue wing

  wish list

 8. -10%
  Lezecké boty La Sportiva Skwama - black/yellow

  wish list

 9. -18%
  Horské boty Zamberlan Dufur GTX RR - black/yellow

  wish list

 10. -18%
  Boty Zamberlan Baltoro GTX - royal blue/black

  wish list

 11. -10%
  Nástupové boty La Sportiva TX4 - blue/papaya

  wish list

 12. -10%
  Dámské trekové boty Hanwag Alaska GTX Lady - brown

  wish list

 13. -10%
  Dámské trekové boty Hanwag Yukon Lady - brown

  wish list

 14. -10%
  Trekové boty Hanwag Alaska Wide GTX - brown

  wish list

 15. -10%
  Trekové boty Hanwag Yukon - brown
  Trekové boty Hanwag Yukon - brown
  7 194 Kč 7 994 Kč

  wish list

 16. -10%
  Trekové boty Hanwag Nazcat GTX - brown

  wish list

 17. -10%
  Nástupové boty Hanwag Makra Low GTX - black

  wish list

 18. -5%
  Dámské boty Montura Vertigo GTX - black/water

  wish list

 19. -10%
  Lezečky La Sportiva Kataki - ocean/sulphur

  wish list

 20. -10%
  Dámské lezečky La Sportiva Kataki - mint/coral

  wish list

 21. -10%
  Vysokohorské boty Hanwag Friction II GTX - black

  wish list

 22. -15%
  Turistické boty Merrell Annex Trak - sodalite

  wish list

 23. -15%
  Turistické boty Merrell Annex Trak - clay

  wish list

 24. -15%
  Nástupové boty Montura Change 93 - acid green/black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 740

na stránce

Boty Vibram® s historií

Značka Vibram® je ve světě outdoorové obuvi i mimo něj dobře známá. Její historie sahá až do roku 1937, kdy byla vynalezena první vulkanizovaná pryžová podrážka se speciálně navrženým vzorkem. O to se zasloužil Vitale Bramani, který se stal průkopníkem moderní horské a outdoorové obuvi. S pomocí Leopolda Pirelliho svůj nápad brzy realizoval. První boty s podrážkou Vibram byly slavné boty Carrarmato, které v mírně upravené verzi najdete i v mnoha současných modelech. Použití běhounu zcela změnilo možnosti pohybu v horách. O úspěchu podrážek tohoto výrobce svědčí skutečnost, že je používali v obuvi italští himálajští horolezci, kteří zdolali K2. V současné době značka vyrábí a licencuje výrobu mimořádně rozmanitých podrážek pro horskou obuv, turistickou obuv, obuv pro každodenní nošení a dokonce i pracovní modely.

Exkluzivní vlastnosti obuvi Vibram®

Proč tolik lidí hledá boty s podrážkou této italské značky? Za jejími výrobky totiž stojí dlouholeté zkušenosti, které se odrážejí jak ve vysoké kvalitě výroby, tak ve vynikajících užitných vlastnostech. Stojí za zmínku, že žlutá značka Vibram® na podrážce boty označuje dokonalé přizpůsobení podrážky danému typu obuvi, jednotlivé modely se však mohou výrazně lišit. Za prvé, boty Vibram® mohou mít různé vzory běhounu. Běhoun turistické boty bude zcela jiný na kameny a jiný na trávu a bláto. Vhodně tvarované a umístěné gumové hroty, speciální drážky a prohlubně v podrážce zajistí přilnavost při stoupání i klesání. Odlišné podrážky budou určeny pro proměnlivý terén a ty, které jsou určeny pro měkké povrchy. Velmi důležitý je také typ použité pryže. Tvrdší podrážky obuvi Vibram® jsou navrženy pro vysokou odolnost na kamenech a asfaltu. Měkčí modely s důrazem na přilnavost jsou ideální do bláta a písku. Pokud jde o výběr správné pryžové směsi, je italský výrobce v této oblasti nespornou jedničkou. Dokonale sladěné poměry jednotlivých složek a výrobní proces umožňují téměř libovolně manipulovat s přilnavostí, odolností proti oděru a tvrdostí pryže použité v každé podešvi.

Podívejte se na boty Vibram® s různými typy gumy

Vibram® Megagrip Vibram® Mont Vibram® XS Trek Vibram® Icetrek

Vibram® Megagrip poskytuje vynikající přilnavost na suchém i mokrém kamenitém povrchu. Podrážky z této řady se nejčastěji používají u pokročilých přístupových a horských bot.

Boty s podrážkou Vibram® Mont se vyznačují zvýšenou stabilitou a tuhostí. Jsou ideální pro vysokohorskou obuv používanou s automatickými a poloautomatickými mačkami.

Vibram® XS Trek je pryžová směs vytvořená speciálně pro trekingovou obuv. Vyznačuje se zvýšenou odolností proti oděru, takže se skvěle hodí na dlouhé vzdálenosti.

Vibram® Icetrek jsou podrážky určené do zimních podmínek. Díky použití moderních pryžových směsí a vhodného dezénu se výrazně zlepšila jejich přilnavost na sněhu a ledu.

Vibram® XS Grip Vibram® XS Grip 2 Vibram® XS Edge Vibram® Arctic Grip

Vibram® Grip je univerzální gumová směs vyvinutá speciálně pro lezeckou obuv. Nabízí velmi dobrou přilnavost a zároveň umožňuje využívat různé sklony terénu.

Boty Vibram® XS Grip 2 jsou lezecké modely, u kterých byla prioritou maximální přilnavost. Pokud potřebujete ještě lepší tření, bude to ta správná volba.

Vibram® XS Edge jsou podrážky lezeckých bot vybavené tužší gumou, díky které můžete s jistotou využívat i ty nejmenší hrany.

Vibram® Arctic Grip poskytuje nepřekonatelnou přilnavost i na mokrém ledu. Speciální pryžová směs s kovovými pilinami se dobře osvědčuje i v zimě.

Diferencovaná obuv Vibram® v obchodě 8a.cz

Podrážky této známé italské značky se používají téměř ve všech typech obuvi. Vysokohorská obuv musí být kompatibilní s kramfleky a musí perfektně fungovat v extrémních teplotách. Jejich přirozeným prostředím jsou tvrdé skály a led. Na druhou stranu trekingová a turistická obuv nabízí vysokou přilnavost na různých typech povrchu. Speciálně tvarovaný běhoun podporuje každý krok a díky němu je chůze na další kilometr potěšením. Zcela jiná obuv Vibram® je určena do města. Odolnější pryž, která se dobře chová na hladkém povrchu, nabízí kombinaci odolnosti a přilnavosti. Podrážky italské značky se používají také v horolezecké obuvi, kde je důležitá maximální přilnavost ke skále. Pryž, která je v nich použita, má výjimečné vlastnosti, které ocení jak začátečníci, tak i ti nejzkušenější lezci. Italský výrobce podrážek zdokonalil technologii podrážek do nejmenšího detailu. Proto jsou boty Vibram® mezi milovníky outdoorových aktivit tak oblíbené. Symbol italské značky na podrážce je často vyhledáván těmi nejnáročnějšími uživateli. Je zárukou dokonalé použitelnosti a nejvyšší kvality. Podrážky tohoto výrobce používají nejznámější outdoorové a horské značky na světě, což je pro něj vynikající doporučení. V obchodě najdete boty s podrážkami Vibram®, které nabízejí maximální pohodlí a vysokou přilnavost. 8a.czV nabídce najdete široký výběr různých modelů pro muže i ženy.