top

Boty na hory

Horské boty jsou ideální pro většinu outdoorových aktivit. V nabídce najdete horolezecké boty pro výstupy na vrcholy a trekové boty pro chůzi v horách.
Zobrazení Mřížka Seznam

962 výrobky

na stránce
 1. -31%
  Trekové boty Dolomite Zermatt Plus GTX - dark brown

  wish list

 2. -25%
  Expediční boty Zamberlan Everest Evo RR PU - blk/orange

  wish list

 3. -40%
  Trailové boty Altra Superior 5 - orange/black

  wish list

 4. -33%
  Boty trailové dámské CMP Zaniah - hawaian/acqua

  wish list

 5. -46%
  Boty trailové CMP Zaniah - danube/acido

  wish list

 6. -40%
  Běžecké boty Altra Timp 4 - mineral blue

  wish list

 7. -20%
  Trailové boty Merrell Agility Peak 4 - lava

  wish list

 8. -30%
  Dámské trailové boty Merrell Moab Flight - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

962 výrobky

na stránce
Vymazat

Boty do hor znamenají odolnost a pohodlí

Všichni milovníci dlouhých túr a zdolávání horských vrcholů dobře vědí, že dobře zvolené horské boty jsou základem každé výbavy. Bez správné obuvi nebudeme schopni ujít ani několik kilometrů. Obuv musí poskytovat dostatečnou stabilitu, přilnavost a odolnost. Všechny tyto vlastnosti jsou kombinovány v obuvi pro chůzi v horách a v obuvi určené pro horolezectví. Jedná se o spolehlivé konstrukce určené k překonávání desítek kilometrů v náročných podmínkách. Najdete mezi nimi lehčí taktické horské boty s moderním stylem a nejnovějšími dostupnými materiály. Futuristické konstrukce jsou lehké a poskytují vynikající odpružení. Klasičtější horské boty z přírodní kůže jsou volbou pro nejdelší treky. Tradiční materiály se dobře osvědčují při dlouhodobém a intenzivním používání obuvi na stezkách.

Diferencované horské boty

Dnes má každý špičkový výrobce obuvi celou řadu bot pro nejrůznější aktivity. Od lehčích horských bot pro kratší trasy v létě až po těžší turistické boty určené do vysokohorského terénu a dokonce i pro výstupy na himálajské osmitisícové vrcholy v zimních podmínkách. Takové boty se mohou lišit téměř ve všech prvcích. Počínaje podrážkou, přes použité výztuhy, materiál svršku, systém šněrování až po panely umožňující použití různých typů maček. Výběrem konkrétní horské obuvi si můžeme být jisti, že bude perfektně fungovat v podmínkách, pro které byla výrobcem navržena.

Vysoká obuv

Alpinistická obuv je nejmodernějším typem horské obuvi. Připraveno pro nejzkušenější uživatele, kteří se vydávají do vyšších nadmořských výšek. Většina konstrukcí je velmi dobře přizpůsobena zimním podmínkám. Nejvyšší vrcholy světa jsou celoročně pokryty sněhem, proto jsou všechny vysokohorské boty vybaveny speciálními panely. Ty umožňují nasadit na boty poloautomatické mačky nebo automatické mačky To umožňuje efektivní pohyb na ledu a silně zmrzlém sněhu. Boty do vysokých hor se mohou lišit v závislosti na nadmořské výšce, do které se chystáte, a na ročním období, kdy plánujete útok na vrchol. Horské boty určené do chladných zimních podmínek jsou navíc zateplené, aby co nejlépe chránily nohy před omrzlinami. Často jsou také vybaveny vnitřními botami, které pomáhají chránit nohy před chladem ve stanu. Letní vysokohorské boty jsou o něco lehčí, ale stále jsou ve srovnání s tradičními trekovými botami podstatně objemnější.

Boty pro horskou turistiku

Horská obuv pro turisty je poměrně rozmanitá skupina. Zahrnuje turistickou obuv připravenou pro jednodušší trasy i pokročilé trekové boty určené pro zdolávání mnohakilometrových horských tras. První z nich jsou obvykle poměrně lehké konstrukce, které jsou ideální do lehčího terénu. Jsou optimální obuví pro nižší pohoří, jako jsou Beskydy nebo Sudety. Lehké turistické boty se zvýšeným svrškem jsou optimální při pohybu s lehčím turistickým batohem Jsou také ideální obuví pro rekreační vycházky do lesa nebo parku.

Mírně robustnější konstrukci mají klasické trekové horské boty. Tyto konstrukce jsou obvykle vyrobeny z kůže, která je zodpovědná za vysokou odolnost a vynikající použitelnost. Tužší podrážky jsou ideální na kamenité stezky. Dokonale izolují chodidla od tvrdého podkladu a umožňují překonat mnoho kilometrů tras. Horské boty určené pro treking jsou obvykle vybaveny membránou, která výrazně zvyšuje jejich nepromokavost. Díky takovému řešení lze většinu modelů používat na horských stezkách po celý rok.

Nakupte si nejlepší horské boty online na adrese 8a.cz

Nabízíme velmi široký výběr horské obuvi špičkových značek. Boty na horskou turistiku značek Salewa, Hanwag, Salomon, Scarpa a mnoha dalších jsou předními světovými značkami horských bot. Díky tomu si každý najde model, který dokonale vyhovuje jeho potřebám. Nabízíme základní modely, které jsou ideální pro první cesty a výpravy do lehčího terénu. Máme také nejpokročilejší modely pro zkušené lezce. Ať už potřebujete botu pro širší nebo užší nohu, s vysokým nebo nízkým svrškem, v našem horském obchodě rychle najdete ideální botu online. Náš rozsáhlý sortiment, který zahrnuje i taktickou horskou obuv, uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Horská obuv - oblíbené kategorie:

Pánské vysokohorské boty Pánská treková obuv Pánská přibližovací obuv Pánská trailová obuv Pánská zimní obuv
Pánská turistická obuv Pánské boty GORE-TEX Pánská outdoorová obuv Pánské hikingové boty Dámské vysokohorské boty
Dámská treková obuv Dámská nástupové boty Dámská trailová obuv Dámské zimní boty Dámská turistická obuv
Dámská obuv GORE-TEX Dámská outdoorová obuv Dámské hikingové boty Boty na hory na léto Obuv pod raky