top

Boty na běžky

Boty na běžky jsou nezbytnou součástí vybavení každého nadšence běžeckého lyžování. Přední výrobci nabízejí širokou škálu obuvi na klasiku a bruslení. V nabídce jsou dámské a pánské boty na běžky pro začátečníky i pokročilé.
Zobrazení Mřížka Seznam

5 výrobky

 1. -6%
  Boty na běžky Alpina T10 - black/green
  Boty na běžky Alpina T10 - black/green
  včetně DPH 2399 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2089 Kč (+15%)
  Doporučená cena výrobce 2572 Kč (-6%)

  wish list

 2. -6%
  Boty na běžky Alpina T5 PLUS - black/red
  Boty na běžky Alpina T5 PLUS - black/red
  včetně DPH 2149 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1819 Kč (+19%)
  Doporučená cena výrobce 2309 Kč (-6%)

  wish list

 3. -16%
  Boty na běžky Alpina T5 PLUS JR - black/red
  Boty na běžky Alpina T5 PLUS JR - black/red
  včetně DPH 1799 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1669 Kč (+8%)
  Doporučená cena výrobce 2152 Kč (-16%)

  wish list

 4. -9%
  Boty na běžky Fischer XC Pro - black
  Boty na běžky Fischer XC Pro - black
  včetně DPH 2099 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1819 Kč (+16%)
  Doporučená cena výrobce 2309 Kč (-9%)

  wish list

 5. -9%
  Boty na běžky Fischer XC Touring - black
  Boty na běžky Fischer XC Touring - black
  včetně DPH 2274 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1969 Kč (+16%)
  Doporučená cena výrobce 2519 Kč (-9%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

5 výrobky

Vymazat

Boty na běžky

Běžkařské boty jsou specializované boty, které umožňují připnutí do vázání na běžecké lyže. Boty na běžky, které se dnes vyrábějí, jsou velmi pohodlné modely vyrobené speciálně pro zimní podmínky. Nabídka předních výrobců zahrnuje nejlepší modely pro závodníky, modely pro amatérské závodníky i boty pro rekreační použití. Boty na běžecké lyžování se rozlišují především podle toho, pro jaký styl jsou určeny. Boty na klasiku jsou nejměkčí boty. Soutěžní modely mají poměrně nízký svršek, turistické modely mohou být o něco vyšší, aby lépe chránily nohy před sněhem. Tento typ obuvi je velmi oblíbený u lidí, kteří s běžeckým lyžováním začínají. Na druhou stranu boty na bruslení musí poskytovat mnohem lepší oporu kotníku. Proto mají zesílený skelet, ale také mnohem tužší podrážku. Díky tomu je odraz při bruslení jistější a silnější. V nabídce mnoha výrobců je také třetí typ bot - combi. Jedná se o modely se střední tuhostí podrážky s výztuhami, které lze použít jak pro skate, tak pro klasický krok. Jedná se však o nejméně oblíbený typ běžkařské obuvi.

První boty na běžky

Pokud hledáte své první boty na běžky, pak pravděpodobně potřebujete boty na klasický styl. Hned na začátku je třeba vědět, že boty musí být kompatibilní s vázáním. Existuje totiž několik systémů upevnění bot na běžecké lyže. V současné době jsou nejoblíbenější systémy NNN a Prolink, ale existuje mnoho modelů bot a lyží s vázáním SNS Profil, SNS Pilot nebo ještě starším NN75. Proto je důležité, aby boty na běžky, které si koupíme, byly kompatibilní s naším vázáním. Je také třeba vědět, že je velký rozdíl v konstrukci základních bot na běžky a modelů vyrobených pro profesionální sportovce. Závodní boty jsou tenčí a obvykle nepotřebují žádnou dodatečnou izolaci. Jsou skvělé na závod, ale ne nutně na celodenní výlety. Pokud používáte běžecké lyže pro rekreaci nebo turistiku, jsou mnohem vhodnější středně pokročilé modely od nejlepších výrobců, které díky dodatečnému zateplení poskytují tepelný komfort po celý den.

Boty na běžky si můžete zakoupit v obchodě 8a.cz

Naše nabídka zahrnuje boty na běžky renomovaných značek, které zaručují pohodlné používání a vysokou spolehlivost na tratích. Mezi dostupnými modely jsou i boty na běžky pro začátečníky. Jedná se o modely na klasicky styl, které jsou ideální jak pro první lyžařský výcvik, tak pro pozdější rekreační výlety. Dobře zateplené, měkké boty na běžky jsou ideální pro chladné dny. Poskytují dobrou kontrolu nad lyžemi a zároveň účinnou ochranu před chladem a sněhem. Prohlédněte si pohodlné pánské a dámské boty na běžky od Alpiny a dalších renomovaných značek.