top

Beastmaker

Beastmaker je značka specializující se na výrobu dřevěných lezeckých chytů a posilovacích desek. Je vynikající volbou pro všechny horolezecké nadšence, kteří hledají účinné tréninkové pomůcky. Posilovací desky Beastmaker jsou oblíbené u profesionálů i amatérů, kteří chtějí zvýšit svou lezeckou úroveň.
Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

 1. -17%
  Posilovací deska Beastmaker 2000
  Posilovací deska Beastmaker 2000
  včetně DPH 3199 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 3089 Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 3889 Kč (-17%)

  wish list

 2. -17%
  Tréninkové desky Beastmaker Micros
  Tréninkové desky Beastmaker Micros
  včetně DPH 1374 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1329 Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 1669 Kč (-17%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

Vymazat

Beastmaker - značka pro horolezce

Značka Beastmaker pochází z britského Sheffieldu. Založili ji příznivci lezení, kteří hledali ještě účinnější tréninkové metody. Zjistili, že delší tréninky prstů přinášejí velmi dobré výsledky. Syntetické posilovací desky, které byly v té době na trhu, byly velmi hrubé a bohužel při delším používání způsobovaly mnoho otisků prstů a odřenin. Navíc jejich používání nebylo příliš pohodlné. Tak vznikl nápad vyrobit vlastní dřevěné posilovací desky. První verze modelu Beastmaker byla vyrobena v roce 2007. Následujících šest měsíců trvalo dolaďování projektu. Správné nastavení úhlů, hloubky a tvaru vyžadovalo spoustu smirkového papíru. Nakonec se objevil model, který přinášel neuvěřitelné uspokojení z tréninku.

Projekt nabral na obrátkách, když bylo rozhodnuto použít k výrobě posilovacích desek Beastmaker 3D počítačové 3D modelování a CNC frézku. Přestože je stroj starý, umožňoval dosáhnout vysoké opakovatelnosti vzoru. Brzy však bylo nutné provést úpravy. Zdokonalení celého projektu trvalo týmu dva roky. Úsilí se však vyplatilo, protože vznikla jedinečná posilovací deska Beastmaker připravená na silný trénink. Rozmístění chytů a dírek se brzy stala velmi populární mezi ostatními výrobci posilovacích desek. Lidé, kteří si kupují výrobky této značky, mají obvykle již připravený rozsáhlý tréninkový plán, v němž je posilovací deska pouze jedním z nezbytných prvků. Výrobky Beastmaker si nikdo nevybírá kvůli jejich jedinečnému vzhledu, ale spíše kvůli možnostem, které nabízejí, a pohodlí při tréninku síly prstů na jakémkoli místě, kam je zavěsíte - doma, v práci nebo na lezecké stěně.

Životní prostředí

Značka Beastmaker klade velký důraz na ekologické aspekty výroby a distribuce lezeckých chytů. Přitom podniká konkrétní kroky ke snížení svého negativního dopadu na přírodu. To se děje na několika úrovních. Za prvé, přeprava hotových výrobků. Zasílání výrobků leteckou poštou zanechává velmi velkou uhlíkovou stopu. Proto došlo k razantní změně a 95 % zásilek přešlo na speciální program UPS Carbon Neutral Shipment, který zaručuje snížení uhlíkové stopy. Za druhé suroviny, ze kterých se vyrábí produkty značky Beastmaker. Všechna posilovací desky této značky jsou vyrobeny z tulipánového dřeva, které roste v Severní Americe, kde je tento strom velmi oblíbeným druhem. Veškeré dřevo pochází z plodin s certifikátem Forestry Stewardship Council (FSC). To znamená udržitelné pěstování a jistý původ všech surovin. Ostatní chyty jsou vyrobeny ze silného bukového a platanového dřeva. Ty pocházejí z evropských plodin, které mají rovněž certifikát FSC. Značka Beastmaker si dává pozor na používání dřeva z deštných pralesů, jehož původ je často nejasný. Místo stromů z plantáží se přidávají stromy z nelegální těžby deštných pralesů, což přispívá k nevratným změnám životního prostředí.

Společnost Beastmaker také dbá na správné balení svých výrobků. Používá kartonové krabice vyrobené z recyklovaného kartonu. Po vybalení nové posilovací desky lze obal opět recyklovat. Plasty v obalech jsou omezeny na minimum. Recykluje se také odpad ze zpracování dřeva. Piliny a větší odřezky se lisují do briket, které se pak používají jako biomasa pro vařiče. Za třetí, společnost Beastmaker věnuje velkou pozornost tomu, odkud je energie dodávána. Výroba posilovacích desek a chytů je energeticky velmi náročná, proto je velmi důležité, aby stroje byly poháněny co nejekologičtější energií. 100 % elektřiny používané ve společnosti pochází z obnovitelných zdrojů. Většinou se jedná o větrné elektrárny. Kromě toho se společnost Beastmaker angažuje v ekologických organizacích a aktivně podporuje jejich činnost.

Posilovací desky Beastmaker si můžete zakoupit online na 8a.cz

V naší nabídce najdete vynikající výrobky britské značky vyrobené z vysoce kvalitního dřeva. Pokud hledáte propracované pomůcky pro horolezecký trénink, výrobky této značky jistě splní všechny vaše požadavky. Nabízíme nejoblíbenější posilovací desky Beastmaker 1000 a Beasmaker 2000 a také zdokonalené tréninkové lišty, které vám umožní využít k tréninku jakýkoli dostupný povrch. Ať už si vyberete jakýkoli produkt, můžete si být jisti, že vašim prstům poskytne pohodlné podmínky pro trénink.