top

Batohy Black Diamond

Batohy Black Diamond jsou odolné a funkční výrobky, které využijete v různých turistických situacích. Karabiny, postroje, skoby, boty, oblečení... vše, co potřebujete, se vejde do modelů této značky.

.
44
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

44 položek

na stránce
 1. -5%
  Batoh Black Diamond Creek Transit 32 - black

  wish list

 2. -10%
  Lezecký batoh Black Diamond Crag 40 - black

  wish list

 3. -13%
  Lavinovy batoh Black Diamond JetForce Pro 25L - red

  wish list

 4. -13%
  Lavinovy batoh Black Diamond JetForce UL 26L - black

  wish list

 5. -15%
  Batoh Black Diamond Cirque 22 Ski Vest - black

  wish list

 6. -15%
  Batoh Black Diamond Dawn Patrol 25 - black

  wish list

 7. -5%
  Turistický batoh Black Diamond Bbee 11 - black

  wish list

 8. -5%
  Turistický batoh Black Diamond Bolt 24 - black

  wish list

 9. -5%
  Turistický batoh Black Diamond Nitro 22 - picante

  wish list

 10. -10%
  Lezecký batoh Black Diamond Pipe Dream 45 - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

44 položek

na stránce

Batohy Black Diamond mají minimalistický design a maximálně pohodlné používání!

Batohy Black Diamond jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů s důrazem na detail a jsou doporučovány pro cesty do hor. Ať už se jedná o treking, běžky, horolezectví, lyžování nebo pěší turistiku. V závislosti na svých zájmech najdete ten správný model, který vám poskytne optimální podporu při fyzické aktivitě. Co to znamená? To znamená, že například lezecké modely jsou navrženy tak, aby batoh dokonale přiléhal k vašemu tělu. Beze změny těžiště. Díky tomu vás batoh při lezení nezatěžuje a nedestabilizuje vaši pozici. Jak víme, při lezení na velkých stěnách je to zásadní. Trekingové modely mají naopak pohodlný systém nošení, který lze nastavit a přizpůsobit vaší postavě a výšce. Naproti tomu modely pro pěší turistiku jsou určeny zvlášť pro obě pohlaví. Díky tomu batohy Black Diamond perfektně sedí na zádech a nepřetěžují je ani nezpůsobují nepohodlí. Zejména při dlouhém používání s plnou zátěží.

Batohy Black Diamond dokonale odpovídají mottu značky

Značka Black Diamond byla založena v roce 1957, a to z velké vášně pro lezení a pobyt v přírodě. A přichází s reálnými potřebami horolezců z Yosemitského údolí. Vše začalo horolezeckým vybavením a brzy se rozšířilo i na oblečení a batohy. Vybavení vytvořené od samého počátku se setkalo s velkým ohlasem horolezců. A je tomu tak i dnes. Značka je držitelem mnoha vlastních patentů, které určují směr vývoje v outdoorovém průmyslu. Batohy Black Diamond s lezeckým profilem se používají po celém světě. V nejznámějších lezeckých oblastech, na nejvyšších stěnách světa nebo na umělých lezeckých stěnách se určitě setkáte s charakteristickým diamantovým logem značky.

Výjimečně praktické a funkční batohy Black Diamond

Před nákupem batohu je vhodné upřesnit, k čemu a v jakých situacích jej hodláte používat. Transportní trekingové batohy mají odlišnou konstrukci a profil. Lezecké batohy Black Diamond mají odlišnou konstrukci a profil. Něco jiného budeme očekávat od městských modelů a něco jiného od cestovních modelů. Přesto je společným jmenovatelem batohů Black Diamond jejich vysoká funkčnost a promyšlené patenty, které usnadní každou fyzickou aktivitu. Vaši pozornost si zaslouží především velmi odolné a mechanicky nepoškozené materiály. Obvykle se jedná o nylonovou tkaninu ripstop, která si i přes svou nízkou hmotnost zachovává vynikající odolnost. Na batoh můžete připevnit lyže nebo snowboard, aniž byste se museli obávat, že ostré hrany pořežou vnější plášť. Četné popruhy a poutka umožňují bezpečně připevnit cepín, mačky a další předměty, pro které už není v hlavní přihrádce místo. Batohy Black Diamond jsou v tomto ohledu mimořádně funkční.

Výhodou, se kterou se často setkáváme, zejména u trekingových nebo turistických modelů, je nastavitelná klopa. Možnost nastavení je důležitá zejména tehdy, když je náš batoh spolu s komínem nacpaný až po okraj. Na druhou stranu, pokud nevyužijeme plný potenciál batohu, můžeme jej pomocí popruhů a stažením klopy co nejvíce stlačit. V klopě jsou obvykle dvě nebo více kapes. Umožňují nám uspořádat si vybavení a mít po ruce věci, které se nám mohou během treku hodit.

Batohy Black Diamond jsou vyrobeny horolezci a pro horolezce

Horolezečtí nadšenci zde najdou široký výběr kvalitních lezeckých batohů a lezeckých tašek. Lezecké batohy Black Diamond se vyznačují výraznou minimalistickou konstrukcí. To je nesmírně důležité pro nízkou hmotnost konstrukce. Nejdůležitější vlastností batohu při lezení je totiž jeho lehkost, dokonalé přilnutí k zádům a neomezený pohyb. To je možné díky speciální konstrukci batohů Black Diamond. Bederní pás se u lezeckých modelů zapíná nad lezeckým postrojem. Na druhou stranu vhodně tvarované ramenní popruhy umožňují přepravu těžkého vybavení v naprostém pohodlí a komfortu. Pokud se tedy chystáte na horolezeckou výpravu nebo se chystáte na skálu či lezeckou stěnu, vyplatí se poohlédnout se v horském obchodě po nějakém 8a.cz a vyberte si ten správný model. Takový, který vám umožní bezpečně přichytit a přepravit vaše vybavení.