top

Alpina

Alpina je slovinská značka specializující se na výrobu sportovní a trekové obuvi. V nabídce najdeme jak turistické boty, tak boty na běžky, sjezdové boty a modely pro každodenní použití.
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

 1. -6%
  Boty na běžky Alpina T10 - black/green
  Boty na běžky Alpina T10 - black/green
  včetně DPH 2399 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2089 Kč (+15%)
  Doporučená cena výrobce 2572 Kč (-6%)

  wish list

 2. -6%
  Boty na běžky Alpina T5 PLUS - black/red
  Boty na běžky Alpina T5 PLUS - black/red
  včetně DPH 2149 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1819 Kč (+19%)
  Doporučená cena výrobce 2309 Kč (-6%)

  wish list

 3. -16%
  Boty na běžky Alpina T5 PLUS JR - black/red
  Boty na běžky Alpina T5 PLUS JR - black/red
  včetně DPH 1799 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1669 Kč (+8%)
  Doporučená cena výrobce 2152 Kč (-16%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

Vymazat

Alpina - značka s tradicí

Vše začalo jedním párem trekových bot vyrobených v roce 1947, který odstartoval celou lavinu událostí. Samotná značka Alpina byla založena v roce 1951. O pouhý rok později začala společnost vyrábět lyžařské boty a modely pro každodenní nošení. Díky své velké popularitě se podnik mohl volně rozvíjet. Teprve v roce 1973 opustily zdi továrny první boty Alpina na běžecké lyžování. V současné době, po mnoha letech vývoje, je tento typ bot vysoce ceněn jak mezi závodníky, tak mezi amatérskými běžci na lyžích. V roce 1979 dosahuje první jugoslávská expedice vrcholu Mount Everestu. Samozřejmě je vybavena botami Alpina, což dokazuje špičkovou kvalitu obuvi. V následujících letech začíná značka expandovat na západní trhy. V roce 1984 se Alpina stává jedním z hlavních sponzorů olympijských her v Sarajevu.

Dnes je tato slovinská značka jedním z předních světových výrobců horské a lyžařské obuvi. Široká nabídka je určena pro milovníky trekingu. Mezi dostupnými modely jsou jak klasické kožené trekové boty, tak lehčí turistické modely. Velmi oblíbené jsou také boty z řady lifestyle. Modely inspirované horami jsou ideální pro každodenní použití. Významnou část kolekce Alpina tvoří lyžařské boty. Společnost nadále vyrábí klasickou pevnou obuv pro sjezdové lyžování. Významnou část kolekce však tvoří boty na běžecké lyžování. K dispozici jsou závodní i turistické modely. Ať už běháte klasickým nebo volným stylem, v nabídce značky určitě najdete ten správný model.

Alpina v obchodě 8a.cz

V naší nabídce se zaměřujeme na zimní část kolekce slovinské značky. Mezi dostupnými modely najdete především pánské a dámské boty na běžky. Jsou vynikající volbou pro ty, kteří začínají své běžecké dobrodružství, ale nejen pro ně. Nejpokročilejší modely často používají profesionální závodníci. Všechny boty Alpina jsou dobře známé pro své pohodlí a špičkovou kvalitu zpracování, která se projevuje v dlouhém používání.