top

Organická bavlna - Organic Cotton

Ekologická bavlna je v outdoorovém oblečení stále oblíbenější. Kalhoty, trička a mikiny z organické bavlny snižují dopad na životní prostředí a jsou pohodlné na nošení.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Jaký je rozdíl mezi organickou a běžnou bavlnou?

Organická bavlna je reakcí oděvního průmyslu na rostoucí povědomí o životním prostředí. Důvodem je skutečnost, že oděvní společnosti jsou zodpovědné za značné znečištění životního prostředí. Velký podíl na tom má průmyslové pěstování bavlny. Prioritou je co nejrychlejší pěstování rostlin a dosažení co nejvyšších výnosů za použití všech dostupných prostředků. Používání umělých hnojiv a pesticidů ve velkém množství je na denním pořádku. Ty mohou nekontrolovatelně prosakovat do životního prostředí a jejich používání je často nebezpečné pro pracovníky na plantážích. Kromě toho se k urychlení růstu bavlny používá velké množství vody. To je případ průmyslových plodin. Organická bavlna se však pěstuje zcela jiným způsobem. Zde se upřednostňují přírodní metody pěstování. Upouští se od umělých hnojiv a těžkých pesticidů ve prospěch metod šetrnějších k životnímu prostředí. Plodiny jsou pěstovány udržitelnějším způsobem a nevyvíjejí takový tlak na přírodu. Výsledkem je vysoce kvalitní organická bavlna s vynikajícími manipulačními vlastnostmi, bez rychlé degradace životního prostředí a nadměrné spotřeby přírodních zdrojů.

Návrat k organické bavlně

Všechny přední outdoorové značky si uvědomují problém, kterým se stává znečištění životního prostředí způsobené výrobou bavlněného oblečení. Proto se místo průmyslové bavlny stále častěji používá organická bavlna. Společnosti, jako je například Patagonia, se pyšní tím, že minimalizují svůj negativní dopad na životní prostředí a poskytují uživatelům nejen výrobky nejvyšší kvality, ale především výrobky vyrobené co nejekologičtějším způsobem. Plná transparentnost původu materiálu a moderní výrobní metody znamenají, že dostáváme plnohodnotný výrobek, který byl vytvořen z ekologických materiálů. Za zmínku stojí, že organická bavlna se vyznačuje vysokou kvalitou, která si v ničem nezadá s bavlnou získanou z průmyslových plantáží, a někdy ji dokonce předčí.

Organická bavlna - oblečení v obchodě 8a.cz

Výrobci outdoorového oblečení kladou stále větší důraz na ochranu životního prostředí. Jedním z nejrychlejších způsobů, jak minimalizovat jejich negativní dopad, je sáhnout ve svých kolekcích po organické bavlně. Klasické mikiny, trička, bavlněné kalhoty - všechny tyto výrobky z přírodnějších vláken významně přispívají k ochraně životního prostředí. Organická bavlna se stala velmi oblíbenou mezi horolezeckými nadšenci. V současné době nabízí model z tohoto materiálu ve svých kolekcích velmi mnoho lezeckých značek.