top

Trailové boty La Sportiva Bushido II - black/yellow

včetně DPH 3449 Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 3329 Kč (+4%)
Doporučená cena výrobce 4799 Kč (-28%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Posledních %1
Cena dopravy již od 0Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: sku-50595

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Tabulka velikostí
Velikost 41 41.5 42 42.5 43 43.5 44 44.5 45 45.5 46 46.5 47 47.5 48
Pro chodidlo cca (cm) 25 25 26 26 27 27 28 28 28 28 29 29 29 30 30_5
Stélky 26 26 27 27 28 28 28 29 29 29 30* 30* 30_5 31* 31*
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Trailová obuv La Sportiva Bushido II je ideálním řešením, když se vydáváte na trail s proměnlivým terénem a chcete, aby váš běh byl co nejstabilnější a efektivně směřoval k cíli. Italští návrháři při tvorbě tohoto modelu zvolili technický přístup, takže je vybaven špičkovými prvky od svršku až po podrážku, což zaručuje, že budete neustále zlepšovat svůj výkon.

Progresivní dezén podrážky bot La Sportiva je ideální, když zdoláváte blátivé úseky stezky, abyste o chvíli později narazili na kameny, kde je nezbytné vysoké odpružení. Díky všestrannosti tohoto modelu se stane perfektní součástí vašeho tréninkového šatníku a umožní vám snadno se připravit na závody a pečovat o svou kondici. Za zmínku stojí, že opora chodidla v botě je zónovaná s ohledem na jednotlivé části našich končetin, což podporuje přirozené odvalování paty.

Běžecké boty La Sportiva Bushido II využívají ve svršku syntetické materiály, které jsou kombinací vlastností nezbytných při námaze vyvíjené na trailu, kdy je důležitá jak vysoká odolnost konstrukce, tak účinné odvětrávání vnitřku tohoto modelu. Za první z nich je zodpovědná tkanina vyvinutá pomocí technologie ripstop, díky níž je vysoce odolná. Ten je podpořen skeletem TPU, takže bota dokonale odolá zatížení, které vzniká na svršek při běhu. Návrháři La Sportiva sem také zařadili prodyšné síťované panely, které zajišťují pohodlnou cirkulaci vzduchu kolem nohou, takže je snáze udržíte v suchu po delší dobu a trochu se zbavíte rizika přehřátí. Boty mají také zesílenou špičku, která optimálně tlumí nárazy způsobené náhodným zachycením o překážky v podobě kamenů a kořenů vyčnívajících ze stezky. Jakmile si do tohoto modelu obujete nohu, oceníte jeho pohodlné nošení na kůži, které téměř připomíná pocit z nošení ponožek. Tento střih je navržen tak, aby poskytoval maximální stabilitu boty, která je při běhu důležitá.

Trailová obuv La Sportiva Bushido II používá střih Normal Volume, který se projevuje standardní šířkou, jež se projevuje v zachování pohodlí a přesnosti při každém kroku na trase. Tento model je vybaven 4 mm silnou stélkou Ortholite® Jejich vysoká elasticita má zmírnit tlak na klouby namáhané horskou činností. To zvyšuje pohodlí, ale také nás lépe chrání před nepříjemnými zraněními. Vzhledem k běžeckému charakteru těchto bot a skutečnosti, že jsou vhodné pro použití v proměnlivém terénu, použili návrháři společnosti La Sportiva vysoce vyvinutou kombinaci mezipodešve a podešve, takže získáte jak vysoké odpružení, tak stabilitu pro dynamický trailový běh. Za první vlastnost obuvi je zodpovědná pěna EVA vstřikovaná pod tlakem do mezipodešve. Každému kroku dodává pružinu, což zmírňuje tlak na klouby vystavené horské námaze. To snižuje riziko rychlé únavy a umožňuje uběhnout o několik kilometrů více než u méně pokročilých řešení.

O efektivitě běhu v botách La Sportiva Bushido II však rozhoduje především jejich podrážka FriXion® Red Její běhoun a použitá guma se vyznačují nadprůměrnou přilnavostí, která se osvědčí stejně dobře na kamenité cestě jako na blátivé stezce. Profil podrážky se navíc projevuje vysokou stabilitou každého kroku, což je, jak víme, na nerovném terénu nesmírně důležité. Kromě toho byly na bocích obuvi použity STB výztuhy paty, jejichž zvýšení umožňuje udržet plnou kontrolu a omezit pohyb chodidla uvnitř tohoto modelu. Posledním prvkem podrážky FriXion® Red je tvrzený panel Rock-Guard Insert umístěný v její přední části. Chrání chodidlo v oblasti, která přichází do styku s kameny, což zlepšuje ochranu před nepříjemnými zraněními a také poskytuje vynikající trakci.

Běžecká obuv La Sportiva Bushido II je technickým řešením, které může konkurence italské značky jen závidět a dává se za vzor toho, jak by měla fungovat skutečná trailová obuv.

Klíčové vlastnosti běžecké obuvi La Sportiva Bushido II:
  • Podrážkaodolné tkaniny ripstop, TPUvýztuhy a panely z prodyšné síťoviny;
  • Krátkéchrání svršek v kritických oblastech před snadným poškozením;
  • Normální objem - standardní šířka boty nabízí optimální kompromis mezi pohodlím a přesností při každém kroku;
  • Mezipodešev ze vstřikované podešve
  • Podrážkavybavena systémem Impact Brake, který tlumí nárazy nohy a zlepšuje přilnavost při jízdě do kopce a z kopce;
  • Podrážka FriXion®Red z pryže se zvýšenou přilnavostí pro vynikající trakci v terénu;
  • Podrážka FriXion®Red má panely, které samostatně podporují každou část chodidla a zajišťují vynikající dynamický pohyb na stezce;
  • Vyztužující panelRock-Guard Insert v přední části boty znamená lepší trakci na kamenitém terénu ;
  • Speciální profil STB Control vpřední části boty znamená lepší trakci na kamenitém terénu./zaručuje stabilitu patypři každém kroku;
  • Deštník speciálně tvarovaný pro měkký podklad je ideální do bláta a trávy;

Impact Brake System použitý v podrážce tlumí nárazy a zlepšuje přilnavost při běhu z kopce. Podporuje nohu při stoupání a klesání a zabraňuje sklouzávání boty z kopce. Tlumí kontakt nohy se zemí a snižuje únavu.
Injected je mezipodešev, která se vyznačuje vysokým stupněm odpružení a dobrou pružností materiálu. Tyto vlastnosti pomáhají zajistit dostatečný odraz, který je tak důležitý při běhu mimo vyšlapané cesty. Použitá vstřikovaná pěna EVA má pozitivní vliv na životnost obuvi.
Ortholite® Ergonomic je stélka, která se vyznačuje prodyšností a strukturou zajišťující správnou regulaci vlhkosti. Zajišťuje dlouhotrvající odpružení a má antibakteriální vlastnosti. Kromě toho je mimořádně efektivní a představuje kompromis mezi pohodlím a odezvou na každou činnost uživatele.

Technologie
Základní technologie

Ortholite®
Společnost Ortholite® byla založena v roce 1997. Za více než 20 let se stala světovou jedničkou ve výrobě vložek do bot, které poskytují pohodlí a podporují strukturu chodidla díky svému profilovacímu systému. Kromě toho se stélka vyznačuje odolností, což je inovace, která se časem neztrácí. Materiál, ze kterého je stélka vyrobena, je prodyšný, což je vhodné zejména pro obuv určenou k fyzické aktivitě. Model zároveň odvádí vlhkost, která se tvoří na chodidle. Kromě všech těchto vlastností mají stélky Ortholite® také antimikrobiální vlastnosti, které snižují riziko vzniku zápachu. Vložky lze prát v pračce, což usnadňuje jejich údržbu.

Technologie výrobce

La Sportiva FriXion® Red
Řada pryžových směsí La Sportiva FriXion® je výsledkem rozsáhlého výzkumu a vývoje s cílem vytvořit podrážky se specifickými parametry přilnavosti a odolnosti. Jsou navrženy tak, aby splňovaly specifické požadavky horolezců a běžců a poskytovaly nejlepší vlastnosti pro daný typ použití a terén. Podrážky s pryží FriXion® jsou k dispozici v 5 variantách, které se liší měkkostí a z ní vyplývající "lepivostí" a odolností proti oděru. Vlastnosti FriXion® Blue: 5,6 na stupnici 1-10 pro přilnavost a 7,1 pro odolnost proti opotřebení a oděru. Najdete ji především ve vybraných modelech bot pro horský běh.

Technologie výrobce

La Sportiva Impact Brake System
V podrážce boty je použita technologie Impact Brake System, která tlumí nárazy, podporuje trakci a zlepšuje přilnavost při běhu z kopce. Byla vytvořena a vyvinuta výzkumným a vývojovým oddělením společnosti La Sportiva a poskytuje vám výhodu při běhu v terénu tím, že snižuje negativní dopad vašich kroků na technicky náročném, nerovném terénu. Díky jedinečnému umístění kolíků se při každém položení nohy na zem dotýká větší počet kolíků, což podporuje lepší tlumení nárazů.

Technické specifikace:
Originální symbol výrobku 36S999100
Barva černý
Pohlaví Pánské
No-code Ne
Terén Smíšené stezky, lesní cesty
Výška Nízké boty
Šířka svršku Boty s nejuniverzálnější šířkou (Standard / Regular Fit)
Chránič Žádný chránič
Materiál svršku obuvi Tkanina + syntetický materiál
Základní materiál Prodyšná síťovina s termoplastickými výztuhami, páteř z TPU umístěná bočně na vložkách z ripstop tkaniny.
Vycpávka Textilní podšívka
Systém uzavírání obuvi Klasické zavazování
Voděodolná membrána Žádná membrána
Drop 6 mm
Hmotnost jedné boty ~ 300 g (42)
Tlumení Malá
Výška odpružení při prstech 16 mm
Výška tlumení 22 mm
Vzdálenost Na středně dlouhé trasy
Výška hrotů 4,5 mm
Základní technologie Ortholite®
Technologie výrobce La Sportiva FriXion® Red, La Sportiva Impact Brake System
Vnitřní vložka 4 mm Ortolite® Ergonomic
Aktivita Běhání

La Sportiva Bushido II - Hodnocení zákazníků

0.0

Obuv

Obuv

Tabulka velikostí

Tabulka velikostí
Velikost 41 41.5 42 42.5 43 43.5 44 44.5 45 45.5 46 46.5 47 47.5 48
Pro chodidlo cca (cm) 25 25 26 26 27 27 28 28 28 28 29 29 29 30 30_5
Stélky 26 26 27 27 28 28 28 29 29 29 30* 30* 30_5 31* 31*
Jak vybrat správnou velikost?

Měření stélky

Najděte si pohodlné boty podobného typu. Vyjměte z nich vložku a změřte její délku. Pokud je na patě stočená, nesrovnávejte ji, ale změřte ji „ve vzduchu".

Porovnání výsledků

Porovnejte výsledek s našimi rozměry stélky a vyberte si ideální velikost!

Měření chodidla

Nemůžete změřit stélku nebo si nejste jisti výsledky? Změřte si délku chodidla! Oblečte si ponožku, ve které budete chodit ve vybraných botách.

Změřte si chodidlo na kousku papíru

Položte list papíru na podlahu a přitiskněte ho ke zdi. Postavte se na něj a opřete se patou o zeď.

Označte délku chodidla u prstů. Změřte přesnou délku pro pravou a levou stranu chodidla. Porovnejte výsledek pro větší nohu s našimi návrhy v tabulce velikostí.


Tabulka velikostí

Tabulka velikostí
Velikost 41 41.5 42 42.5 43 43.5 44 44.5 45 45.5 46 46.5 47 47.5 48
Pro chodidlo cca (cm) 25 25 26 26 27 27 28 28 28 28 29 29 29 30 30_5
Stélky 26 26 27 27 28 28 28 29 29 29 30* 30* 30_5 31* 31*

Jak vybrat správnou velikost?

Postupujte podle následujících kroků

Najděte si pohodlné boty podobného typu.
Vyjměte z nich vložku a změřte její délku.
Pokud je na patě stočená, nesrovnávejte ji, ale změřte ji „ve vzduchu".
Porovnejte výsledek s našimi rozměry stélky a vyberte si ideální velikost!
Nemůžete změřit stélku nebo si nejste jisti výsledky?
Změřte si délku chodidla! Oblečte si ponožku, ve které budete chodit ve vybraných botách.
Položte list papíru na podlahu a přitiskněte ho ke zdi.
Postavte se na něj a opřete se patou o zeď.
Označte délku chodidla u prstů. Změřte přesnou délku pro pravou a levou stranu
chodidla. Porovnejte výsledek pro větší nohu s našimi návrhy v tabulce velikostí.

Varování!
Vezměte prosím na vědomí, že i přes maximální pečlivost při měření může dojít k odchylkám v řádu několika procent, které jsou způsobeny metodou měření, umístěním produktu atd.