top

Turistický spacák Robens Couloir 750 (195 cm)

11 174 Kč 12 416 Kč
-10% levněji
Nejnižší cena produktu za posledních 30 dní: 7 506 Kč
Omlouvám se. Výrobek je momentálně nedostupný.
Cena dopravy již od 0 Kč Podrobnosti

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
123kuryr
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
Balíkovna
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
Popis

Turistický spacák Robens Couloir 750 je model, který svou konstrukcí splňuje požadavky zimních expedic. Spací pytel je naplněn kachním peřím, které umožňuje tělu udržovat přiměřenou teplotu. Spací pytel je navíc lehký a po srolování má malé rozměry. Model byl vytvořen pro osoby měřící do 195 cm.

Spací pytel je vybaven kapucí, která je navíc doplněna stahovacím páskem. Tato konstrukce umožňuje zajistit izolaci od chladu v oblasti hlavy. Model má také funkční zip uprostřed pro snadnou manipulaci. Vyladěná konstrukce v dolní části také umožňuje pohodlné umístění nohou.

Turistický spacák Robens Couloir 750 nabízí ochranu před nízkými teplotami díky použití kachního peří. Tato přírodní izolace s plnivostí 700 cuin dokonale izoluje od nízkých teplot. Nabízí tak vysoký tepelný komfort. Použitá výplň je umístěna v komorách, které snižují riziko jejího pohybu. Tím se sníží možnost vzniku chladných zón. Díky vnějšímu materiálu Toray je model také robustnější. Jeho základem jsou nylonová vlákna, která jsou méně náchylná k poškození. Spací pytel byl také prakticky zkonstruován. Je vybavena dvoucestným zipem, který se nachází na přední straně modelu. Máte k němu proto snadný přístup. Taková řešení vám také umožní pohodlněji se postarat o tepelný komfort, když sedíte. Zip pochází od japonského výrobce YKK, což jej činí odolnějším.

Turistický spacák Robens Couloir 750 má klasický mumiový střih, který je pohodlný a který vám zajistí komfort každou noc strávenou ve stanu v zimě. Kapuce s 3D konstrukcí obepíná hlavu. V její blízkosti byly navíc umístěny stahovací šňůrky. Speciální konstrukce oblasti krku také omezuje únik tepla v této citlivé oblasti. Model Robens Couloir 750 je vybaven zatepleným límcem a zateplenou vnitřní lištou podél hlavního zipu. Účinně brání rychlému úniku ohřátého vzduchu. Konstrukce chodidlové části je založena na technologii Shark Fin, takže současně poskytuje optimální volnost pohybu i potřebnou izolaci proti chladu v zimě.

Turistický spacák Robens Couloir 750 je návrh outdoorové značky, který uspokojí ty, kteří si zakládají na vysokém tepelném komfortu.

Spacák Robens Couloir 750 – klíčové vlastnosti:

 • Pohodlný spací pytel plněný kachním peřím 95/5 700 cuin;
 • Peří s certifikátem RDS, který potvrzuje, že se zvířaty bylo zacházeno šetrně;
 • Speciální konstrukce oblasti krku snižuje riziko prochladnutí v této oblasti;
 • Zip ve střední části pro větší pohodlí a možnost otevření vsedě;
 • Tvar komor s peřím zabraňuje jeho pohybu a vytváření kanálků se studeným vzduchem;
 • Materiál spacího pytle je pevný a lehký nylon 20D;
 • Anatomický profil tohoto modelu zajišťuje pohodlí a optimální rozložení tepelné energie a chrání před prochladnutím;
 • 3D kapuce chrání hlavu a pohodlně a těsně přiléhá;
 • Vnitřní stahovací šňůrka pro lepší přilnutí spacího pytle k tělu;
 • Lišta a tepelný límec maximálně snižují tepelné ztráty a zvyšují tepelný komfort;
 • Konstrukce Shark Fin poskytuje více prostoru pro nohy a umožňuje jim přirozeně ležet během spánku;
 • Japonský dvoucestný zip YKK® snižuje riziko zaseknutí;
 • Ochrana brady;
 • Třísezónní model;
 • Kompresní obal je součástí balení;
 • Neobsahuje škodlivé sloučeniny PFC;
 • Symbol výrobku: 250164.


Teplotní rozsah (testováno podle normy EN 23537-1):

Teplotní komfort Teplotní limitu Extrémní teplota

-8°C                      -15°C                 -36°C

Teplotní rozsahy podle normy EN 23537-1

Odkazují na standardního muže a standardní ženu po mírném úsilí. Pozor! Pocit chladu se může občas u různých lidí lišit. To, jak vám je zima, ovlivňují také faktory jako únava, hlad, malátnost, předchozí nachlazení, věk, metabolismus, tělesný tuk atd.

 • Komfort (T comf) – teplota, při které je člověk v tepelné rovnováze a necítí chlad. Tato hodnota se vztahuje ke "standardní", plné ženě po průměrném úsilí. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měly řídit ženy.
 • Teplotní limit (T lim) – nejnižší teplota, při které může "standardní člověk" pohodlně spát. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měli řídit muže.
 • Extrémní teplota (T min) – při překročení této hodnoty hrozí riziko hypotermie a znamená podmínky, ve kterých je možné přežít maximálně šest hodin (podle pocitů "průměrné ženy"). Tato teplota by neměla být zohledněna při nákupu spacího pytle.
Technologie
Technické specifikace:
Originální symbol výrobku 250164
Barva žlutý
Pohlaví Unisex
Outlet Ne
Akcja1 -
Kolekce výrobce Robens Sleeping Bags
Druh prachového peří Kachní prachové peří
Pružnost 700
Tvar spacího pytle Mumie
Termolímec v
Termolišta v
Rozměry balení ~ 36 x ø 22 cm
Pro výšku do ~ 195 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Teplotní rozsah -8°C/-15°C/-36°C
Výplň Kachní peří 95/5 700 cuin RDS
Hmotnost výplně ~ 750 g
Celková hmotnost ~ 1327 g
Vnější materiál 100% nylon 20D Toray Taffeta
Rozměry ~ 220 x 80/51 cm
Péče a údržba
Spací pytle – teplotní rozsah (EN 13537/EN ISO 23537)
Spací pytle odpovídající normě EN 13537/EN ISO 23537 jsou podrobeny standardním testům na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po středně náročném tréninku. Je třeba vzít v úvahu, že skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, např. stupněm únavy, věkem, izolací od země a individuálními dispozicemi člověka. Teplotní rozsahy podle EN 13537/EN ISO 23537: Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může „standardní muž“ strávit noc ve spacím pytli, aniž by byl jeho spánek nadměrně narušen. Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by „standardní žena“ měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Mezní teplota (T limit) – jedná se o minimální teplotu, při které může „standardní muž“ pohodlně spát. Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle „pocitu“ figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení by pro průměrnou ženu mohlo znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Při nákupu spacího pytle by se tato teplota neměla brát v úvahu.
Výplň z přírodního prachového peří
Na začátku používání je zcela přirozené, že přírodní peří proniká mezerami ve švech. Intenzita tohoto procesu závisí na vnějších faktorech, zejména na materiálech, které přicházejí do přímého kontaktu s peřím. Tření o jiný prvek oděvu (zejména vlněný), batoh nebo dokonce autosedačku může způsobit větší elektrizaci výrobku a uvolňování volného peří. Množství výplně, které může tímto způsobem uniknout, je sice okem viditelné, ale ve skutečnosti tvoří zanedbatelné procento výplně a nijak neovlivňuje izolační vlastnosti výrobku. Nezapomeňte také, že výplň tvoří prachové peří i obyčejné peří – a právě to nejčastěji proniká přímo skrz materiál. Nikdy se ho nepokoušejte vytáhnout. Nejlepším řešením je vtáhnout peří prsty zpět do oděvu.

Robens Couloir 750 (195 cm) - Hodnocení zákazníků

0.0