top

Turistické boty Zamberlan Latemar - dark brown

včetně DPH 7349 Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 7424 Kč (-1%)
Doporučená cena výrobce 10669 Kč (-31%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Posledních %1
Cena dopravy již od 0Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: sku-29302

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Tabulka velikostí
Velikost 41 42 43 44 45 46 47 48
Pro chodidlo cca (cm) 25,5 - - 27,5 28,5 29 29,5 30
Stélky 26,5 - - 28,5 29,5 30 30,5 31
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Horské boty Zamberlan Latemar ze zrnité kůže jsou opravdovým uměleckým dílem, které se bude skvěle hodit na túry po stezkách. Byly vyrobeny ze špičkové voskované přírodní kůže, díky čemuž zaujmou svými vlastnostmi a neobvyklou precizností zpracování.

Firma Zamberlan již mnoho let nabízí obuv, kterou najdete prakticky na všech stezkách světa. Logo značky je již mnoho let spojováno se spolehlivostí a nejvyšší precizností zpracování, díky čemuž se italský výrobce může pochlubit obrovským počtem příznivců, což z něj činí jednoho z předních lídrů na trhu s obuví. Tentokrát mistři obuvníci nabízejí úžasný model Latemar, který byl navržen tak, aby ukradl srdce milovníkům trekingu.

Velmi důležitá část obuvi, kterou je svršek, byla vyrobena z voskované lícové kůže nejvyšší kvality. Vyznačuje se mimořádně příznivým poměrem pevnosti a prodyšnosti a díky speciální výrobní technologii zvané Hydrobloc® je také vysoce voděodolná. To vše zajišťuje maximální pohodlí a dostatečnou ochranu před nepříznivými podmínkami během dlouhých treků. Výška svršku nabízí dostatečnou oporu kotníku v náročnějším terénu a při pohybu s větším batohem.

Trakční vlastnosti boty jsou velmi důležitou součástí, která se výrazně promítá do funkčnosti celku. Proto se vyplatí svěřit ji nejzkušenějším a nejzasloužilejším odborníkům společnosti Vibram®, kteří ve spolupráci se značkou Zamberlan® navrhli podrážku NorTrack Zajišťuje přilnavost v různých terénních podmínkách, takže každý krok v botách Latemar je jistý a stabilní. Je technologicky mimořádně vyspělá a taková konstrukce se dosud nepodařila žádné společnosti specializující se na výrobu špičkové trekové obuvi. Důvod je triviální, ale z technologického hlediska těžko obejitelný - samotná struktura pěny v tradičních podrážkách, ačkoli je trvanlivá a odolná vůči deformaci, je příliš slabá na to, aby se dala plynule prošít několikamilimetrovou nití. Z tohoto důvodu byl po několik desetiletí svršek přišit k silné a tvrdé pryžové podrážce (jednovrstvé), která se vyznačovala nedostatečnými tlumicími vlastnostmi, což výrazně snižovalo komfort používání. Výrobci, znechuceni neúspěšnými pokusy, se zaměřili na vývoj alternativních metod spojování lepením - rychlejších, levnějších a vyhovujících potřebám naprosté většiny uživatelů.

Horské boty Zamberlan Latemar z celokožené usně byly vyrobeny norskou metodou šití Welted, která se vyznačuje naprosto bezkonkurenční trvanlivostí a pevností (ve srovnání s běžným lepením). Jak již bylo zmíněno, dosud používané podrážky byly příliš tvrdé a nedostatečně tlumily síly přenášené na klouby nohou, což se ukázalo jako nepohodlné a způsobující zranění. Paradoxně tam, kde je nejsilnější potřeba trvanlivého a odolného spojení svršku s podrážkou - pro uživatele, kteří znají extrémní podmínky - byla jediným návrhem plochá tvrdá pryž zbavená jakékoli schopnosti tlumit nárazy při dlouhých hodinách trekingu s těžkými zavazadly. Modifikovaný výrobní systém v technologii Norwegian Welted, vyvinutý technology ze společnosti Zamberlan, odstranil dřívější problémy, které stály za myšlenkou integrace švů s měkkým polyuretanem. Svršek je nejprve dvojitým stehem přišit k robustnímu plastovému základu, což zaručuje odolnost šití a odpovídající tuhost celé boty. Teprve v dalším procesu se mezi takto připravenou botu a spodní vrstvu robustní podrážky vstřikují polyuretanové pěny různé hustoty. Díky tomu tato extrémně pevná a robustní, ale klasicky ušitá bota poskytuje téměř stejnou úroveň pohodlí jako v současnosti oblíbené modely Light & Fast, protože tlumí nárazy při chůzi! Korunu dokonalému celku nasazuje trvalé pokrytí švů nepromokavým silikonem, takže není nutná žádná speciální impregnace.

Trekingová obuv Zamberlan Latemar je ideální pro dálkové treky a přesvědčí svými vynikajícími vlastnostmi. Spolehlivé, extrémně odolné, propracované do nejmenšího detailu, vyrobené z nejkvalitnějších materiálů a zároveň pohodlné - potřebujete něco víc?

Nejdůležitější vlastnosti modelu Zamberlan Latemar:
  • Boty jsou vyrobeny z voskované usně, která se vyznačuje vysokou prodyšností a odolností ;
  • Způsob zpracování materiálu Hydrobloc® zvyšuje její nepromokavost ;
  • Podrážka je šitá pomocí Norwegian Welted technologie;
  • límec svršku poskytuje lepší oporu kotníku a hlezenního kloubu;
  • Podrážka Vibram® NorTrack od společnosti Zamberlan®nabízí vynikající trakci;
  • Systém vibrací systém tlumení vibrací ZCS poskytuje vynikající tlumení při chůzi;
  • PU pěnová mezipodešev zajišťuje tlumení nárazů;

Hmotnost boty (velikost 42): cca 875 g;

Série: Zamberlan Welted

Vyrobeno v Itálii - obuv nejvyšší kvality, ručně vyráběná v továrně Zamberlan®, která se nachází v Itálii. Na výrobní proces tak mohli dohlížet odborníci společnosti, což mělo vliv na nejvyšší kvalitu konečného výrobku.
HYDROBLOC® - je ochranná známka registrovaná společností Zamberlan, která byla použita pro označení výrobků ze špičkové přírodní kůže. Díky speciální úpravě a impregnaci je kůže odolnější vůči vodě, mechanickému poškození a zároveň je mimořádně trvanlivá.
ZCS - systém tlumení vibrací, který výrazně snižuje nárazy přenášené klouby při každém kroku. Díky použití různých typů materiálů tlumících nárazy funguje systém dobře v různém terénu.
Vibram® - celosvětově uznávaná značka poskytující podrážky pro boty nejvyšší kvality. Podrážky Vibram® si získaly oblibu díky své bezkonkurenčně vysoké odolnosti a přilnavosti v různém terénu.

Technologie
Základní technologie

Vibram®
Mezinárodně uznávaná značka Vibram® poskytuje podrážky nejvyšší kvality pro boty. Podrážky Vibram® si získaly oblibu díky své bezkonkurenčně vysoké odolnosti a přilnavosti v různých terénech. Společnost Vibram® je nespornou světovou jedničkou ve výrobě technických podrážek.

Technologie výrobce

Zamberlan Hydrobloc®
Tovární hydrofobní impregnace bot Zamberlan, prováděná ve fázi činění kůže, je u bot tohoto italského výrobce ochranou proti promáčení svršku. Vodotěsnost boty prodlužuje životnost svršku. Lze ji také obnovit vhodným hydroizolačním prostředkem - značka Zamberlan má stejnojmenný speciální produkt Hydrobloc®.

Technické specifikace:
Barva hnědý
Pohlaví Pánské
No-code Ne
Výška Vysoké boty nad kotník
Šířka svršku Boty s nejuniverzálnější šířkou (Standard / Regular Fit)
Chránič Žádný chránič
Materiál svršku obuvi Přírodní lícová kůže
Základní materiál Vesta Hydrobloc® přírodní voskovaná kůže 2,6 - 2,8 mm
Vycpávka Přírodní kůže téměř na celém povrchu
Výztuhy Chybí
Kompatibilita s mačkami Boty pro použití s řemínkovými mačkami. Bez insertů zepředu nebo na patě
Systém uzavírání obuvi Klasické zavazování
Voděodolná membrána Žádná membrána
Hmotnost jedné boty ~ 840 g (42)
Základní technologie Vibram®
Technologie výrobce Zamberlan Hydrobloc®
Promoitem No
Aktivita Treking
Péče a údržba
Svršek z přírodní kůže
Pro zachování měkkosti a pružnosti svršku z usně je nutná pravidelná údržba – tedy čištění a povrchová úprava. Pokud se o přírodní kůži nepečuje, může po čase vyschnout a ztvrdnout a následně i popraskat. Nikdy nesušte boty u ohně, na radiátoru, sporáku nebo na přímém slunci. Nezapomeňte svršek pravidelně impregnovat přípravkem, který mu dodává vodoodpudivé vlastnosti. Boty z hladké (lícové) usně by měly být pravidelně voskovány.

Zamberlan Latemar NW - Hodnocení zákazníků

0.0

Obuv

Obuv

Tabulka velikostí

Tabulka velikostí
Velikost 41 42 43 44 45 46 47 48
Pro chodidlo cca (cm) 25,5 - - 27,5 28,5 29 29,5 30
Stélky 26,5 - - 28,5 29,5 30 30,5 31
Jak vybrat správnou velikost?

Měření stélky

Najděte si pohodlné boty podobného typu. Vyjměte z nich vložku a změřte její délku. Pokud je na patě stočená, nesrovnávejte ji, ale změřte ji „ve vzduchu".

Porovnání výsledků

Porovnejte výsledek s našimi rozměry stélky a vyberte si ideální velikost!

Měření chodidla

Nemůžete změřit stélku nebo si nejste jisti výsledky? Změřte si délku chodidla! Oblečte si ponožku, ve které budete chodit ve vybraných botách.

Změřte si chodidlo na kousku papíru

Položte list papíru na podlahu a přitiskněte ho ke zdi. Postavte se na něj a opřete se patou o zeď.

Označte délku chodidla u prstů. Změřte přesnou délku pro pravou a levou stranu chodidla. Porovnejte výsledek pro větší nohu s našimi návrhy v tabulce velikostí.


Tabulka velikostí

Tabulka velikostí
Velikost 41 42 43 44 45 46 47 48
Pro chodidlo cca (cm) 25,5 - - 27,5 28,5 29 29,5 30
Stélky 26,5 - - 28,5 29,5 30 30,5 31

Jak vybrat správnou velikost?

Postupujte podle následujících kroků

Najděte si pohodlné boty podobného typu.
Vyjměte z nich vložku a změřte její délku.
Pokud je na patě stočená, nesrovnávejte ji, ale změřte ji „ve vzduchu".
Porovnejte výsledek s našimi rozměry stélky a vyberte si ideální velikost!
Nemůžete změřit stélku nebo si nejste jisti výsledky?
Změřte si délku chodidla! Oblečte si ponožku, ve které budete chodit ve vybraných botách.
Položte list papíru na podlahu a přitiskněte ho ke zdi.
Postavte se na něj a opřete se patou o zeď.
Označte délku chodidla u prstů. Změřte přesnou délku pro pravou a levou stranu
chodidla. Porovnejte výsledek pro větší nohu s našimi návrhy v tabulce velikostí.

Varování!
Vezměte prosím na vědomí, že i přes maximální pečlivost při měření může dojít k odchylkám v řádu několika procent, které jsou způsobeny metodou měření, umístěním produktu atd.