top

Turistický spacák Robens Glacier III (195 cm)

3239 Kč - Aktuální cena
3379 Kč - Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou (-4%)
4620 Kč - Doporučená cena výrobce (-30%)
Výrobek je skladem, připraven k odeslání.
Posledních %1

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Cena dopravy již od 0Kč Podrobnosti

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
Balíkovna
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
DPD
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!

Turistický spacák Robens Glacier III (195 cm) je extrémně teplý a patří do řady Glacier německé značky Robens. Vyznačuje se zde použitou izolací AirThermo, která zajišťuje pohodlný spánek při okolní teplotě -3 stupně Celsia. Izolace si navíc zachovává některé své vlastnosti i za mokra, takže je ideální pro použití v podzimním počasí.

Spací pytel je určen pro osoby s výškou do 195 cm. Spací pytel je navržen tak, aby vás při spánku neomezoval v pohybu. Za tímto účelem má model řádně profilovanou kapuci, kterou lze nastavit pomocí stahovací šňůrky. Dalším důležitým řešením je Shark Fin v oblasti nohou, které poskytuje dodatečný prostor pro chodidla, což se projeví i v dostatečném tepelném komfortu.

Turistický spacák Robens Glacier III (195 cm) je ideální, když potřebujete dobrou ochranu před chladem. Izolace tohoto modelu je AirThermo. Její vlákna zabraňují prochladnutí tím, že zadržují teplo produkované tělem. Izolace si zachovává své vlastnosti i při kontaktu s vlhkostí. Komorová konstrukce je řešením, které udržuje izolaci na vyhrazeném místě. Migrace vláken je omezena, což zabraňuje vzniku chladných zón. Horní část modelu má také konstrukci, která umožňuje rychlejší roztažení izolace, což má přímý vliv na zvýšení možnosti ochrany před chladem.

Turistický spacák Robens Glacier III (195 cm) je vybaven pohodlnou stahovací kapucí. Díky tomu je před chladem dobře chráněna i oblast hlavy. Kromě toho má stahovací šňůrka charakteristický tvar, který usnadňuje její nahmatání při nočním odpočinku. Model je navržen tak, aby obstál i v oblasti komfortu. Speciální konstrukce Shark Fin umožňuje pohodlné položení nohou a poskytuje vyšší úroveň tepelné izolace. Vnitřní kapsa je naopak řešením, které vám umožní uložit potřebné drobnosti. Spací pytel má také funkci Zip Together. To znamená, že spací pytel lze kombinovat s jiným modelem Robens. Aby bylo možné model pohodlně přepravovat, je součástí balení také obal.

Spacák Robens Glacier III (195 cm) – klíčové vlastnosti:

 • Syntetická izolace AirThermo poskytuje ochranu před nízkými teplotami;
 • Náplň si po kontaktu s vlhkostí zachovává většinu svých vlastností;
 • Vyrobeno z nylonu ripstop pro větší odolnost;
 • Kapuce se stahovací šňůrkou pohodlně obepíná hlavu;
 • Konstrukce pro větší tepelný komfort v horní části spacího pytle;
 • Stahovací šňůrka s charakteristickou konstrukcí, která zajišťuje snadné ovládání;
 • Speciální konstrukce umožňující rychlejší roztažení izolace v horní části modelu;
 • Speciální povrchová úprava zabraňující zaseknutí brady;
 • Vnitřní kapsa na drobnosti;
 • Tepelná lišta pro snížení tepelných ztrát a zvýšení tepelného komfortu;
 • Funkce Zip Together umožňuje spojit dva spací pytle Robens dohromady díky kompatibilním zipům;
 • Speciální konstrukce na spodní části spacího pytle Shark Fin pro pohodlí a lepší izolaci od chladu;
 • Třísezónní model;
 • Kompresní obal je součástí balení;
 • Model neobsahuje škodlivé PFC;
 • Kompresní obal je součástí balení;
 • Symbol výrobku: levý zip – 250205; pravý zip – 250206;

Teplotní rozsah (testováno podle normy EN ISO 23537)

 • Teplotní komfort: -3°C
 • Teplotní limit: -9°C
 • Teplotní extrém: -28°C

Teplotní rozsahy spacáků značky Robens vycházejí z testů provedených podle normy EN ISO 23537.

Spací pytle odpovídající této normě jsou podrobeny standardním zkouškám na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po mírné zátěži. Zkušební podmínky jsou podrobně stanoveny normou a jsou stejné pro každý model spacího pytle. Vezměte prosím na vědomí, že výsledky testu se vztahují na průměrného muže/ženu. Skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, jako je únava, věk, izolace od země, vlhkost vzduchu, stavba těla, nálada nebo individuální predispozice.

Teplotní rozsahy podle normy EN ISO 23537

 • Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může “standardní muž” strávit noc ve spacím pytli, aniž by příliš rušil spánek.
 • Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by “standardní žena” měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měly řídit ženy.
 • Teplotní limit (T limit) – je minimální teplota, při které může “standardní muž” pohodlně spát. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měli řídit muže.
 • Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle “pocitů” ženské figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení může pro průměrnou ženu znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Taková teplota obvykle umožňuje “standardní ženě” přežít ve spacáku až 6 hodin. Tato teplota by neměla být zohledněna při nákupu spacího pytle.

Vzhledem k tomu, že nelze jednoznačně určit teplotu, kterou děti zažívají, není u spacího pytle uveden její rozsah. Norma EN 13537 se nepoužívá pro dětské spací pytle.


Technologie
Základní technologie

YKK®
Přibližně polovinu světových zipů vyrábí japonská společnost YKK. Obrovské zkušenosti se promítají do ochoty většiny velkých oděvních společností spolupracovat s YKK. Zipy YKK® se totiž osvědčily v tisících aplikací. Tři písmena na zipu jednoduše označují jeho nejvyšší kvalitu.

Technické specifikace:
Originální symbol výrobku 250167
Barva olivový
Pohlaví Unisex
Outlet Ne
Kolekce výrobce Robens Sleeping Bags
Tvar spacího pytle Mumie
Termolímec V
Termolišta V
Rozměry balení ~ 36 x ø 26 cm
Pro výšku do ~ 195 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Teplotní rozsah -3°C/-9°C/-28°C
Výplň 100% polyester
Celková hmotnost ~ 1795 g
Základní technologie YKK®
Šetrnost k životnímu prostředí PFC-Free
Action2 FRESH10
Vnější materiál PES 30D
Rozměry ~ 220 x 85/55 cm
Využití Treking
Komfortní teplota: Od -10 ℃ do -0,1 ℃
Péče a údržba
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Spací pytle odpovídající normě EN 13537/EN ISO 23537 jsou podrobeny standardním testům na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po středně náročném tréninku. Je třeba vzít v úvahu, že skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, např. stupněm únavy, věkem, izolací od země a individuálními dispozicemi člověka. Teplotní rozsahy podle EN 13537/EN ISO 23537: Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může „standardní muž“ strávit noc ve spacím pytli, aniž by byl jeho spánek nadměrně narušen. Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by „standardní žena“ měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Mezní teplota (T limit) – jedná se o minimální teplotu, při které může „standardní muž“ pohodlně spát. Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle „pocitu“ figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení by pro průměrnou ženu mohlo znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Při nákupu spacího pytle by se tato teplota neměla brát v úvahu.

Robens Glacier III (195 cm) - Hodnocení zákazníků

0.0