top

Syntetický spacák Robens Spire III (195 cm) - blue

včetně DPH 1849 Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1979 Kč (-6%)
Doporučená cena výrobce 2669 Kč (-30%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Posledních %1
Cena dopravy již od 0Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: 5709388108746-1

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Syntetický spacák Robens Spire III (195 cm) je produkt, který si budete chtít vzít s sebou na přenocování venku, když okolní teplota klesne pod nulu. Díky tomu, že má model syntetickou výplň OneThermo z polyesteru, můžete počítat s dostatečným tepelným komfortem, i když je model vystaven vlhkosti.

Tento model má konstrukci typu mumie. Tato konstrukce omezuje prostor, který je třeba zahřát, a díky tomu po vstupu do spacáku vám bude dříve teplo. Patřičnou tepelnou izolaci zajistí i kapuce s možností nastavení obvodu, dále lišta podél zipu a zateplený límec omezující místa úniku tepla.

Syntetický spacák Robens Spire III (195 cm) je model, jehož schopnost izolovat před chladem vyplývá z použití izolace OneThermo. Syntetická vlákna zabraňují prochladnutí, a tím zvyšují úroveň pohodlí během nočního odpočinku. Vnější materiál je polyester o hustotě 50 denierů. Díky tomu je spací pytel odolnější proti poškození. Vnitřní část je vyrobena z polyesteru se strukturou mikrovlákna, díky které je materiál příjemný při styku s pokožkou. Návrháři věnovali pozornost také konstrukci kapuce. Má speciální 3D profil. Díky stahovací šňůrce je možné celek lépe přizpůsobit.

Syntetický spacák Robens Spire III (195 cm) je vybaven dvoucestným zipem japonské značky YKK. Vyznačuje se dobrou odolností. Izolace ve spodní části spacího pytle navíc umožňuje lepší ochranu před chladem v oblasti nohou. Speciální konstrukce v této oblasti také umožňuje pohodlné umístění nohou. Model má také kapsu pro uložení drobného vybavení. Důležité je také to, že spací pytel neobsahuje škodlivé sloučeniny PFC. Součástí sady je kompresní obal, který usnadňuje přepravu modelu.

Spacák Robens Spire III (195 cm) – klíčové vlastnosti:

 • Syntetická výplň OneThermo poskytuje izolaci proti chladu;
 • 3D kapuce pro ochranu oblasti hlavy;
 • Stahovací šňůrka s charakteristickou konstrukcí, která zajišťuje snadné ovládání;
 • Profil, který zajišťuje správné přizpůsobení;
 • Speciální povrchová úprava zabraňující zaseknutí brady;
 • Vnitřní kapsa na drobnosti;
 • Zip oceňovaného japonského výrobce YKK;
 • Speciální konstrukce na spodní části spacího pytle Shark Fin pro pohodlné nošení a lepší izolaci od chladu;
 • Výrobek je na vnější straně vyroben z polyesteru o hustotě 50 denierů;
 • Vnitřní materiál je z polyesterového mikrovlákna;
 • Třísezónní model;
 • Kompresní obal je součástí balení;
 • Model bez škodlivých PFC;
 • Kompresní obal je součástí balení.
 • Symbol výrobku: levý zip – 250217; pravý zip – 250218.


Teplotní rozsah (testováno podle normy EN ISO 23537)

Teplotní komfort Teplotní limit Teplotní extrém

-3°C                      -9°C                 -28°C

Teplotní rozsahy spacáků značky Robens vycházejí z testů provedených podle normy EN ISO 23537.

Spací pytle odpovídající této normě jsou podrobeny standardním zkouškám na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po mírné zátěži. Zkušební podmínky jsou podrobně stanoveny normou a jsou stejné pro každý model spacího pytle. Vezměte prosím na vědomí, že výsledky testu se vztahují na průměrného muže/ženu. Skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, jako je únava, věk, izolace od země, vlhkost vzduchu, stavba těla, nálada nebo individuální predispozice.

Teplotní rozsahy podle normy EN ISO 23537

 • Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může "standardní muž" strávit noc ve spacím pytli, aniž by příliš rušil spánek.
 • Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by "standardní žena" měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měly řídit ženy.
 • Teplotní limit (T limit) – je minimální teplota, při které může "standardní muž" pohodlně spát. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měli řídit muže.
 • Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle "pocitů" ženské figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení může pro průměrnou ženu znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Taková teplota obvykle umožňuje "standardní ženě" přežít ve spacáku až 6 hodin. Tato teplota by neměla být zohledněna při nákupu spacího pytle.

Technologie
Základní technologie

YKK®
Přibližně polovinu světových zipů vyrábí japonská společnost YKK. Obrovské zkušenosti se promítají do ochoty většiny velkých oděvních společností spolupracovat s YKK. Zipy YKK® se totiž osvědčily v tisících aplikací. Tři písmena na zipu jednoduše označují jeho nejvyšší kvalitu.

Technické specifikace:
Barva modrý
Pohlaví Unisex
No-code Ne
Tvar spacího pytle Mumie
Termolímec V
Termolišta V
Rozměry balení ~ 36 cm x ø 24 cm
Pro výšku do ~ 195 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Teplotní rozsah -3°C/-9°C/-28°C
Výplň 100% polyester
Celková hmotnost ~ 1685 g
Základní technologie YKK®
Šetrnost k životnímu prostředí PFC-Free
Vnější materiál PES 50D 300T
Rozměry ~ 220 x 80/50 cm
Komfortní teplota: Od -10 ℃ do -0,1 ℃
Aktivita Treking, Pěší turistika / Hiking, Kempování
Péče a údržba
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Spací pytle odpovídající normě EN 13537/EN ISO 23537 jsou podrobeny standardním testům na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po středně náročném tréninku. Je třeba vzít v úvahu, že skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, např. stupněm únavy, věkem, izolací od země a individuálními dispozicemi člověka. Teplotní rozsahy podle EN 13537/EN ISO 23537: Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může „standardní muž“ strávit noc ve spacím pytli, aniž by byl jeho spánek nadměrně narušen. Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by „standardní žena“ měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Mezní teplota (T limit) – jedná se o minimální teplotu, při které může „standardní muž“ pohodlně spát. Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle „pocitu“ figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení by pro průměrnou ženu mohlo znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Při nákupu spacího pytle by se tato teplota neměla brát v úvahu.

Robens Spire III (195 cm) - Hodnocení zákazníků

0.0