top

Syntetický spacák Robens Gully 600 (195 cm)

včetně DPH 3849 Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 4129 Kč (-6%)
Doporučená cena výrobce 5559 Kč (-30%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Posledních %1
Cena dopravy již od 0Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: 5709388112255-1

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Syntetický spacák Robens Gully 600 (195 cm) má pokročilou konstrukci, kterou oceníte díky vynikajícím tepelným vlastnostem jeho izolace. Kombinuje tepelně izolační vlastnosti prachového peří a syntetické izolace v místech vystavených vlhkosti.

Tento spací pytel umožňuje pohodlný spánek osobám s výškou do 195 cm. Nabízí také několik užitečných doplňků, jako jsou dvě vnitřní kapsy, speciální konstrukce v oblasti nohou a kapsa na polštář. Toto řešení zabrání jeho pohybu během spánku.

Syntetický spacák Robens Gully 600 (195 cm) je konstrukce, která využívá smíšenou náplň. Je navržen tak, aby poskytoval vysoký tepelný komfort. K tomuto účelu se kombinuje peří a izolace MicroThermo Ball. Přírodní materiál pochází z kachen, poměr prachového peří k peří je 75/25. Přírodní prachové peří použité v tomto modelu poskytuje izolaci proti chladu, což vám umožní pohodlný spánek a zotavení. Důležité je, že přírodní výplň použitá v tomto spacím pytli má certifikát RDS, který dokazuje, že se zvířaty, z nichž byla získána, bylo zacházeno humánně. Druhý materiál, MicroThermo Ball, je syntetická izolace s parametry podobnými prachovému peří s tím rozdílem, že si je zachovává i při kontaktu s vlhkostí.

V horní vrstvě spacího pytle se nachází směs péřové a syntetické izolace, namíchaná v poměru 50/50. Ve spodní vrstvě je použita izolace MicroThermo Ball, stejně jako v nohách a hlavě. Díky tomu můžete pohodlně spát, i když je náplň v kontaktu s vaším zahřátým tělem nebo látkou tropika. Náplň je umístěna ve speciálních komorách, které umožňují její dobré rozložení, což vede k rovnoměrnému rozložení tepla. Syntetický spacák Robens Gully 600 (195 cm) má vnější tkaninu, která vyniká svou dobrou odolností. Materiál použitý pro tento model je polyester. Uvnitř je také použit tento syntetický materiál, ale ve verzi, která je velmi příjemná na dotek, což snižuje riziko podráždění pokožky během noci. Spací pytel má v oblasti nohou speciální konstrukci Shark Fin, která nabízí další prostor. Díky tomu je celá věc při používání ještě pohodlnější a také mnohem rychleji poskytuje požadovaný tepelný komfort.

Syntetický spacák Robens Gully 600 (195 cm) má mumiový tvar, který umožňuje rychlejší zahřátí a také minimalizuje tepelné ztráty během spánku. Přizpůsobitelná kapuce, která se v něm používá, ochrání vaši hlavu před chladem. Samostatná stahovací šňůrka slouží k úpravě oblasti krku, která zase chrání zbytek těla před nízkými teplotami. Model se otevírá pomocí dvoucestného zipu navrženého známou značkou YKK. Toto řešení umožňuje větrání i v teplejších dnech. Za chladných nocí naopak oceníte zateplený límec a lištu podél zipu - obě řešení zabraňují úniku tepla zevnitř. Uvnitř jsou dvě kapsy na zip. Navíc je v kapuci další kapsa, do které lze umístit polštář. Spací pytel je dodáván s transportním obalem. Celek byl vyroben s ohledem na životní prostředí. Důkazem toho je použití materiálů bez přírodě a člověku škodlivých sloučenin PFC.

Spacák Robens Gully 600 (195 cm) — klíčové vlastnosti:

 • Model má hybridní náplň;
 • Přírodní prachové peří bylo získáno z kachen;
 • Poměr prachového peří a peří je 75/25;
 • Ve vrchní vrstvě modelu je použito prachové peří v poměru 50/50 spolu se syntetickou izolací;
 • Syntetická izolace je MicroThermo Ball;
 • MicroThermo Ball se nachází ve spodní vrstvě, stejně jako v oblasti hlavy a nohou;
 • Izolace MicroThermo Ball si zachovává své vlastnosti i za mokra;
 • Tvar komor s peřím zabraňuje jeho pohybu a vytváření komor se studeným vzduchem;
 • Vnější tkanina je polyester;
 • Vnitřní tkanina je z příjemného na dotek polyesteru;
 • Speciální konstrukce v oblasti krku snižuje tepelné ztráty;
 • Nastavitelná kapuce;
 • Kapsa na polštář;
 • Dvě vnitřní kapsy na drobnosti;
 • Stahovací šňůrka s charakteristickou konstrukcí, která zajišťuje snadné ovládání;
 • Japonský dvoucestný zip YKK®;
 • Lišta a tepelný límec;
 • Funkce Zip Together umožňuje spojit dva spací pytle Robens dohromady;
 • Speciální konstrukce na spodní části spacího pytle Shark Fin pro pohodlí a lepší tepelnou izolaci v oblasti chodidel;
 • Model pro 2-3 sezóny;
 • Peří pochází z certifikovaných zdrojů RDS;
 • Model neobsahuje škodlivé sloučeniny PFC;
 • Výrobek se dodává s obalem na přenášení;
 • Teplotní rozsah testováno podle normy EN ISO 23537;
 • Symbol výrobku: levý zip – 250223; pravý zip – 250224;

Teplotní rozsah (testováno podle normy EN ISO 23537)
Teplotní komfort: 1°C
Teplotní limit: -5°C
Teplotní extrém: -22°C

Teplotní rozsahy spacáků značky Robens vycházejí z testů provedených podle normy EN ISO 23537.

Spací pytle odpovídající této normě jsou podrobeny standardním zkouškám na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po mírné zátěži. Zkušební podmínky jsou podrobně stanoveny normou a jsou stejné pro každý model spacího pytle. Vezměte prosím na vědomí, že výsledky testu se vztahují na průměrného muže/ženu. Skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, jako je únava, věk, izolace od země, vlhkost vzduchu, stavba těla, nálada nebo individuální predispozice.

Teplotní rozsahy podle normy EN ISO 23537

 • Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může “standardní muž” strávit noc ve spacím pytli, aniž by příliš rušil spánek.
 • Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by “standardní žena” měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měly řídit ženy.
 • Teplotní limit (T limit) – je minimální teplota, při které může “standardní muž” pohodlně spát. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měli řídit muže.
 • Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle “pocitů” ženské figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení může pro průměrnou ženu znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Taková teplota obvykle umožňuje “standardní ženě” přežít ve spacáku až 6 hodin. Tato teplota by neměla být zohledněna při nákupu spacího pytle.

Technologie
Základní technologie

YKK®
Přibližně polovinu světových zipů vyrábí japonská společnost YKK. Obrovské zkušenosti se promítají do ochoty většiny velkých oděvních společností spolupracovat s YKK. Zipy YKK® se totiž osvědčily v tisících aplikací. Tři písmena na zipu jednoduše označují jeho nejvyšší kvalitu.

Technické specifikace:
Barva mořský
Pohlaví Unisex
No-code Ne
Druh prachového peří Kachní prachové peří
Tvar spacího pytle Mumie
Termolímec V
Termolišta V
Rozměry balení ~ 28 x ø 20 cm
Pro výšku do ~ 195 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Teplotní rozsah 1°C/-5°C/-22°C
Výplň Husí peří 75/25; polyester
Hmotnost výplně ~ 600 g
Celková hmotnost ~ 1325 g
Základní technologie YKK®
Šetrnost k životnímu prostředí PFC-Free, RDS (Responsible Down Standard)
Vnější materiál PES 50D
Rozměry ~ 220 x 80/60 cm
Komfortní teplota: Od 0 ℃ do 10 ℃
Aktivita Treking, Pěší turistika / Hiking, Kempování
Péče a údržba
Výplň z přírodního prachového peří
Na začátku používání je zcela přirozené, že přírodní peří proniká mezerami ve švech. Intenzita tohoto procesu závisí na vnějších faktorech, zejména na materiálech, které přicházejí do přímého kontaktu s peřím. Tření o jiný prvek oděvu (zejména vlněný), batoh nebo dokonce autosedačku může způsobit větší elektrizaci výrobku a uvolňování volného peří. Množství výplně, které může tímto způsobem uniknout, je sice okem viditelné, ale ve skutečnosti tvoří zanedbatelné procento výplně a nijak neovlivňuje izolační vlastnosti výrobku. Nezapomeňte také, že výplň tvoří prachové peří i obyčejné peří – a právě to nejčastěji proniká přímo skrz materiál. Nikdy se ho nepokoušejte vytáhnout. Nejlepším řešením je vtáhnout peří prsty zpět do oděvu.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Spací pytle odpovídající normě EN 13537/EN ISO 23537 jsou podrobeny standardním testům na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po středně náročném tréninku. Je třeba vzít v úvahu, že skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, např. stupněm únavy, věkem, izolací od země a individuálními dispozicemi člověka. Teplotní rozsahy podle EN 13537/EN ISO 23537: Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může „standardní muž“ strávit noc ve spacím pytli, aniž by byl jeho spánek nadměrně narušen. Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by „standardní žena“ měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Mezní teplota (T limit) – jedná se o minimální teplotu, při které může „standardní muž“ pohodlně spát. Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle „pocitu“ figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení by pro průměrnou ženu mohlo znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Při nákupu spacího pytle by se tato teplota neměla brát v úvahu.

Robens Gully 600 (195 cm) - Hodnocení zákazníků

0.0