top

Péřový spacák Robens Couloir 350 (195 cm)

včetně DPH 5824 Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 6224 Kč (-6%)
Doporučená cena výrobce 8399 Kč (-30%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Cena dopravy již od 0Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: 5709388103987

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Péřový spacák Robens Couloir 350 (195 cm) je ideální pro stanování od jara do podzimu. Model je vhodný pro osoby s výškou do 195 cm. Model zabírá v zavazadle velmi málo místa a je velmi lehký.

Turistický spacák Robens je vyroben z vysoce kvalitních materiálů, které neobsahují zdraví škodlivé sloučeniny PFC. Model má přírodní výplň, která byla získána z humánně ošetřených kachen, což dokládá certifikát RDS.

Péřový spacák Robens Couloir 350 (195 cm) má vnější vrstvu vyrobenou z odolného materiálu Toray. Při jeho výrobě se používá nylon o hustotě 15 denierů. Tento turistický spací pytel využívá podšívku příjemnou na dotek z nylonu 380T o hustotě 20 denierů. Tento model má speciální komorovou konstrukci nazvanou Box Wall, která umožňuje co nejlépe udržet teplo. Uvnitř komor je výplň z přírodního kachního peří s plnivostí 700 cuin. Přírodní izolace v tomto modelu má poměr prachového peří a peří 95/5. Přírodní kachní peří poskytuje skvělý poměr tepelného komfortu k jeho hmotnosti a navíc umožňuje sbalení celé věci do malých rozměrů.

Péřový spacák Robens Couloir 350 (195 cm) má konstrukci typu mumie, která zajišťuje menší tepelné ztráty během noci. Model se vyznačuje speciální konstrukcí Shark Fin v oblasti nohou, takže je můžete pohodlně polohovat během spánku. Vaše hlava bude v tomto turistickém spacáku v teple díky 3D profilované kapuci, která je nastavitelná pomocí stahovacích pásků na obou stranách. Toto řešení umožňuje snadné nastavení obvodu kapuce jednou rukou. Model má silný zateplený límec, který omezuje únik tepla zevnitř.

Péřový spacák Robens se rozepíná pomocí dvoucestného zipu, který umožňuje postarat se o správné větrání. Zip je umístěn v horní části, takže se můžete pohodlně posadit a zároveň být po stranách přikrytí spacím pytlem. Důležité je také to, že zip má konstrukci, která zabraňuje jeho zaseknutí do látky. Podél zipu jsou na levé a pravé straně umístěny tepelné lišty, které pomáhají omezit únik ohřátého vzduchu. Spací pytel je dodáván s transportním obalem. Praktickým doplňkem tohoto modelu jsou poutka na zavěšení.

Spacák Robens Couloir 350 (195 cm) — klíčové vlastnosti:

 • Model má tvar mumie;
 • Spací pytel má vnější vrstvu z tkaniny Toray;
 • Hustota materiálu je 20 denierů;
 • Podšívka je vyrobena z na dotek příjemného nylonu 380T o hustotě 20 denierů;
 • Speciální konstrukce komor Box Wall, ve kterých je umístěna náplň;
 • Vysoce kvalitní výplň z přírodního kachního prachového peří s poměrem prachového peří a peří 95/5;
 • Peří s plnivostí 700 cuin;
 • Peří má certifikát RDS;
 • *Přírodní prachové peří poskytuje skvělý poměr nabízeného tepelného komfortu a hmotnosti;
 • Model má profilovanou 3D kapuci nastavitelnou pomocí stahovacích pásků na obou stranách;
 • Model má silný zateplený límec;
 • Speciální konstrukce Shark Fin v oblasti chodidel zajišťuje pohodlí;
 • Dvoucestný zip YKK® na horní straně;
 • Zateplovací pásek podél zipu;
 • Ochranný kryt zipu, který zabraňuje zaseknutí zipu do látky;
 • Transportní obal je součástí balení;
 • Poutka na zavěšení;
 • Třísezónní spacák;
 • Model neobsahuje škodlivé PFC;
 • Symbol výrobku: 250163.


Teplotní rozsah (testováno podle normy EN ISO 23537-1)

Teplotní komfort Teplotní limit Teplotní extrém

2°C                        -4°C              -21°C

Teplotní rozsahy spacáků značky Robens vycházejí z testů provedených podle normy EN ISO 23537-1.

Spací pytle odpovídající této normě jsou podrobeny standardním zkouškám na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po mírné zátěži. Zkušební podmínky jsou podrobně stanoveny normou a jsou stejné pro každý model spacího pytle. Vezměte prosím na vědomí, že výsledky testu se vztahují na průměrného muže/ženu. Skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, jako je únava, věk, izolace od země, vlhkost vzduchu, stavba těla, nálada nebo individuální predispozice.

Teplotní rozsahy podle normy EN ISO 23537-1

 • Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může "standardní muž" strávit noc ve spacím pytli, aniž by příliš rušil spánek.
 • Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by "standardní žena" měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měly řídit ženy.
 • Teplotní limit (T limit) – je minimální teplota, při které může "standardní člověk" pohodlně spát. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měli řídit muže.
 • Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle "pocitů" ženské figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení může pro průměrnou ženu znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Taková teplota obvykle umožňuje "standardní ženě" přežít ve spacáku až 6 hodin. Tato teplota by neměla být zohledněna při nákupu spacího pytle.

Technologie
Základní technologie

YKK®
Přibližně polovinu světových zipů vyrábí japonská společnost YKK. Obrovské zkušenosti se promítají do ochoty většiny velkých oděvních společností spolupracovat s YKK. Zipy YKK® se totiž osvědčily v tisících aplikací. Tři písmena na zipu jednoduše označují jeho nejvyšší kvalitu.

Technické specifikace:
Barva žlutý
Pohlaví Unisex
No-code Ne
Druh prachového peří Kachní prachové peří
Pružnost 700
Tvar spacího pytle Mumie
Termolímec V
Termolišta V
Rozměry balení ~ 24 x ø 16 cm
Pro výšku do ~ 195 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Teplotní rozsah 2°C/-4°C/-21°C
Výplň Kachní peří 95/5 700 cuin
Hmotnost výplně ~ 350 g
Celková hmotnost ~ 795 g
Základní technologie YKK®
Šetrnost k životnímu prostředí PFC-Free, RDS (Responsible Down Standard)
Vnější materiál 100% nylon 20D 380 Toray
Rozměry ~ 220 x 80/51 cm
Komfortní teplota: Od 0 ℃ do 10 ℃
Aktivita Treking, Pěší turistika / Hiking, Kempování
Péče a údržba
Výplň z přírodního prachového peří
Na začátku používání je zcela přirozené, že přírodní peří proniká mezerami ve švech. Intenzita tohoto procesu závisí na vnějších faktorech, zejména na materiálech, které přicházejí do přímého kontaktu s peřím. Tření o jiný prvek oděvu (zejména vlněný), batoh nebo dokonce autosedačku může způsobit větší elektrizaci výrobku a uvolňování volného peří. Množství výplně, které může tímto způsobem uniknout, je sice okem viditelné, ale ve skutečnosti tvoří zanedbatelné procento výplně a nijak neovlivňuje izolační vlastnosti výrobku. Nezapomeňte také, že výplň tvoří prachové peří i obyčejné peří – a právě to nejčastěji proniká přímo skrz materiál. Nikdy se ho nepokoušejte vytáhnout. Nejlepším řešením je vtáhnout peří prsty zpět do oděvu.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Spací pytle odpovídající normě EN 13537/EN ISO 23537 jsou podrobeny standardním testům na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po středně náročném tréninku. Je třeba vzít v úvahu, že skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, např. stupněm únavy, věkem, izolací od země a individuálními dispozicemi člověka. Teplotní rozsahy podle EN 13537/EN ISO 23537: Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může „standardní muž“ strávit noc ve spacím pytli, aniž by byl jeho spánek nadměrně narušen. Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by „standardní žena“ měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Mezní teplota (T limit) – jedná se o minimální teplotu, při které může „standardní muž“ pohodlně spát. Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle „pocitu“ figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení by pro průměrnou ženu mohlo znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Při nákupu spacího pytle by se tato teplota neměla brát v úvahu.

Robens Couloir 350 (195 cm) - Hodnocení zákazníků

0.0