top

Péřový spacák Pajak Radical 8Z (205 cm) - red

10% sleva na tisíce produktů. Využij kód:

včetně DPH 18049 Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 17149 Kč (+6%)
Doporučená cena výrobce 20229 Kč (-10%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Posledních %1
Cena dopravy již od 0Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: 5905669162289-1

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Spací pytel Pajak Radical 8Z (205 cm) ocení i ti nejnáročnější milovníci kempování díky řešením, která obsahuje. Tento model se bude hodit při jarních a letních výletech do vyšších hor. Vaše pohodlí při používání tohoto spacího pytle zajišťuje kvalitní výplň z husího peří a technologie, která zadržuje část tepla vytvářeného a uvolňovaného vaším tělem. Model je určen pro osoby do výšky přibližně 205 cm.

Spací pytel Pajak Radical 8Z (205 cm) byl navržen z lehké a odolné tkaniny GELANOTS® Ultra Light Rip Stop Shell. Tkanina je chráněna vodoodpudivou úpravou DWR, která zpomaluje promáčení.

Spací pytel Pajak Radical 8Z (205 cm) se vyznačuje kvalitní přírodní náplní z polského bílého husího peří. Peří v tomto modelu má stlačitelnost 900 cuin. Model se také velmi dobře stlačuje, takže při balení zabírá jen velmi málo místa. Přírodní izolace je umístěna ve speciálně navržených komorách ve tvaru písmene Z, které zajišťují dobré rozložení náplně. Tepelné vlastnosti modelu doplňuje řešení IR reflexní vrstvy (IRR). Téměř 60 % tepla produkovaného vaším tělem se uvolňuje ve formě infračerveného záření. Díky tomuto řešení se zachová až 50 % tepla.

Spací pytel Pajak Radical 8Z (205 cm) má tvar mumie, který minimalizuje tepelné ztráty během spánku, protože je optimálně přizpůsoben tělu. Model má nastavitelnou kapuci se stahovacími šňůrkami, která umožňuje chránit hlavu před chladem. Spací pytel polské značky Pajak se rozepíná dvoucestným zipem s rychloupínacím systémem pomocí zipů YKK. Zip v horní části je zajištěn suchým zipem. Spací pytel má 3D tepelný límec a také tepelnou laťku - obě řešení zabrání úniku tepla zevnitř. Praktickým doplňkem tohoto modelu je vnitřní kapsa na drobnosti. Spolu se spacím pytlem obdržíte dva vaky - kompresní pro přepravu a větší pro skladování.

Spací pytel Pajak Radical 8Z (205 cm) - klíčové vlastnosti:

 • Spací pytel má tvar mumie;
 • Model je vyroben z ultralehké tkaniny GELANOTS® Ultra Light Rip Stop Shell;
 • Tkanina má vodoodpudivou úpravu DWR, která zpomaluje promáčení;
 • Model používá přírodní výplň z polského bílého husího peří s pružností 900 cuin;
 • Peří má certifikát RDS (Responsible Down Standard);
 • Model využívá řešení IR reflexní vrstvy (IRR);
 • Z-komorová konstrukce zajišťuje dostatečné rozložení pádu;
 • Kapuce s nastavitelným lemem se stahovací šňůrkou;
 • 3D tepelný límec pro snížení úniku tepla;
 • Dvouzipový model s rychloupínacím systémem;
 • Model používá zip YKK;
 • Zip v horní části zajištěný suchým zipem;
 • Zateplovací pásek podél zipu;
 • Vnitřní kapsa na drobnosti;
 • Součástí balení jsou dvě tašky: přepravní a skladovací;
 • Vnější a vnitřní poutko na zavěšení;
 • Spací pytel ušitý v Polsku;
 • Model pro osoby s výškou do cca 205 cm;
 • Komfortní teplota: -4°C;
 • Teplotní limit: -10°C;
 • Extrémní teplota: -29 °C.

Technologie
Základní technologie

Durable Water Repellent (DWR)
DWR (Durable Water Repellent) je vodoodpudivá úprava tkaniny. V podmínkách vysoké vlhkosti nebo při mírných srážkách chrání povrchová úprava DWR materiál před rychlým promočením tím, že odolává molekulám vody. Díky tomu je tkanina lehčí a také lépe izoluje od chladu.

Základní technologie

YKK®
Přibližně polovinu světových zipů vyrábí japonská společnost YKK. Obrovské zkušenosti se promítají do ochoty většiny velkých oděvních společností spolupracovat s YKK. Zipy YKK® se totiž osvědčily v tisících aplikací. Tři písmena na zipu jednoduše označují jeho nejvyšší kvalitu.

Základní technologie

Velcro®
Společnost Velcro® je předním světovým výrobcem suchých zipů Velcro®, které se mimo jiné používají na oděvy. Suchý zip® se vyznačuje nejvyšší kvalitou zpracování založenou na nejlepších dostupných materiálech a technologiích zdokonalovaných po celá léta. Vyznačují se nejvyšší trvanlivostí při používání, odolností proti praní a vysokou upevňovací silou.

Technické specifikace:
Barva červený
Pohlaví Unisex
No-code Ne
Druh prachového peří Husí prachové peří
Pružnost 900
Tvar spacího pytle Mumie
Termolímec V
Termolišta V
Pro výšku do ~ 205 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Teplotní rozsah -4°C/-10°C/-29°C
Výplň Polské bílé husí peří 900 cuin
Hmotnost výplně ~ 685 g
Celková hmotnost ~ 1080 g
Základní technologie Durable Water Repellent (DWR), Velcro®, YKK®
Šetrnost k životnímu prostředí RDS (Responsible Down Standard)
Vnější materiál GELANOTS® Ultra Light Rip Stop Shell
Rozměry ~ 240 x 82/50 cm
Komfortní teplota: Od -10 ℃ do -0,1 ℃
Aktivita Horolezectví / vysokohorské horolezectví, Treking, Pěší turistika / Hiking
Péče a údržba
Výplň z přírodního prachového peří
Na začátku používání je zcela přirozené, že přírodní peří proniká mezerami ve švech. Intenzita tohoto procesu závisí na vnějších faktorech, zejména na materiálech, které přicházejí do přímého kontaktu s peřím. Tření o jiný prvek oděvu (zejména vlněný), batoh nebo dokonce autosedačku může způsobit větší elektrizaci výrobku a uvolňování volného peří. Množství výplně, které může tímto způsobem uniknout, je sice okem viditelné, ale ve skutečnosti tvoří zanedbatelné procento výplně a nijak neovlivňuje izolační vlastnosti výrobku. Nezapomeňte také, že výplň tvoří prachové peří i obyčejné peří – a právě to nejčastěji proniká přímo skrz materiál. Nikdy se ho nepokoušejte vytáhnout. Nejlepším řešením je vtáhnout peří prsty zpět do oděvu.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Spací pytle odpovídající normě EN 13537/EN ISO 23537 jsou podrobeny standardním testům na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po středně náročném tréninku. Je třeba vzít v úvahu, že skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, např. stupněm únavy, věkem, izolací od země a individuálními dispozicemi člověka. Teplotní rozsahy podle EN 13537/EN ISO 23537: Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může „standardní muž“ strávit noc ve spacím pytli, aniž by byl jeho spánek nadměrně narušen. Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by „standardní žena“ měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Mezní teplota (T limit) – jedná se o minimální teplotu, při které může „standardní muž“ pohodlně spát. Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle „pocitu“ figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení by pro průměrnou ženu mohlo znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Při nákupu spacího pytle by se tato teplota neměla brát v úvahu.

Pajak Radical 8Z (205 cm) - Hodnocení zákazníků

0.0