top

Péřový spacák Pajak Radical 1Z (180 cm) - gold/gold

včetně DPH 11749 Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 11249 Kč (+5%)
Doporučená cena výrobce 12619 Kč (-6%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Posledních %1
Cena dopravy již od 0Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: sku-29717

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Spací pytel Pajak Radical 1Z (180 cm) - gold/gold je jedním z nejpokročilejších modelů v nabídce společnosti. Díky použití husího peří nejvyšší kvality je celý neuvěřitelně malý a lehký při sbalení.

Kolekce technických spacích pytlů Pajak Radical byla vytvořena s ohledem na nejnáročnější uživatele. Díky použití nejkvalitnější izolace a ultralehkých materiálů se vyznačuje nejlepším poměrem hmotnosti a tepelných vlastností. Model Radical 1Z byl vytvořen pro použití v teplejší části roku. Umožní horolezcům, nadšencům do trekkingu i zkušeným turistům, kteří hledají profesionální vybavení, aby hmotnost jejich zavazadel byla minimální.

Technický péřový spací pytel Pajak Radical 1Z (180 cm) - gold/gold je vyroben z materiálů nejvyšší kvality. Na vnější straně byl použit extrémně tenký a velmi lehký materiál Ultralight Gelanots rip stop. Vyznačuje se odolností a minimalizuje riziko úniku prachového peří. Umožňuje spací pytel snadno stlačit do malého přenosného obalu, takže se vejde do malého rohu batohu. Spací pytel využívá konstrukci izolační komory ve tvaru písmene Z. Ta poskytuje kombinaci mírné hmotnosti a velmi dobrých tepelných vlastností. Takové řešení umožňuje rovnoměrnější rozložení izolace po celé ploše spacího pytle.

Spací pytel Pajak Radical 1Z (180 cm) - gold/gold je naplněn přírodním husím peřím nejvyšší kvality, které se používá pouze v nejmodernějším expedičním a horském vybavení. Dosahuje pružnosti 900 cuin, což znamená vynikající tepelné vlastnosti při minimální celkové hmotnosti. I přes malé množství izolace spací pytel dokonale udržuje správnou tělesnou teplotu během spánku. Ohřátý vzduch se drží mezi peřím a vytváří skvělou izolační vrstvu. Při balení spacáku je tento vzduch vytlačován ven, díky čemuž se celek vejde do malého přepravního vaku.

Tento model má tvar mumie, který je optimalizován tak, aby se během spánku přizpůsobil tělu a minimalizoval tepelné ztráty. Kapuce, která těsně obepíná hlavu, je vybavena stahovací šňůrkou se zátěrem, takže při spánku můžete ještě více zmenšit volný prostor, kterým by za normálních okolností unikal teplý vzduch. Tomu dále napomáhá zateplená vnitřní léga umístěná podél hlavního zipu.

Spací pytel Pajak Radical 1Z (180 cm) - gold/gold byl vytvořen pro použití v teplejší části roku, kdy teplota neklesá pod nulu. Je ideální pro nejnáročnější uživatele během jarních a podzimních výletů.

Spací pytel Pajak Radical 1Z (180 cm) - gold/gold - klíčové vlastnosti:

 • Model patří do nejpokročilejší řady spacích pytlů Pajak Radical;
 • Ultralehká konstrukce a nejmodernější materiály;
 • Tenký a velmi lehký vnější materiál Ultralight Gelanots rip stop umožňuje kompaktní sbalení spacího pytle;
 • Vysoce kvalitní náplň z bílého husího peří s odolností až 900 cuin;
 • Stahovací šňůrka se zátěrem, která umožňuje dokonalé přizpůsobení kapuce kolem hlavy a minimalizuje únik tepla;
 • Izolační léga podél zipu zabraňující rychlému úniku tepla ven;
 • Poutka pro zavěšení spacího pytle;
 • vnitřní kapsa na suchý zip;
 • Přiložená kapsa na přenášení a větší kapsa pro dlouhodobé uložení spacího pytle;
 • Komfortní teplota: 5°C;
 • Mezní teplota: 0°C;
 • Extrémní teplota: -15°C.

Technické specifikace:
Barva žlutý
Pohlaví Unisex
No-code Ne
Druh prachového peří Husí prachové peří
Pružnost 900
Tvar spacího pytle Mumie
Termolímec ---
Termolišta V
Rozměry balení ~ 18 x ø 16 cm
Pro výšku do ~ 180 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Teplotní rozsah 5°C/0°C/-15°C
Výplň Bílé husí peří 900 cuin
Hmotnost výplně ~ 220 g
Celková hmotnost ~ 470 g
Vnější materiál Gelanots ripstop ultralight
Komfortní teplota: Od 0 ℃ do 10 ℃
Aktivita Treking, Pěší turistika / Hiking, Kempování
Péče a údržba
Výplň z přírodního prachového peří
Na začátku používání je zcela přirozené, že přírodní peří proniká mezerami ve švech. Intenzita tohoto procesu závisí na vnějších faktorech, zejména na materiálech, které přicházejí do přímého kontaktu s peřím. Tření o jiný prvek oděvu (zejména vlněný), batoh nebo dokonce autosedačku může způsobit větší elektrizaci výrobku a uvolňování volného peří. Množství výplně, které může tímto způsobem uniknout, je sice okem viditelné, ale ve skutečnosti tvoří zanedbatelné procento výplně a nijak neovlivňuje izolační vlastnosti výrobku. Nezapomeňte také, že výplň tvoří prachové peří i obyčejné peří – a právě to nejčastěji proniká přímo skrz materiál. Nikdy se ho nepokoušejte vytáhnout. Nejlepším řešením je vtáhnout peří prsty zpět do oděvu.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Spací pytle odpovídající normě EN 13537/EN ISO 23537 jsou podrobeny standardním testům na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po středně náročném tréninku. Je třeba vzít v úvahu, že skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, např. stupněm únavy, věkem, izolací od země a individuálními dispozicemi člověka. Teplotní rozsahy podle EN 13537/EN ISO 23537: Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může „standardní muž“ strávit noc ve spacím pytli, aniž by byl jeho spánek nadměrně narušen. Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by „standardní žena“ měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Mezní teplota (T limit) – jedná se o minimální teplotu, při které může „standardní muž“ pohodlně spát. Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle „pocitu“ figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení by pro průměrnou ženu mohlo znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Při nákupu spacího pytle by se tato teplota neměla brát v úvahu.

Pajak Radical 1Z (180 cm) - Hodnocení zákazníků

0.0