top

Péřový spacák Pajak Core 250 (210 cm) - navy

včetně DPH 7049 Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 7024 Kč (+1%)
Doporučená cena výrobce 7559 Kč (-6%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Posledních %1
Cena dopravy již od 0Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: 5903228957192-1

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Péřový spacák Pajak Core 250 je model, který je ideální pro turisty s výškou do 205 cm. Díky kombinaci nejkvalitnějšího prachového peří s vysoce odolnou a ultralehkou tkaninou Airtastic zabírá tento model při přepravě velmi málo místa.

Značka Pajak vyrábí spací pytle již téměř čtyřicet let. Kombinace vášně, špičkových materiálů a osvědčených řešení způsobuje, že po výrobcích této firmy sahají i ti nejnáročnější turisté z celého světa. Model, který právě sledujete, je nejlehčí model z řady Core, který je ideální pro lehký treking.

Péřový spacák Pajak Core 250 zje vyroben z odolného materiálu Toray Airtastic, jehož důležitou vlastností je nízká náchylnost k oděru. Značka Pajak zde použila výplň z polského bílého kachního peří s plnivostí 700 cuin. Vynikající izolační vlastnosti výplně vám umožní udržet tepelný komfort, což se výrazně projeví na kvalitě spánku a rychlosti regenerace organismu. Za zmínku stojí, že prachové peří s plnivostí 700 cuin je vysoce stlačitelné, což znamená, že spací pytel Pajak po sbalení do přiloženého kompresního vaku nezabere příliš mnoho místa. To vám usnadní jeho přepravu a ušetří cenné místo v batohu.

Péřový spacák Pajak Core 250 využívá speciální "X" komorovou konstrukci, která je navržena tak, aby maximalizovala tepelné vlastnosti přírodní izolace. Tento typ konstrukce umožnil návrhářům snížit hmotnost spacího pytle na minimum, která ve velikosti long činí pouze cca 470 g. Zip použitý v tomto modelu je vysoce kvalitní komponent značky YKK. Model má vnější poutka na zavěšení, která usnadňují sušení spacího pytle. Výrobce přiložil kompresní obal a pytel pro skladování.

Spacák Pajak Core 250 - klíčové vlastnosti:

 • Spací pytel plněný polským bílým kachním peřím s plnivostí 700 cuin;
 • Použitá výplň poskytuje vynikající izolační vlastnosti;
 • Systém komor typu "X" umožnil dosáhnout mimořádně nízké hmotnosti;
 • Odolná tkanina Toray Airtastic s nízkou náchylností k oděru;
 • Snadné a rychlé nastavení kapuce pomocí stahovacích šňůrek;
 • Zip se strukturou, která umožňuje rychlé rozepnutí;
 • Spací pytel má zipy renomované značky YKK®;
 • Součástí balení je kompresní obal a pytel pro skladování;
 • Poutka na vnější straně umožňují zavěšení spacího pytle pro sušení;
 • Model má vnitřní kapsu na zip.


Teplotní rozsah (testováno podle normy ISO 13537)

Teplotní komfort: 15°C

Teplotní limit: 12°C

Teplotní extrém: -1°C


Teplotní rozsahy spacáků značky Pajak vycházejí z testů provedených podle normy ISO 13537.

Teplotní rozsahy podle normy ISO 13537

Spací pytle odpovídající této normě jsou podrobeny standardním zkouškám na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po mírné zátěži. Zkušební podmínky jsou podrobně stanoveny normou a jsou stejné pro každý model spacího pytle. Vezměte prosím na vědomí, že výsledky testu se vztahují na průměrného muže/ženu. Skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, jako je únava, věk, izolace od země, vlhkost vzduchu, stavba těla, nálada nebo individuální predispozice.

 • Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může "standardní muž" strávit noc ve spacím pytli, aniž by příliš rušil spánek.
 • Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by "standardní žena" měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měly řídit ženy.
 • Teplotní limit (T limit) – je minimální teplota, při které může "standardní člověk" pohodlně spát. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měli řídit muže.
 • Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle "pocitů" ženské figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení může pro průměrnou ženu znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Taková teplota obvykle umožňuje "standardní ženě" přežít ve spacáku až 6 hodin. Tato teplota by neměla být zohledněna při nákupu spacího pytle.

Technologie
Základní technologie

YKK®
Přibližně polovinu světových zipů vyrábí japonská společnost YKK. Obrovské zkušenosti se promítají do ochoty většiny velkých oděvních společností spolupracovat s YKK. Zipy YKK® se totiž osvědčily v tisících aplikací. Tři písmena na zipu jednoduše označují jeho nejvyšší kvalitu.

Technické specifikace:
Barva tmavě modrý
Pohlaví Unisex
No-code Ne
Druh prachového peří Kachní prachové peří
Pružnost 700
Tvar spacího pytle Mumie
Termolímec ---
Termolišta ---
Rozměry balení ~ 24 x ⌀ 15 cm
Pro výšku do ~ 205 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Teplotní rozsah 15°C/12°C/-1°C
Výplň Bílé kachní peří 700 cuin
Hmotnost výplně ~ 140 g
Celková hmotnost ~ 470 g
Základní technologie YKK®
Vnější materiál Toray Airtastic
Komfortní teplota: Nad 10 ℃
Aktivita Treking, Pěší turistika / Hiking, Kempování
Péče a údržba
Výplň z přírodního prachového peří
Na začátku používání je zcela přirozené, že přírodní peří proniká mezerami ve švech. Intenzita tohoto procesu závisí na vnějších faktorech, zejména na materiálech, které přicházejí do přímého kontaktu s peřím. Tření o jiný prvek oděvu (zejména vlněný), batoh nebo dokonce autosedačku může způsobit větší elektrizaci výrobku a uvolňování volného peří. Množství výplně, které může tímto způsobem uniknout, je sice okem viditelné, ale ve skutečnosti tvoří zanedbatelné procento výplně a nijak neovlivňuje izolační vlastnosti výrobku. Nezapomeňte také, že výplň tvoří prachové peří i obyčejné peří – a právě to nejčastěji proniká přímo skrz materiál. Nikdy se ho nepokoušejte vytáhnout. Nejlepším řešením je vtáhnout peří prsty zpět do oděvu.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Spací pytle odpovídající normě EN 13537/EN ISO 23537 jsou podrobeny standardním testům na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po středně náročném tréninku. Je třeba vzít v úvahu, že skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, např. stupněm únavy, věkem, izolací od země a individuálními dispozicemi člověka. Teplotní rozsahy podle EN 13537/EN ISO 23537: Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může „standardní muž“ strávit noc ve spacím pytli, aniž by byl jeho spánek nadměrně narušen. Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by „standardní žena“ měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Mezní teplota (T limit) – jedná se o minimální teplotu, při které může „standardní muž“ pohodlně spát. Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle „pocitu“ figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení by pro průměrnou ženu mohlo znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Při nákupu spacího pytle by se tato teplota neměla brát v úvahu.

Pajak Core 250 (210 cm) - Hodnocení zákazníků

0.0