top

Vivobarefoot

Vivobarefoot je značka specializující se na výrobu minimalistické obuvi. Jejich jedinečný styl zajišťuje, že jsou perfektní jak pro výlety, tak pro každodenní nošení. Zkuste dámské a pánské boty Vivobarefoot!
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Vivobarefoot – boty blíže k přírodě

Značku Vivobarefoot založili v roce 2012 Galahad a Asher Clark - bratranci z rodiny obuvníků. Postavili se na jednom jednoduchém principu - minimalistická obuv může sloužit jako regenerační prostředek pro lidský organismus. Boty Vivobarefoot se měly stát návratem lidí k přírodě, a to mělo mít vliv na její ochranu. Cílem značky se stalo inspirovat lidi k odložení vysokého tlumení obuvi ve prospěch přirozenějších řešení. Všechny předpoklady splňovala pouze minimalistická obuv.

Proč jsou barefoot boty dobrou volbou?

Lidé, kteří stojí za značkou Vivobarefoot, vědí, že lidské chodidlo je z hlediska biomechaniky skutečným mistrovským dílem. Skvěle se přizpůsobuje chůzi, běhu, skokům, tanci a mnoha dalším sportům. Stlačení nohy v moderní obuvi a její odizolování od země velmi silnou podrážkou způsobuje, že nemůže pracovat tak, jak jí evoluce přizpůsobila. Nohy nás spojují se světem a přírodou, proto bychom se neměli dobrovolně vzdávat možností, které nám nabízí. Designéři bot Vivobarefoot vyšli z tohoto předpokladu a rozhodli se navrhnout obuv, která otočí trend izolace nohy od okolí. Nové boty měly být tenčí, pružnější a poskytovat pocit kontaktu s povrchem. Jak se brzy ukázalo, takový přístup rychle získal mnoho příznivců.

Jaké jsou vlastnosti obuvi Vivobarefoot?

Všechny modely bot Vivobarefoot jsou dostatečně široké, takže noha má dostatek prostoru pro přirozenou práci. Při každém kroku se chodidlo mírně zploští a pracující svaly a šlachy plynule mění jeho tvar. Proto je nesmírně důležitý dostatečný prostor pro přirozenou práci chodidla. Boty Vivobarefoot jsou také velmi tenké. Snížení tlusté vrstvy tlumení vede k mnohem lepšímu vnímání povrchu. Díky tomu mohou naše nohy konečně cítit rozdíl, když chodíme po různých površích. To je nejpřirozenější pocit, kterého nás tradiční boty připravily. A konečně, obuv Vivobarefoot je velmi pružná. Optimálně se přizpůsobuje přirozeným pohybům chodidla. Neexistuje žádný uměle ztuhlý svršek, který by narušoval přirozenou biomechaniku chodidla. Všechny tyto prvky se skládají na boty, které stimulují organismus, poskytují mu více podnětů a konečně umožňují plnější kontakt s přírodou a světem, který nás obklopuje.

Boty Vivobarefoot na 8a.cz

V naší nabídce najdete široký výběr minimalistické obuvi značky Vivobarefoot. Jsou k dispozici lehké tenisky na léto, stejně jako klasické boty na každodenní nošení ve městě. Nabídka výrobce zahrnuje i minimalistické boty s vysokým svrškem - nad kotníkem. Široká škála modelů umožňuje každému snadno najít ideální barefoot boty Vivobarefoot. Výrobce připravil několik kolekcí, které usnadňují vyhledávání vhodného modelu. Kolekce Performance je určena sportovcům. Najdete zde minimalistické běžecké boty a lehké tréninkové modely. Kolekce Outdoor značky Vivobarefoot zahrnuje boty určené k pohybu v terénu. Jsou to ideální boty na výlety v jednodušším terénu. Pro lidi hledající boty na každý den je připravena série Lifestyle. Vivobarefoot nabízí také dětské minimalistické boty.