top

Victorinox

Victorinox nože jsou kultovními produkty dobře známými všem turistům, zručným řemeslníkům a příznivcům přežití v přírodě. Malý švýcarský vojenský nůž je maximem možností v minimalistickém designu. Zjistěte, který Victorinox scyzoryk je pro vás nejlepší!
Filtry (1)
Filtry
 1. šedý
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

 1. Kapesní nůž Victorinox Farmer X Alox - silver
  Kapesní nůž Victorinox Farmer X Alox - silver
  včetně DPH 1693 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1599 Kč +6%
  Doporučená cena výrobce 1693 Kč 0%

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

Vymazat

Historie značky Victorinox

Je na světě někdo, kdo nezná kultovní červené Victorinox scyzoryky s charakteristickým logem bílého kříže? Kultovní status švýcarských vojenských nožů (Swiss Army Knife) byl vydobyt mnohaletou činností této značky. Bohatá historie Victorinox začala již v roce 1884 ve městě Ibach, v kantonu Schwyz ve Švýcarsku. Tam Karl Elsener založil dílnu na výrobu nožů. V té době byla chudoba a možnost pracovat v nožírenství umožnila mnoha lidem uniknout chudobě a zabránila jim v emigraci. První objednávka od armády přišla již v roce 1891. Vytvořily se první švýcarské vojenské nože, které se staly doslova kultovními. Objednávky pokračovaly v roce 1987, což přispělo ke zkáze firmy. Brzy následovala expanze na světové trhy a červené Victorinox scyzoryky získaly kultovní status.

Proč švýcarské vojenské nože (Swiss Army Knife) získaly tak obrovskou popularitu?

Sláva švýcarských scyzoryků Victorinox nevznikla náhodně. Nože byly vyráběny ručně a důsledně se dbalo na nejvyšší kvalitu provedení. Neméně důležité byly také nejlepší materiály. Původně byly nože vyrobeny ze běžné oceli, ale již v dvacátých letech 20. století byla zavedena nerezová ocel. Po druhé světové válce byly švýcarské vojenské nože velmi populární mezi americkými vojáky a staly se jedním ze symbolů Švýcarska za oceánem. Dnes jsou Victorinox scyzoryky produkty vybroušené do nejmenších detailů. Kombinují krásu designu a jednoduchost provedení. Na jedné straně vynikají na výstavě, na druhé straně si uchovávají své užitné vlastnosti. Značka Victorinox dosáhla takového statusu, že scyzoryk s charakteristickým logem může být skvělým dárkem, ale stejně dobře si najde své místo v kapse turistických kalhot na horské stezce nebo v zašpiněných rukou řemeslníka.

Švýcarské scyzoryky Victorinox můžete zakoupit v obchodě 8a.cz

V naší nabídce samozřejmě nemohly chybět švýcarské vojenské nože značky Victorinox. Jsou nezbytným doplňkem výbavy při výletech do hor, na kempování nebo prostě při každodenních pracích. Každá osoba, která se zabývá řemeslnými pracemi nebo drobnými opravami, jistě ocení možnosti, které nabízí jednoduchý scyzoryk Victorinox. V současnosti značka nabízí mnoho různých produktů, vedle scyzoryků také kuchyňské nože, hodinky nebo cestovní příslušenství. V naší nabídce se zaměřujeme především na multifunkční scyzoryky Victorinox. Mezi nabízenými modely najdete malé scyzoryky, které se vejdou do nejmenší kapsy, stejně jako klasické modely s kultovní sadou vysouvacích nástrojů. Bez ohledu na to, který model si vyberete, můžete se spolehnout na maximální funkčnost a nejvyšší kvalitu provedení, kterou znaly první švýcarské vojenské nože Victorinox.