top

Turistický spacák Robens Serac 600

5 600 Kč 7 274 Kč
-23% levněji
Nejnižší cena produktu za posledních 30 dní: 5 600 Kč
Omlouvám se. Výrobek je momentálně nedostupný.
Posledních %1
Cena dopravy již od 0 Kč Podrobnosti

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
123kuryr
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
Balíkovna
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
Popis

Turistický spací pytel Robens Serac 600 je model s péřovou výplní, díky které je ideální pro prevenci prochladnutí. Využívá vhodně profilovanou část oblasti krku, která snižuje staré teplo. Abyste měli ještě větší tepelný komfort, je izolace umístěna ve speciálních komorách.

Při výběru spacího pytle je důležitý také aspekt pohodlí, proto konstruktéři u tohoto modelu použili speciální konstrukci oblasti nohou. Konstruktéři modelu použili speciální konstrukci v oblasti chodidel s řešením Shark fin, které umožňuje pohodlné umístění chodidel. Má také funkční kapuci se stahovací šňůrkou.

Turistický spací pytel Robens Serac 600 poskytuje tepelný komfort díky výrobě z kachního prachového peří 600 cuin. Během přenocování v terénu tak budete dobře chráněni před nízkými teplotami. Důležité je také to, že z konstrukce komory těží celek. Tím se zabrání vzniku chladných zón, které negativně ovlivňují komfort spánku. Díky použití nylonu je model také odolnější proti náhodnému poškození. Kromě toho je vyztužená ripstopovou konstrukcí.

Pro lepší ochranu před nízkými teplotami využívá tento funkční kus výstroje zateplený límec a pásek zipu po celé délce. Tento je vyroben japonskou značkou YKK ®, takže je odolnější. Praktickou funkcí, která se zde využívá, je možnost kombinovat tento model s jiným spacím pytlem Robens

Turistický spací pytel Robens Serac 600 je klasické konstrukce typu mumie s profilem, který zajišťuje pohodlný spánek a optimální přizpůsobení. Má pohodlnou kapuci a je vybavena švy. Spodní část modelu je vybavena řešením Shark fin Speciální profil umožňuje pohodlné položení nohou, což zvyšuje komfort spánku.

Turistický spací pytel Robens Serac 600 osloví lidi, kteří dbají na pohodlí a dobrou izolaci proti chladu.

Spací pytel Robens Serac 600 - klíčové vlastnosti:

 • Pohodlný spací pytel plněný přírodním peřím 85/15 600 cuin;
 • Tvar komor s puchem zabraňuje jeho pohybu a vytváření kanálků se studeným vzduchem;
 • Vyrobeno z nylonu ripstop pro větší odolnost;
 • Speciální konstrukce v oblasti krku zajišťuje menší tepelné ztráty;
 • Kapuce pohodlně obepíná hlavu a chrání před chladem;
 • Konstrukce pro větší tepelný komfort v horní a spodní části spacího pytle;
 • Pásek s výrazným designem, který zajišťuje, že je snadno nahmatatelný;
 • Dvourychlostní zip japonské značky YKK ® snižuje riziko zaseknutí;
 • Vnitřní stahovací šňůrky se zátkami pro lepší uchycení spacího pytle;
 • Lip a tepelný límec maximálně snižují tepelné ztráty a zvyšují tepelný komfort;
 • Funkce Zip Together umožňuje díky kompatibilním zipům spojit dva spací pytle Robens dohromady;
 • Speciální konstrukce ve spodní části spacího pytle Žraločí ploutev pro pohodlné umístění nohou;
 • Model 2-3 sezóny;
 • Fluff pochází ze standardů RDS;
 • Kompresní vak je součástí balení;
 • Model neobsahuje škodlivé sloučeniny PFC;
 • Symbol výrobku 250173.

Teplotní rozsah (testováno podle normy EN 23537-1):

Komfortní teplota Temp. limit Minimální teplota
-7°C -14°C -35°C


Tyto údaje platí pro standardního muže a standardní ženu po mírném cvičení. Všimněte si, že někdy může být pocit chladu u různých lidí různý. Na pociťování chladu mají vliv také faktory jako únava, hlad, malátnost, předchozí podchlazení, věk, metabolismus, tělesný tuk atd.

  • Komfort (T comf) - teplota, při které je člověk v tepelné rovnováze a necítí chlad. Tato hodnota se vztahuje ke "standardní", plné ženě po průměrném úsilí. Tento parametr je třeba zohlednit při výběru spacího pytle.
  • Teplotní limit (T lim) - nejnižší teplota, při které může "standardní člověk" pohodlně spát. Tento parametr je třeba zohlednit při výběru spacího pytle.
  • Extrémní teplota (T min) - překročení této hodnoty způsobuje riziko podchlazení a znamená podmínky, ve kterých můžete přežít maximálně šest hodin (parametr vychází z pocitů "průměrné ženy"). Při nákupu spacího pytle by se tato teplota neměla brát v úvahu.
Přírodní kachní peří je jedním z nejlepších tepelných izolantů používaných v kvalitních spacích pytlích a cestovním oblečení. Poskytuje nesrovnatelně lepší izolační vlastnosti než syntetické izolace, a to při mnohem nižší hmotnosti. To je způsobeno velmi vysokou elasticitou přírodního prachového peří. Díky tomu zabírá vybavení naplněné prachovým peřím po zabalení minimum místa. Kvalita prachového peří je pečlivě sledována a samotné peří prochází složitým procesem čištění, aby byly zajištěny co nejlepší užitné vlastnosti konečného výrobku.

Responsible Down Standard (RDS) je systém certifikace třetí strany pro přírodní původ prachového peří používaného v technickém oblečení a spacích pytlích. Spravuje ji nezisková organizace Textile Exchange a pomáhá zajistit, aby peří pocházelo z dobře ošetřených hus. Kontrola zahrnuje všechny fáze výroby od chovu hus až po konečný produkt. Oděvy a vybavení opatřené prachovým peřím s označením RDS mají všechny náplně známého původu. Používání těchto oděvů pomáhá ovlivňovat humánnější zacházení se zvířaty.

Technologie
Technické specifikace:
Originální symbol výrobku 250173
Barva hnědý
Pohlaví Unisex
Outlet Ano
Akcja1 -
Kolekce výrobce Robens Sleeping Bags
Výrobní série Robens Serac
Druh prachového peří Kachní prachové peří
Pružnost 600
Tvar spacího pytle Mumie
Termolímec V
Termolišta V
Rozměry balení ~ 30 x ø 21 cm
Pro výšku do ~ 195 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Teplotní rozsah -7°C/-14°C/-35°C
Výplň Kachní peří 85/15 600 cuin
Hmotnost výplně ~ 600 g
Celková hmotnost ~ 1325 g
Vnější materiál 100% nylon 20D ripstop 400T
Rozměry ~ 220 x 85/53 cm
Využití Treking
Péče a údržba
Spací pytle – teplotní rozsah (EN 13537/EN ISO 23537)
Spací pytle odpovídající normě EN 13537/EN ISO 23537 jsou podrobeny standardním testům na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po středně náročném tréninku. Je třeba vzít v úvahu, že skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, např. stupněm únavy, věkem, izolací od země a individuálními dispozicemi člověka. Teplotní rozsahy podle EN 13537/EN ISO 23537: Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může „standardní muž“ strávit noc ve spacím pytli, aniž by byl jeho spánek nadměrně narušen. Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by „standardní žena“ měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Mezní teplota (T limit) – jedná se o minimální teplotu, při které může „standardní muž“ pohodlně spát. Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle „pocitu“ figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení by pro průměrnou ženu mohlo znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Při nákupu spacího pytle by se tato teplota neměla brát v úvahu.
Výplň z přírodního prachového peří
Na začátku používání je zcela přirozené, že přírodní peří proniká mezerami ve švech. Intenzita tohoto procesu závisí na vnějších faktorech, zejména na materiálech, které přicházejí do přímého kontaktu s peřím. Tření o jiný prvek oděvu (zejména vlněný), batoh nebo dokonce autosedačku může způsobit větší elektrizaci výrobku a uvolňování volného peří. Množství výplně, které může tímto způsobem uniknout, je sice okem viditelné, ale ve skutečnosti tvoří zanedbatelné procento výplně a nijak neovlivňuje izolační vlastnosti výrobku. Nezapomeňte také, že výplň tvoří prachové peří i obyčejné peří – a právě to nejčastěji proniká přímo skrz materiál. Nikdy se ho nepokoušejte vytáhnout. Nejlepším řešením je vtáhnout peří prsty zpět do oděvu.

Robens Serac 600 - Hodnocení zákazníků

0.0