top

Turistické boty

Turistická obuv je pohodlná obuv na výlety. V naší nabídce jsme shromáždili turistické boty předních outdoorových značek. Zkontrolujte, zda dáváte přednost vysokým nebo nízkým turistickým botám - obchod 8a.cz nabízí širokou škálu modelů.
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 430

na stránce
 1. -25%
  Turistické boty Keen Circadia WP- shitake/brindle

  wish list

 2. -24%
  Turistické boty Merrell Alverstone MID GTX - black

  wish list

 3. -25%
  Pánské boty GORE-TEX Merrell Moab 3 GTX - walnut

  wish list

 4. -15%
  Turistické boty Arcteryx Aerios FL 2 - black/relic

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 430

na stránce

Turistická obuv vám poskytne optimální oporu pro snadnou turistiku i každodenní používání

Trekingové boty efektivně zaplnily mezeru, která na trhu s trekingovými botami existovala. Jedná se o lehké modely, které můžete použít na nenáročné túry a procházky v nepříliš vysokých horách a rozhodně na rovných stezkách. Samozřejmě si poradí i s kamenitým terénem, ale jejich konstrukce - svršek i podrážka - je předurčuje k mnohem jednodušším trekům. Turistické boty se hodí i do nepříznivého počasí nebo na každodenní nošení v zimě. V mnoha případech mají vzhled běžné obuvi. Jejich rodokmen je však nezaměnitelný. Membrány, podrážky a technická řešení jsou převzaty přímo z vyšších trekingových modelů.

Lehká turistická obuv znamená vysoký komfort

Hlavní výhodou turistické obuvi je její lehkost a možnost větrání. Lehkost turistické obuvi ovlivňují především použité materiály. U těchto modelů byly záměrně vynechány pryžové výztuhy a výstupky. Předpokládá se, že bota nebude používána v technickém, skalnatém nebo kamenitém terénu. Proto není třeba chránit špičku boty před mechanickým poškozením. Materiály použité k výrobě obuvi jsou také lehčí a tenčí. To však neznamená, že tyto změny byly provedeny na úkor trvanlivosti. Turistické boty, přestože jsou výrazně lehčí než trekové boty, jsou velmi odolné jak z hlediska svršku, tak podrážky. Podrážka se také výrazně liší. Protože se bota používá i pro každodenní nošení, zvýšil se její komfort. Podrážka má vysokou úroveň odpružení. Vrstva pryže, která přichází do přímého kontaktu s asfaltem, je však odolná a rovnoměrně se odírá.

Turistická obuv pro celý rok!

V turistických botách se používají různé materiály. Mohou být vyrobeny ze syntetických vláken nebo z jednoho kusu kůže. Mohou mít prodyšné panely ze síťoviny. V neposlední řadě může být turistická obuv vybavena prodyšnou a nepromokavou membránou, díky které bude naše obuv účinně odolávat vlhkosti. Takové řešení z něj udělá celoroční model, ve kterém můžeme regulovat teplotu pomocí ponožky. Nejčastěji používanou membránou je GORE-TEX®. Stejně jako ponožka vycpává vnitřní stranu boty a zabraňuje pronikání molekul vody do boty. Na druhou stranu jsou turistické boty prodyšné a umožňují volný únik vodní páry, která se v nich tvoří.

Nízké turistické boty často používají síťovanou konstrukci, protože jsou obvykle určeny pro teplejší roční období. Jejich hlavní konstrukce, která udržuje stabilitu nohy, je vyrobena z odolných kožených prvků. Na druhou stranu panely z lehčí tkaniny umožňují prodyšnost a správné větrání. Oceníte ji zejména v teplých dnech, kdy se vám nebude potit noha. Některé trekové boty jsou navíc zateplené. Takové řešení z nich dělá nepostradatelného společníka na zimní výlety a procházky po městě. Zateplené turistické boty poskytují nohám pohodlí při nízkých teplotách. Membrána zase chrání svršek před rychlým promočením.

Turistické boty mají různé podrážky v závislosti na účelu

V závislosti na tom, zda je obuv určena pro použití v městských oblastech nebo na stezkách, se používají vhodné typy podrážek. Městské modely mají pryž s vyšší odolností proti mechanickému oděru. Běhoun je přizpůsoben hladkým asfaltovým chodníkům nebo lesním cestám. U bot s terénnějším charakterem se mění také profil podrážky. Vícesměrný běhoun s velkými výstupky zaručuje stabilitu v rozmanitém terénu. Systém kanálků odvádí bláto ven a zabraňuje jeho hromadění pod podrážkou. Turistické boty používají velmi oblíbené podrážky značky Vibram. Pod podrážkou se nachází charakteristické logo, obvykle ve žluté barvě. To zaručuje vynikající trakci a skvělý výkon.

Touringová obuv má mnoho modelů a jeden účel!

Horský obchod 8a.cz nabízí širokou škálu turistických bot určených pro milovníky aktivního životního stylu. Jedná se o mimořádně všestranné modely, které můžete používat jak na stezce, tak v každodenním životě. Nabízíme turistické boty předních outdoorových značek, jako jsou Salewa, Scarpa, Salomon, The North Face, Merrell a Columbia. Módní design se bude líbit mužům i ženám a široká škála barev vám umožní vybrat si model ideální pro každodenní nošení i sportovní oblečení. Turistická obuv znamená vysoký komfort a spolehlivost, ať už ji budete používat kdekoli.