top

Turistické batohy 40-50 litrů

Turistické batohy o objemu 40 a 50 litrů jsou pánské a dámské modely ideální na víkendové a vícedenní výlety po horských stezkách. Batoh 40l nebo batoh 50l je mimořádně prostorný a vejde se do něj vše, co potřebujete na túru i na přenocování (v hostelu, ve stanu nebo pod širým nebem).
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Batohy 40l a 50l na víkendové výlety a další

Turistické batohy o objemu 40-50 litrů jsou již středně velké modely. Jsou ideální pro cesty s jedním nebo dvěma noclehy v terénu nebo na horské chatě. Do dodatečného prostoru se vejdou všechny potřebné věci, jako je spacák, samonafukovací karimatka, turistický vařič nebo náhradní oblečení. Batoh 40l je také oblíbenou volbou pro všechny, kteří se chystají na jednodenní výlet, ale nesou oblečení nebo vodu pro ostatní členy rodiny. Možnost snadno sbalit potřebné vybavení bude neocenitelná při rodinných výletech. Batoh 50l nabízí ještě více prostoru a lze jej použít na vícedenní túry. Pokud máte kompaktní vybavení a jste schopni sbalit si jen to nejnutnější, bude vám trekový batoh 50l stačit i na týdenní trek.

Turistický batoh 40l na výlety s nocováním

Batohy 40l jsou ideální na dvoudenní túry. Je to optimální volba, pokud jezdíte do hor nebo na jiné trasy jen o víkendech. Mezi dostupnými modely špičkových značek existují dva trendy. První z nich je co největší snížení hmotnosti. Turistický batoh 40l z této skupiny je vyroben z velmi lehkých a tenkých materiálů. Nosný systém je také co nejvíce redukován, ale s dostatečným komfortem. To vede k výraznému snížení celkové hmotnosti. Jedná se o skvělou volbu pro rychlý pohyb s minimálním vybavením. Druhým trendem jsou batohy 40l věrně připomínající větší trekové batohy. Jedná se o poněkud složitější konstrukce z pevných a silných materiálů. Spousta kapes a popruhů pro přehledné uspořádání vybavení. Bez ohledu na to, kterému řešení dáváte přednost, je batoh 40l velmi praktickou volbou.

Turistický batoh 50l na treking

Batohy o objemu 50l jsou často trekové modely, připravené na další túry. Jsou proto vybaveny všemi možnými doplňky a zařízeními potřebnými pro přepravu o něco větších zavazadel. Hlavním rysem dobrého turistického batohu 50l je nosný systém. Velká část nákladu by měla spočívat na bedrech, proto je důležitý prodloužený bederní pás a možnost nastavení délky popruhů. Silná pěna nejen odvádí vlhkost, ale také zabraňuje odírání. Batoh 50l je často již vybaven dělenou hlavní komorou, takže si můžete zavazadla snadněji rozdělit. Tomu napomáhá i množství kapes umístěných jak ve víku batohu, tak na jeho vnější straně. Díky rychlému přístupu k vybavení se batoh snadno používá na stezce. Trekový batoh 50l je oblíbená volba pro ženy na delší túry, protože nabízí optimální kompromis mezi sbalitelností a celkovou hmotností.

Jaký batoh 40l nebo 50l vybrat?

Rozdíl 10 litrů v objemu je poměrně velký. Stojí však za zvážení, zda ji potřebujeme. Platí zde staré pravidlo každého milovníka trekingu, že čím větší batoh máte, tím více nepotřebných věcí si s sebou na výpravu vezmete. Pokud dáváte přednost výletům, které netrvají déle než 2-3 dny, měl by vám turistický batoh 40l bohatě stačit. Kromě toho lze větší předměty vybavení vždy převážet na vnější straně. Pokud je pro vás tento model opravdu příliš malý, dobrým řešením je batoh o objemu 45 litrů s možností navýšení víka. Tento design je ideální pro jednodenní výlety a víkendové pobyty. Batoh pak lze ideálně přizpůsobit menšímu množství zavazadel nebo jej rozšířit. Pokud jsme nakloněni delším cestám a potřebujeme mnohem více prostoru, pak se vyplatí zvolit turistické batohy 50l, které nebudou tolik omezovat naše zavazadla.