top

Turistické a trekingové batohy Osprey

Turistické a trekingové batohy OSPREY ® jsou vašimi společníky na cestách, ať už se chystáte na jednodenní výlet do hor, nebo na půlroční trek v Asii. Různé kapacity batohů, rozdělení na pánské a dámské modely vám umožní vybrat si ideální model pro vás.
Filtry (1)
Filtry
  1. Helikon-Tex
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Turistické a trekingové batohy Osprey znamenají komfort a pohodlí na cestách i na stezce! Kalifornská značka Osprey vyrábí technologicky vyspělé batohy již od roku 1970. Od samého počátku zakladatelům společnosti záleželo na výrobě pohodlných a odolných batohů pro použití v horách při lezení, turistice a jízdě po stezkách. A protože v Kalifornii je mnoho míst, kde se testuje jejich odolnost a pohodlí, byly batohy po dalších cestách a zpětné vazbě od horolezců vylepšeny. V současné době využívají turistické batohy Osprey pokročilé technologie, díky nimž bylo dosaženo maximálního pohodlí při relativně nízké hmotnosti a spolehlivé odolnosti. Desítky modelů lišících se kapacitou a rozlišených zvlášť pro muže a ženy je naše nabídka pro vás! Turistické batohy Osprey se od ostatních modelů liší jak designem, tak funkčním řešením. Použité výrazné barvy a jejich kombinace jistě osloví každého outdoorového estéta.

Pánské a dámské turistické batohy Osprey - dokonale padnoucí

Dělení na pánské a dámské batohy se týká zejména modelů s větší kapacitou. Teprve tehdy, když je batoh plně naložen, můžeme vidět výhody obou modelů, které ovlivňují komfort používání. Dámské turistické batohy Osprey se od pánských modelů liší především nosným systémem. Dámská verze je o něco kratší a přizpůsobená obvykle menší postavě. Proto je vzdálenost od ramenních popruhů k bedernímu pásu menší. Rozložení ramenních popruhů je také jiné. Jsou vhodně tvarované, aby dokonale obepínaly ramena a hrudník. Bederní pás má také jiný tvar. Je dobře odpružená díky pěně, která se vlivem tepla přizpůsobuje tvaru boků.
Dobře regulovatelný a na míru šitý nosný systém je zárukou nejen pohodlí v horách, ale také naší bezpečnosti. Přesněji řečeno, bezpečnost naší páteře. Hmotnost batohu, který spočívá na bocích, nezpůsobuje zranění, snižuje únavu a bolest ramen a celých zad po celodenním pochodu. Trekingové batohy Osprey, i když jsou sbalené až po komín, se neodírají a nezpůsobují nepříjemné odřeniny po hodinách trekingu. Hmotnost správně nastaveného batohu přebírá bederní pás, na kterém je celá konstrukce pevně uložena. Tím se uleví ramenům a páteři. Hrudní pás se zase stará o správnou stabilizaci a umístění nákladu na zádech - zejména při provádění akrobatických póz na obtížných a technických úsecích stezky, kde by ztráta rovnováhy mohla vést k nepříjemnému zranění.

Turistický batoh Osprey - technicky dokonalý

Při hodnocení turistických a trekingových batohů Osprey je třeba vzít v úvahu nosné systémy, které jsou v nich použity, protože jsou srdcem celého systému. U modelů oscilujících kolem 30 litrů, tedy ideálních pro jednodenní nebo víkendové výlety, převažují síťové nosné systémy. Patent AirSpeed™ využívá distanční panel ze síťoviny. To znamená, že mezi zadní částí batohu a zády uživatele je prázdný prostor, ve kterém může volně cirkulovat vzduch. To zabraňuje přehřátí v horkých dnech na stezce. Většina turistických batohů Osprey je nastavitelná, což usnadňuje přizpůsobení batohu vaší výšce. Nosný systém a pěna na popruzích rovnoměrně rozkládají váhu vybavení, takže horská turistika je méně zatěžující.

Trekingové batohy Osprey s větší kapacitou zase využívají plně nastavitelný 3D nosný systém AG AntiGravity™. Jeho konstrukce podporuje správné přizpůsobení modelu postavě a umožňuje správné umístění těžiště. To je důležité zejména na náročných trasách, kde často balancujete na úzké stezce nad propastí. Kromě toho lze u tohoto typu batohu snadno nastavit výšku systému podle vašich potřeb. Patent Fit-on-the-Fly™ umožňuje snadné prodloužení nebo zkrácení systému v závislosti na vašich potřebách, výšce a velikosti.

Inovace hodné uznání

Nosný systém je téměř motorem každého batohu. Podává výkon, poskytuje plný výkon. Přepracovaný zádový panel AirScape™ nastavuje nový standard stability batohu a rozložení zátěže na zádech. Vstřikovaný zádový panel zajišťuje stabilizaci, zatímco pěna se dokonale přizpůsobí tvaru páteře a zajistí pohodlí, optimální přizpůsobení a účinné větrání. Trekingové batohy Gregory se zádovým panelem AirScape™ jsou ideální pro nošení těžkých nákladů, když se stezka stane technickou. Systém AirScape™ udržuje hmotnost nákladu blízko vašeho těla, což zajišťuje stabilitu a pohodlí. Důkazy? Tohle říkají horští sportovci o turistických batozích Osprey:
"V nejnáročnějších podmínkách je batoh, který používáte, rozhodující pro výkon, pohodlí a bezpečnost. Horský batoh Osprey Ariel s nosným systémem AirScape™ splňuje všechny požadavky na dokonalost cestovních batohů." Sofia Jin, cestovatelka.
"Lezení je především o soustředění. Když jsem na expedici, myslím jen na to, co mě čeká, a věřím svému tréninku, týmu a vybavení. Technologie AirScape™ je součástí této důvěry. Udržuje můj expediční batoh Osprey a výbavu stabilní a pohodlnou; umožňuje mi udělat nemožné možným." Nirma Purja Mbe, himálajská horolezkyně.

Trekingové a turistické batohy Osprey v obchodě 8a.cz

V nabídce obchodu 8a.cz najdete mnoho horských batohů renomovaných outdoorových značek. Podívejte se na turistické batohy Osprey a vyberte si ten správný model. V závislosti na vašich potřebách je můžete využít pro jednodenní nebo víkendové túry, stejně jako pro turistické výlety a náročné treky.

Srovnejte s turistickými batohy jiných výrobců >>