top

Trekové boty

Trekingové boty se skvěle hodí na dlouhé túry i kratší výlety. Nabízíme široký výběr trekingových bot. V obchodě 8a.cz najdete lehkou trekovou obuv i náročnější obuv pro chůzi v horách.
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 247

na stránce
 1. -16%
  Trekové boty AKU Slope Original GTX - dark brown

  wish list

 2. -15%
  Trekové boty Lowa Baldo GTX- anthracite/olive

  wish list

 3. -15%
  Trekové boty dámské Lowa Badia GTX- prune

  wish list

 4. -15%
  Trekingová obuv Lowa Vigo GTX - black/blue

  wish list

 5. -12%
  Trekingové boty Garmont Syncro Light Plus GTX - brown

  wish list

 6. -15%
  Trekové boty AKU Slope GTX - olive

  wish list

 7. -27%
  Trekové boty Scarpa Zodiac Plus GTX - shark/orange

  wish list

 8. -28%
  Trekové boty Scarpa Marmolada Pro HD - lake blue/lime

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 247

na stránce

Trekingové boty jsou nepostradatelným společníkem na horské túry

Pokud se chystáte do hor, je nutné se vybavit pohodlnou trekovou obuví. Nezáleží na tom, zda jde o několikatýdenní trekking, několikahodinovou procházku nebo celodenní túru. Vhodně zvolená obuv do hor vám kromě pohodlí poskytne i profesionální tlumení. To se přímo projeví na pohodlí při treku a zdraví vašich kloubů. Kromě toho vám poskytnou ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami a překážkami na trase. Bláto po kotníky, ostré vyčnívající kameny nebo vlhká tráva po ránu. Vždyť treková obuv znamená vaši skutečnou bezpečnost na stezce i mimo ni. Správná stabilizace kotníku díky trekingové obuvi zabraňuje možným zraněním, pádům a nakonec i zlomeninám. Proto nemá smysl podceňovat sílu dobře padnoucí horské boty! Pojdme se tedy dnes s tímto tématem seznámit, abychom pro vás vybrali ideální obuv!

Jaké boty do hor?

Horskou obuv vybíráme podle našich horských nároků. Budeme hledat jinou obuv pro lehké horské túry v Beskydech. Jiné nám zase poslouží na vysokohorských stezkách nebo při zdolávání čtyřtisícových vrcholů. Trekingová obuv nabízí mnoho různých modelů. Od nízkých trekových bot s dokonale odpruženou podrážkou až po vysoké trekové boty, které plně stabilizují kotník. Některé boty mají lezecký styl. Jejich lezecký charakter vyplývá mimo jiné z použití vysoce přilnavé a oděruvzdorné podrážky. Podrážka se výborně chová při kontaktu se skálou, proto jsou tyto modely často voleny na skalní stezky a via ferraty.

Trekingovou obuv vybavenou pevnou a dobře odpruženou podrážkou a membránou s vysokými nepromokavými a prodyšnými parametry lze používat v horách po celý rok. V zimě můžeme teplotu regulovat výběrem vhodně silných trekových ponožek. V létě naopak stačí lehká podšívková ponožka. V zimě nám navíc poslouží i trekové boty z kůže klasičtějšího vzhledu. Mnoho modelů je vhodných i pro vysokohorské stezky. Jedná se o pokročilejší boty, které lze používat společně s mačkami. Taková kombinace si dokonale poradí se sněhem a ledem ležícím na silnici. Pokročilé modely trekové obuvi jsou vybaveny řadou technických řešení, která vám usnadní překonávání postupných vertikálních nebo horizontálních metrů.

Trekové boty a nepromokavost jejich membrán

Výrobci outdoorových bot používají ve svých horských botách nepromokavé membrány. Stejné, jaké se vyskytují v horském oblečení. GORE-TEX® je ze všech řešení nejrozšířenější a nejlépe hodnocený. Membrána nabízí vysokou míru nepromokavosti a prodyšnosti, což znamená, že vás trekové boty účinně ochrání před promoknutím. Membrána je vysoce prodyšná, což znamená, že vás trekové boty účinně ochrání před promočením, a zároveň jsou vysoce účinné při odvádění vodní páry produkované vašimi chodidly, kterou odvádějí do okolního světa, čímž vám usnadňují udržení příjemného suchého klimatu u pokožky a snižují přehřívání. Trekingové boty vybavené membránou GTX obvykle poskytují vodotěsnost mezi 10 000 a 20 000 mm H2O. To znamená, že déšť nebo sníh na stezce nezpůsobí úplné promočení obuvi. Vnější vrstvy trekové obuvi mohou být navíc impregnované. Tím vytvoříte další vrstvu, která odpuzuje vlhkost. Navíc zabrání rychlému ušpinění našich trekových bot.

Konstrukce trekové obuvi

Horská obuv má zdaleka nejoblíbenější konstrukci, jejímž cílem je zajistit dostatečnou stabilitu chodidla a kotníku. Svršky trekingových modelů jsou vyrobeny z přírodní kůže nebo syntetických tkanin. Vyznačují se vysokou odolností proti mechanickému poškození, například skalními výčnělky nebo kameny. Často jsou navíc vyztuženy gumovou botičkou - bud kolem svršku, nebo pouze v klíčových místech, jako je špička a pata. Typická letní treková obuv má prodyšné síťované panely, které zajišťují pohodlnou cirkulaci vzduchu kolem nohou. Suchost chodidla se také projevuje menším počtem odřenin a puchýřů.

Některé trekové boty jsou vybaveny vnitřním vyztužujícím rámem. Toto řešení najdete většinou v modelech Salewa a Salomon. Jeho úkolem je zvýšit stabilitu chodidla. Správnou oporu nohou oceníte v obtížném, kamenitém terénu, při výstupech i prudkých sestupech. Zvláště když nesete těžký batoh. Dalším poutavým prvkem je systém šněrování. Umožňuje nám přesně přizpůsobit horské boty našim nohám. Také ti, kteří mají problémy, jako je vysoký/nízký nárt nebo problémy s hallux valgus. Systém šněrování u mnoha modelů sahá až ke špičkám, takže můžete snadno přizpůsobit objem nohy botě. V našem obchodě 8a.cz nabízíme horské boty předních outdoorových značek, jako jsou Zamberlan, Salewa, Montura, Hanwag, Garmont, Scarpa, The North Face a mnoho dalších. Vyberte si ideální model pro vás a užijte si horské dobrodružství!