top

Trekingové batohy Blue Ice

Trekingové batohy BLUE ICE ® jsou technické a minimalistické modely pro ambiciózní horolezce - letní i zimní. Navrženo s ohledem na horské vůdce a horolezce, z materiálů, které odolávají kontaktu se skálou a těžkým břemenům.
0
výrobky
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.

Trekingové batohy Blue Ice jsou ideálním partnerem pro vaše zimní treky

Značka Blue Ice je dalším příkladem vysokohorské značky, která vznikla z vášně pro horské aktivity. Francouzské trekingové batohy Blue Ice jsou určeny výhradně pro zimní aktivity. Je to díky mnoha konstrukčním prvkům, které ocení především horolezci, skialpinisté a lyžaři. To však neznamená, že se jedná o výhradně zimní batoh! Nic nemůže být vzdálenější pravdě! Díky pohodlnému systému nošení je ideální i na letní túry. Možnost nastavení délky nosného systému má skutečný vliv na naše pohodlí během dlouhých hodin fyzické námahy. Dokonale se přizpůsobí křivkám naší páteře a maximálně uleví ramenům a páteři. Přenáší tak váhu z ramen na bederní pás. Objevte širokou nabídku trekingových batohů v horském obchodě 8a.cz

Nosné systémy, které si zamilujete Trekingové batohy Blue Ice

Trekingové batohy Blue Ice jsou modely, které kombinují všechny základní vlastnosti, které u batohů hledáme. Jsou lehké, odolné a nekonečně funkční. Vyznačují se také pohodlím díky inovativnímu a promyšlenému systému nošení Aero Light nebo AlpineContact. První z nich nabízí kromě nízké hmotnosti i mnoho dalších výhod. Zadní panel využívá 3D síťovinu, která zajišťuje cirkulaci vzduchu a maximální prodyšnost. Ta se naopak chová jako druhá kůže. Je to díky tepelně tvarovatelnému panelu ve tvaru písmene S, který se přirozeně přizpůsobuje zakřivení naší páteře. Tento systém zajišťuje maximální volnost pohybu a zároveň umožňuje optimální odvod vlhkosti.

Na trekingových batozích Blue Ice a jejich nosných systémech oceníte především vyladěné detaily, díky nimž je tento batoh stejně vhodný jako univerzální i technický model. Mluvíme například o odnímatelných hrudních a bederních pásech. Když chceme náš trekingový batoh odložit, jednoduše ho vyjmeme. Trekingové batohy Blue Ice používají bederní pás, který byl upraven a vytvarován tak, aby jej bylo možné použít s horolezeckým nebo parašutistickým postrojem. Celek je doplněn pohodlnými, nastavitelnými ramenními popruhy. Nosný systém podpírá záda a zajišťuje optimální rozložení hmotnosti. Díky tomu netrpíme nepříjemnou bolestí zad po celodenní horské aktivitě, kterou může způsobit špatně padnoucí batoh.

Technické trekingové batohy Blue Ice navržené pro vysokou funkčnost

Trekingové batohy Blue Ice jsou určeny pro náročné horské aktivity! Protože výlet do hor může být skutečným dobrodružstvím s velkým "p", jsou batohy vyrobeny z velmi odolných materiálů. V závislosti na modelu jsou bud nylonové s podporou ripstopové konstrukce, nebo velmi oblíbené outdoorové z materiálu Cordura®. Oba materiály se vyznačují vysokou odolností proti mechanickému poškození, včetně oděrek vzniklých dlouholetým používáním a náhodným roztržením. Materiál byl také ošetřen odolnou vodoodpudivou úpravou (DWR). Jeho vrchní vrstvě dodává vodoodpudivé vlastnosti. V podmínkách vysoké vlhkosti nebo při mírných srážkách chrání před rychlým promočením tím, že odolává molekulám vody, čímž zajišťuje nižší hmotnost materiálu a lepší izolaci proti chladu.

Trekingové batohy Blue Ice jsou vybaveny pohodlným a poměrně širokým přístupem do hlavní komory díky systému Quick Release. Uživatelé ocení množství kapes navržených tak, aby se do nich vešly nejnutnější drobnosti, aniž by se posunulo těžiště batohu. Díky skvělé konstrukci batoh zajišťuje správnou rovnováhu při lezení nebo na obtížných a náročných trasách, jako jsou via ferraty. Četné popruhy, poutka a příchytky umožňují bezpečné upevnění trekových holí, sekery, maček, karimatky, stanu nebo stativu fotoaparátu. Všechny trekingové batohy Blue Ice jsou kompatibilní s hydratačními systémy. To znamená, že je možné zavěsit a umístit láhev s vodou a izotonický nápoj do speciální kapsy. Díky tomuto řešení se budete moci pravidelně rehydratovat, aniž byste museli pokaždé sundávat batoh.