top

Trailové boty

Trailová obuv pro maximální přilnavost na horách. Nabízíme různé trailové boty špičkových značek. Najděte si nejlepší trailovou obuv na 8a.cz!
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 238

na stránce
 1. -19%
  Dámské trailové boty Altra Superior 5 - red

  wish list

 2. -25%
  Pánské trailové boty Altra Olympus 5 - orange

  wish list

 3. -27%
  Pánské trailové boty Altra Mont Blanc - blue/red

  wish list

 4. -23%
  Trailové boty Under Armour Charged Rogue 3 - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 238

na stránce

Trailová obuv pro bezkonkurenční pohodlí na stezce

Pro milovníky rychlejších trailů nabízíme širokou škálu běžeckých bot. Tato pohodlná, dobře odpružená lehká běžecká obuv je určena na náročné horské stezky a nerovné lesní cesty. Poskytují vynikající stabilitu a přilnavost k zemi. Poskytují vám jistý krok a přímo se promítají do vaší bezpečnosti. Dobře padnoucí obuv minimalizuje riziko zranění během tréninku i po něm. V době rostoucího zájmu o horský běh a závodů v horském běhu, které vznikají jako houby po dešti, se vyplatí investovat do dobré trailové obuvi. Využijete je nejen v horách, ale také na terénních stezkách, v lese, na četných sjezdech a výjezdech.

Běžecké boty na hory

Dobrá outdoorová běžecká obuv je základem každého běžeckého tréninku. Zajišťují, abyste efektivně zvládli všechny jízdy do kopce a z kopce. Boty na horský běh vám poskytnou maximální uspokojení z běhu v náročném terénu. Dobrá trailová obuv se skládá z řady faktorů, včetně svršku stabilizujícího nohu a pevné, dobře odpružené podrážky. Představte si běh po kamenitých stezkách, kamenitých sutinách nebo po trávě na horských pastvinách. Jedná se o velmi náročný terén, který vyžaduje nejen správnou techniku, ale také správnou podporu vybavení. Základem jsou samozřejmě boty. Podrážka trailové obuvi má speciální běhoun, který odvádí nahromaděné bláto ven. Tím se zabrání hromadění hlíny a bláta pod botou. Tím zabráníte uklouznutí. Trailová obuv má agresivní běhoun, což znamená, že dobře drží na zemi - ať už je to lesní půda, nebo skalnaté výběžky.

Mezipodešev používaná v botách pro horský běh podporuje náš běžecký krok. Přesněji řečeno, správný výkop z nohy. Je zodpovědný za zvýšení dynamiky našeho běhu a optimalizaci našich pohybů. Moderní materiály v mezipodešvi jsou schopny uchovat část energie z tlumení nárazu při dopadu nohy na zem, aby ji mohly vrátit při odrazu. Speciální pěny a gely, které trailová obuv používá, výrazně zlepšují trénink. Tlumicí vrstva naopak tlumí tvrdé nárazy a chrání tak i naše klouby. Boty na horský běh, zejména na dlouhé vzdálenosti, tzv. ultra - kvůli mnohahodinové námaze, mají velmi pokročilé technologie. Můžete si být jisti, že vaše nohy i klouby budou dostatečně chráněny.

Trailová obuv a její svršky zodpovědné za stabilitu

Svršky horských běžeckých bot jsou zodpovědné za správné držení nohy během fyzické aktivity. Musí být odolné, protože terén, ve kterém běháme, je také náročný. V neposlední řadě musí zajišťovat dostatečné odvětrávání chodidla. V závislosti na ročním období, ve kterém chceme boty používat, používají výrobci různá řešení. Například zimní modely mají membránu s vysokými hydroizolačními a vodotěsnými parametry. Trailová obuv s membránou GORE-TEX® účinně chrání nohy před promočením deštěm, dlouhotrvajícím sněhem nebo mokrou trávou. Uvnitř boty se nachází membrána podobná ponožce, která chrání nohu před promočením. Některé modely mají integrované nášlapné podložky, které zabraňují vniknutí sněhu nebo drobných kamínků dovnitř. Uzavírá se laminovaným zipem. V letních vedrech se doporučují lehké modely se vzdušnou síťovinou. Nabízejí vynikající ventilaci chodidla, což se projevuje v pohodlí při běhu a minimalizaci odřenin.

Nabídka diferencovaných bot pro trailový běh 8a.cz

Ať už s horským běháním teprve začínáte, nebo jste již ostříleným běžcem, který se účastní mnoha horských závodů, určitě si vyberete ten správný model. 8a.cz najdete ten správný model. Nabízíme boty pro každodenní trénink až po pokročilé závodní modely. Vyberte si z nabídky předních značek, jako jsou Salomon, Dynafit a La Sportiva, a užijte si pohodlí při každém kroku. S trailovou obuví od předních výrobců získáte optimální oporu nohou a bezpečnost v horách.