top

Tejpovací pásky

Horolezecké náplasti umožňují řádně chránit pokožku rukou před nepříjemnými odřeninami. Je to skvělé řešení pro sportovní lezce a bouldristy.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

 1. -14%
  Páska tapovací Metolius Finger Tape - gold
  Páska tapovací Metolius Finger Tape - gold
  včetně DPH 144Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 104Kč (+39%)
  Doporučená cena výrobce 169Kč (-14%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

 2. -26%
  Páska tapovací Metolius Finger Tape - blue
  Páska tapovací Metolius Finger Tape - blue
  včetně DPH 125Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 134Kč (-6%)
  Doporučená cena výrobce 169Kč (-26%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

 3. -13%
  Tape Climbing Technology Fingers Save 5 cm 10 m
  Tape Climbing Technology Fingers Save 5 cm 10 m
  včetně DPH 459Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 469Kč (-2%)
  Doporučená cena výrobce 529Kč (-13%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

 4. -15%
  Páska tapovací Metolius Climbing Tape - white
  Páska tapovací Metolius Climbing Tape - white
  včetně DPH 134Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 114Kč (+18%)
  Doporučená cena výrobce 159Kč (-15%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

Tejpovací pásky - ochrana pokožky prstů

Tejpovací pásky vám umožní řádně chránit pokožku prstů před nepříjemnými odřeninami. Ty se objevují při tréninku na umělé stěně, ať už dáváte přednost lezení s lanem nebo boulderingu. Kůže na prstech praskne, když se dostane do kontaktu s ostřejšími chyty nebo povrchem skály. Tomuto typu poškození je dobré předem předejít řádným zalepením rukou. Je známo nejméně několik metod tejpování a každá z nich vyžaduje lepení pásky na čisté a suché ruce. Je důležité, aby materiál dobře přilnul ke kůži, ale neměl by způsobovat tlak. Pamatujte, že hlavním účelem tejpování je předcházet zraněním, nikoli k nim přispívat.

Tejpovací pásky - kdy je použít?

Tejpovací pásky mají široké využití, můžete je použít před lezením, abyste předešli případným odřeninám. Mohou způsobit nucené přestávky v tréninku, kterým se každý lezec připravující se na sezónu snaží vyhnout. Druhým nápadem je přelepit již postiženou kůži, abychom mohli pokračovat v tréninku bez rizika, že se rána zvětší nebo prohloubí. Existuje mnoho teorií o tom, kdy pásky na ruce aplikovat, někteří si myslí, že je dobré je aplikovat před lezením, aby se kůže rukou nepoškodila. Jiní považují tejpovací pásky za nutnost, když se objeví první odřeniny. Jedno je jisté, pomohou vám pokračovat v lezení i s bolavýma rukama, stačí jen ránu řádně chránit páskou a znovu se vrátit k lezeckým aktivitám.

Tejpovací pásky - jak se liší od běžných pásek?

Při zvažování výběru tejpovacích pásek může vyvstat otázka, jak se liší od obvyklých jednostranných pásek bez gázy. Především tejpovací pásky zaručují lepší lepivost, což je zásadní při následných chytech. Při přelezu se nesmí pohybovat po ruce. Měly by na prstech pevně držet, ale zároveň je nejlepší, když po jejich odstranění nezůstane žádné lepidlo. Důležité je také, aby měly správnou šířku, případně aby bylo možné je upravit. Měly by být vyrobeny tak, aby uživateli zaručovaly maximální pohodlí. Mezi hlavní rozdíly mezi klasickými páskami, které najdete ve většině lékárniček, a tejpovacími páskami patří jejich větší odolnost. To je nesmírně důležité, protože jsou náchylnější k poškození než průměrné pásky.