top

Tejpovací pásky

Horolezecké náplasti umožňují řádně chránit pokožku rukou před nepříjemnými odřeninami. Je to skvělé řešení pro sportovní lezce a bouldristy.
13
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce

Lezecké náplasti - ochrana kůže na nohou

Náplasti na lezení vám umožní řádně chránit pokožku prstů před nepříjemnými odřeninami. Ty se objevují při tréninku na panelu, ať už dáváte přednost lezení na laně nebo boulderingu. Kůže na prstech praskne, když se dostane do kontaktu s ostřejšími chyty nebo povrchem skály. Tomuto typu poškození je dobré předem předejít řádným zalepením rukou. Je známo nejméně několik metod tejpování a každá z nich vyžaduje náplast na čisté a suché ruce. Je důležité, aby materiál dobře přilnul ke kůži, ale neměl by způsobovat tlak. Pamatujte, že hlavním účelem tejpování je předcházet zraněním, nikoli k nim přispívat.

Lezecké záplaty - kdy je použít

Lezecké náplasti mají široké využití, můžete je použít před lezením, abyste předešli případným odřeninám. Mohou způsobit nucené přestávky v tréninku, kterým se každý horolezec připravující se na sezónu snaží vyhnout. Druhým nápadem je přelepit již postiženou kůži, abychom mohli pokračovat v tréninku bez rizika, že se rána zvětší nebo prohloubí. Existuje mnoho teorií o tom, kdy náplasti na ruce aplikovat, někteří si myslí, že je dobré je aplikovat před lezením, aby se kůže rukou nepoškodila. Jiní považují horolezecké náplasti za nutnost, když se objeví první odřeniny. Jedno je jisté, pomohou vám pokračovat v lezení i s bolavýma rukama, stačí jen ránu řádně chránit náplastí a znovu se vrátit k lezeckým aktivitám.

Lezecké záplaty - jak se liší od běžných záplat?

Při zvažování výběru horolezeckých náplastí může vyvstat otázka, jak se liší od obvyklých jednostranných náplastí bez gázy. Především stoupající náplasti zaručují lepší úchop ruky, což je zásadní při následných zákrocích. Při průchodu obtížemi se nesmí pohybovat po ruce. Měly by na prstech pevně držet, ale zároveň je nejlepší, když po jejich odstranění nezůstane žádné lepidlo. Důležité je také, aby měly správnou šířku, případně aby bylo možné je upravit. Měly by být vyrobeny tak, aby uživateli zaručovaly maximální pohodlí. Mezi hlavní rozdíly mezi klasickými náplastmi, které najdete ve většině lékárniček, a horolezeckými náplastmi patří jejich větší odolnost. To je nesmírně důležité, protože jsou náchylnější k poškození než průměrná záplata.