top

Swix

Swix je skandinávská značka specializující se na výrobu maziv pro běžecké a sjezdové lyže. Její nabídka zahrnuje také oblečení a vybavení pro běžky a sjezdové lyžování.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Swix - maziva pro lyžaře

Skandinávská značka Swix byla téměř vždy spojována s lyžařskými mazivy. K její založení přispělo několik faktorů. Prvním z nich byl požár v továrně na vosk Martina Matsba v Malungu. To znamenalo, že musel začít znovu. Díky tomu se však dostal do kontaktu s řadou inovátorů a vědců na Královském technologickém institutu ve Stockholmu. Brzy začalo dlouhé hledání ideálního složení lyžařského maziva. Po téměř 6 000 zkouškách a 200 různých látkách bylo jasné, že neexistuje mazivo do každého počasí. Pro maximální skluz na sněhu je nezbytné přizpůsobit mazivo typu sněhu, teplotě a několika dalším faktorům. Proto byla brzy vyvinuta celá řada maziv Swix pro různé povětrnostní podmínky. Na první pohled bylo těžké je od sebe rozeznat, proto bylo rozhodnuto přidat k nim barvy. Tak vznikl určitý standard, který se na dlouhá léta stal měřítkem pro účinné a efektivní mazání lyží. V roce 1948 začala značka prodávat maziva v Norsku. Přestože se Norové zpočátku stavěli k zahraničním vynálezům obezřetně, brzy si uvědomili potenciál výrobků Swix. Maziva této značky brzy začali používat zlatí olympijští medailisté v běhu na lyžích, ale i turisté, běžkaři a rekreační lyžaři.

Značka Swix v obchodě 8a.cz

Ačkoli je značka Swix stále známá především díky svým lyžařským mazivům, její nabídka je nyní mnohem širší. Patří mezi ně lyžařské oblečení, hůlky a dokonce i kolečkové lyže. Výrobce je dobře známý všem milovníkům běžeckého a alpského lyžování. V našem obchodě 8a.cz nabízíme široký výběr maziv Swix, která se osvědčí v různých povětrnostních podmínkách. Jedná se o jednu z často přehlížených součástí výbavy každého lyžaře, která má však velký vliv na komfort lyžování. Správně navoskované lyže se lyžují mnohem lépe. Voskování má také vliv na životnost vašich lyží, proto se vyplatí svěřit se do rukou lyžařského specialisty!