top

Softshellové bundy

Softshellové bundy jsou ideální alternativou k membránovým modelům, když neprší. Dokonale chrání před větrem a chladem. Nabízíme celou řadu softshellových bund, včetně bundy Windstopper®.
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 116

na stránce
 1. -25%
  Pánská bunda Icebreaker Shell+ Hooded Jacket - shine

  wish list

 2. -30%
  Bunda Marmot Alt HB Hoody - yellow gold

  wish list

 3. -25%
  Bunda CMP Vivo Zip Hood Jacket Softshell - bluestone

  wish list

 4. -15%
  Dámská softshellová bunda Hannah Zury - anthracite

  wish list

 5. -15%
  Softshellová bunda Hannah Shelton - anthracite

  wish list

 6. -22%
  Bunda softshell Black Diamond Element Hoody - amber

  wish list

 7. -25%
  Bunda Majesty Anorak Softshell - black/red

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 116

na stránce

Softshellové bundy jsou především účinnou ochranou proti větru

Softshellová bunda je mimořádně všestranná, celoroční. Jsou skvělé jako bundy v přechodných ročních obdobích. Velmi často se používají při trénincích, zejména intenzivních, jako je běh nebo skituring. Univerzálnost windstopperů spočívá v tom, že vás účinně chrání před větrem, který, jak víme, má chladivý účinek. Zároveň zajišťuje dokonalou propustnost produkované vlhkosti ven. Softshellové bundy mohou ve větrném počasí úspěšně nahradit jiné modely outdoorových bund v podobě péřových bund nebo oblíbených hardshellových bund. Jejich vrstva DWR (Durable Water Repellent) odolá i mírnému dešti nebo sněžení.

Co přesně je softshell?

Softshellové bundy nahradily mezeru mezi teplými fleecovými bundami a klasickými membránovými bundami. Její název softshell je protikladem membrán, které nazýváme hardshell. Outdoorový průmysl hledal řešení, které by mělo vynikající prodyšnost a navíc chránilo před větrem. Stručně řečeno, měl chránit před větrem. Všichni známe ty dny v horách a na stezkách, kdy svítí slunce, počasí je mrazivé, ale... fouká. Snadno se vám stane, že vám vítr zavane do hlavy a zmrznete. Konstrukce softshellu proto splňuje očekávání horských turistů. Odolné, dokonale prodyšné modely fungují ve větrném dni mnohem lépe než membrána. Membrána, ať je jakkoli kvalitní, nikdy nezajistí prodyšnost jako windstopper.

Konstrukčně se softshellové bundy skládají ze dvou vrstev. Vnitřní vrstva, která přilne k tělu, je obvykle příjemná na dotek a velmi hezká. Je podobná rounu. Vnější vrstva je naopak materiál s vysokou elasticitou. Díky husté vazbě je účinnou ochranou proti větru v softshellových bundách. Vnější vrstva je pokryta hydrofobní vrstvou DWR, díky níž je materiál odolný proti promočení. Pokud však hledáme windstoppery odolné vůči srážkám, vyplatí se poohlédnout po softshellových bundách s membránou. V tomto případě se jedná o dvě kombinované vrstvy - vnější a vnitřní, mezi nimiž je membrána.

Technické parametry softshellové bundy

Parametrem, kterým můžeme testovat propustnost větru, je koeficient CFM. Univerzální fleecová bunda, jak ji známe, má tedy větropropustnost 200. Softshellové bundy, které používají vlastní řešení značek, mají větropropustnost mezi 6 a 40 CFM. A ty větrovky, které využívají technologii GORE-TEX® INFINIUM™ s technologií WINDSTOPPER®, snižují tuto hodnotu na 0 CFM. To znamená, že bunda je zcela odolná proti větru. V případě velmi intenzivní námahy můžete zvýšit ventilaci pomocí větracích otvorů. Mnoho modelů má dodatečné větrání v kritických oblastech - v podpaží. Větrací otvory na zip vám pomohou zbavit se přebytečných vodních par.

Více modelů, jedno řešení - softshell

Když už jste se rozhodli pro koupi softshellové bundy, stojí za to se rozhodnout, který model bude ten nejlepší. Dobře zvolená softshellová bunda vás účinně ochrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami a výrazně zvýší komfort vašeho putování na stezce i mimo ni. Softshellové bundy se vyznačují perfektním střihem a technickým řešením. V případě dámského oblečení jsou všechny softshellové oděvy přiléhavého střihu. Jejich střih a použitý elastický materiál vám poskytnou plnou volnost pohybu. Nebude vám nepříjemné, když se při lezení v horách natáhnete vysoko, abyste se chytili. Materiál je mimořádně odolný proti oděru, což je důležité například při túrách s těžkým batohem. Mnoho modelů je určeno pro konkrétní fyzické aktivity, jako je horolezectví, běh nebo seskok padákem. Nejuniverzálnější jsou turistické a trekingové softshellové boty. Vyznačují se pohodlným střihem a funkčními kapsami.

Naopak techničtější softshellové bundy, které často volí skialpinisté nebo horolezci, se vyznačují minimalistickou a ultralehkou konstrukcí. Je nepostradatelným prvkem horského oblečení v chladnějším počasí, který dokáže dokonale ochránit před rychlou ztrátou tepla z těla. Za zmínku stojí také lehké běžecké modely, u kterých oceníte úroveň propustnosti vodních par. Velmi dobře dýchají, jsou tenké, ale účinně odolávají poryvům větru. Softshellová bunda s kapucí poskytuje optimální ochranu hlavy před chladem. Kapota je obvykle vícerozměrně nastavitelná. Je navržena tak, aby se pod ni obvykle vešla přilba. Podívejte se na naše softshellové bundy 8a.cz a najděte si ideální model pro vás!