top

Skialpové vybavení

Lyžařské vybavení na 8a.cz zahrnuje vybavení od nejlepších výrobců: Dynafit, Climbing Technology, Ortovox, Black Diamond, Pieps nebo Pomoca. Díky tomu bude každý lyžařský výlet bezpečnější a maximálně efektivní.
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 257

na stránce
 1. -10%
  Skialpové boty Roxa RX Tour - green/black/white

  wish list

 2. -8%
  Skialpová obuv Fischer Travers GR - dark blue/dk blue

  wish list

 3. -8%
  Skialpová obuv Fischer Travers CS - grey/black

  wish list

 4. -8%
  Skialpová obuv Fischer Travers TS - white/blue

  wish list

 5. -8%
  Dámské lyžařské boty Fischer Ranger 105 GW DYN

  wish list

 6. -8%
  Skialpové boty Fischer Ranger 120 GW DYN - grey/grey

  wish list

 7. -8%
  Skialpové boty Fischer Transalp TS - black/black

  wish list

 8. -10%
  Skialpové vázání ATK Haute Route 8- black/purple

  wish list

 9. -10%
  Skialpové vázání ATK Candy 5- black

  wish list

 10. -10%
  Skialpové vázání Diamir Fritschi Xenic 7

  wish list

 11. -10%
  Skialpové vázání Diamir Fritschi Vipec Evo 12 22/23

  wish list

 12. -10%
  Skialpové vázání Diamir Fritschi Tecton 13

  wish list

 13. -10%
  Skialpové vázání Diamir Fritschi Xenic 10

  wish list

 14. -7%
  Skialpové boty Dalbello Lupo AX 120 - grey/black

  wish list

 15. -6%
  Stoupací pásy Hagan Pure 90 Hybrid

  wish list

 16. -6%
  Stoupací pásy Hagan Core 89/Core 89 Lite Hybrid

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 257

na stránce

Značkové skialpové vybavení - vybavte se s námi!

Jak víme, skialpová aktivita je zcela odlišná od klasické aktivity, takže vyžaduje specializovanější vybavení. Proto nabízíme všechna potřebná řešení, aby vaše cesta mimo vyšlapané stezky byla co nejefektivnější. Zásadní je výběr správných bot, lyží, stoupacích pásů a holí. Skialpové vybavení na 8a.cz je založeno na řešeních nejlepších a nejuznávanějších výrobců, získáte tak technickou podporu pro svou extrémní aktivitu.

Základem skialpového vybavení jsou pohodlné boty

Boty na skialpy jsou na rozdíl od svých klasických protějšků zcela odlišné konstrukce. Řešení, která jsou v nich použita, mají především zajistit maximální volnost pohybu nohou, abyste mohli pohodlně stoupat a sjíždět. Je to dáno tím, že je použit speciální systém, který umožňuje pohyb vpřed a vzad, takže vás nic neomezuje. Skialpové vybavení v podobě bot se vyznačuje také lehkostí, což znamená, že obuv nezatěžuje nohy. Za zmínku stojí, že skialpové boty se dobře hodí jak pro jízdu, tak pro výstupy. Zároveň toto skialpové vybavení umožňuje rychlé přepínání mezi režimy výstupu a sjezdu. Tyto konstrukce mají také vysoce přilnavou podrážku. Obvykle je vyrobena z gumy, takže při pohybu bez lyží získáte větší bezpečnost.

Lyže - důležitá součást skialpového vybavení

Skialpové lyže se od klasických lyží velmi liší, protože musí fungovat ve dvou aspektech: při výstupu a při sjezdu. Proto má skialpové vybavení v podobě lyží řadu technických prvků, aby je bylo možné využít pro celou řadu úkolů mimo tradiční sjezdovky. Tyto lyže jsou tužší, takže mají lepší přilnavost hran, což je užitečné při dynamickém sjíždění, když děláte ostré oblouky. Dřevěné jádro je zároveň zodpovědné za trvanlivost této konstrukce, takže se můžete těšit z funkčnosti tohoto skialpového vybavení po několik dalších sezón. Některé modely jsou zároveň vyrobeny z uhlíkových vláken, což je vhodné pro náročnější výlety. Taková řešení tlumí vibrace, takže se zlepšuje dynamika jízdy. V naší nabídce máme pouze špičkové vybavení, jako například skialpové lyže Black Crows. Mezi mnoha modely si vyberou jak začátečníci, tak zkušení lyžařští nadšenci. Pro ty, kteří hledají lyže pro turistiku v lehčím lesním terénu, budou jistě lepší volbou trekingové lyže.

Skialpové vybavení - vázání

Skialpová vázání jsou tou částí vybavení, jejíž výběr závisí na konkrétní aktivitě, kterou provozujete. Každá z nich umožňuje přepínat mezi stoupáním a sjížděním pomocí skialpové boty, což je nepochybně výhodné. Vybavení v podobě vázání se také vyznačuje nízkou hmotností, což je pro mnoho lyžařů nesmírně důležité. Nastavitelná pata navíc umožňuje zvolit správný úhel vázání podle toho, jak strmý je výstup.

Skialpové příslušenství - stoupací pásy, vosky a mazání

Skialpové stoupací pásy jsou založeny na klasickém materiálu - mohéru nebo syntetice. První z nich jsou mnohem rychlejší, ale méně odolné než polyamidové. Výběr skialpinistického vybavení závisí na druhu skialpinismu, který provozujete. Nejoblíbenější volbou jsou lepicí stoupací pásy. Jejich lepicí vrstva dokonale přilne ke skluznici lyže, takže se nemusíte bát, že by sklouzly. Adhezní pásy jsou částí skialpového vybavení, která má místo lepidla technickou vrstvu, která se přilepí k lyžím. Pokud si chcete na lyžích užít pořádnou zábavu, jsou vosky a mazání nezbytné. Správné navoskování se projeví v lepších klouzavých vlastnostech, takže jízda bude přiměřeně dynamická. Umožňuje také plynulejší výstup, který pak vyžaduje méně úsilí. Vybavení ve formě vosků a mazání impregnují stoupací pásy, aby snadno neabsorbovaly vlhkost a nelepily se na zem.