top

Salewa Kalhoty DURASTRETCH

Kamenitý povrch je nemilosrdný k většině funkčních tkanin. Ale ne pro každého... Zde vyniká patentovaná tkanina Durastretch společnosti SALEWA®.

SALEWA® DURASTRETCH - čím je výjimečná

Jedná se o pružnou technickou tkaninu z nylonových (polyamidových) vláken, která je velmi lehká a zároveň extrémně odolná proti oděru. Díky obsahu elastanu poskytuje také naprostou volnost pohybu - pro naprosté pohodlí horolezce nebo turisty. Společnost SALEWA® používá materiál Durastretch k výrobě bund, kalhot a šortek, které musí být obzvláště odolné vůči kamení a horninám, ale zároveň musí zůstat pružné a jednoduše pohodlné. Durastretch se používá také ke zpevnění jednotlivých součástí nejlehčích oděvů, které jsou vystaveny opotřebení při kontaktu s jinými výrobky. DURASTRETCH je k dispozici v široké škále strečových (dvoucestných a čtyřcestných) variant. Umožňuje volný pohyb horolezců, trekařů a horolezců. Některé verze mají také odolnou vodoodpudivou úpravu (DWR), která zabraňuje nasáknutí vody a zvyšuje odolnost tkaniny proti znečištění. Výrobky SALEWA® Durastretch jsou obecně vhodné pro čtyřsezónní použití - v létě jsou vysoce prodyšné a v chladnějším období chrání před pronikavým větrem.

Výhody výrobku SALEWA® DURASTRETCH

Odolnost proti oděru

Tkanina DURASTRETCH® je vysoce odolná proti oděru nebo roztržení. Odolá kamenům, větvím i skalám. Ale to není všechno - čas, sluneční paprsky ani mytí ji neohrožují. Plná funkčnost po celá léta!

Svoboda pohybu

Tkanina má vysoce elastické vlastnosti, díky nimž poskytuje neuvěřitelné pohodlí při horských sportech. Efektivně zdolávejte kilometry horských tras, aniž byste pocítili odpor látky

Rychleschnoucí vlastnosti

Přebytečná vlhkost vznikající během cvičení se účinně odvádí od pokožky, chrání vás před přehřátím a udržuje vaše tělo v suchu.

Historie

Je to už 20 let, co Salewa vynalezla technologii DURASTRETCH®, která umožňuje horolezcům zdolávat nové horské projekty a mapovat nové cesty v trvanlivém oblečení odolném proti poškození - revolučním, pohodlném a extrémně lehkém. Od samého počátku byla tato koncepce založena na kombinaci funkčních syntetických vláken, která splňují požadavky na odolnost a dlouhou životnost, se strečovými vlákny zajišťujícími pohodlí při pohybu. Vyvinuto pro vysokohorská dobrodružství v srdci italských Dolomit.

Moderna

V technologii DURASTRETCH® najdete mimo jiné nejuniverzálnější a nejlehčí trekové nebo lezecké kalhoty. Jsou vyrobeny pomocí čtyřsměrné strečové technologie a zaručují bezkonkurenční volnost pohybu. Pochodujte, lezte, běžte - myslete na cíl, ne na oblečení. Důležitou vlastností technologie DURASTRETCH® je, že poskytuje spolehlivou bariéru proti horskému větru, který může při aktivitě způsobit prochladnutí. Materiál má navíc vynikající prodyšnost, takže vaše letní treky nebo dynamické zdolávání stezky budou probíhat v příjemném suchém klimatu kolem vaší pokožky. Díky této pozoruhodné "povětrnostní univerzálnosti" jsou tkaniny DST vhodné pro použití téměř po celý rok. Ochrana DWR bez obsahu PFC nebo proplétaná vlákna Cordura® jsou dalším důkazem nekonečných inovací.

Podívejte se také na další produkty Salewa:

Trekkingová obuv Salewa Dámská obuv Salewa Nástupové boty Salewa Salewa Mountian Trainer Vysokohorské boty Salewa
Spacáky Salewa Perové bundy Salewa Boty Salewa Trekkingové kalhoty Salewa Batohy Salewa
Salewa GOPR Salewa Výprodej