top

Rukavice

Rukavice poskytují dobrou přilnavost a dobře chrání ruce před chladem. Nabízíme rukavice špičkových outdoorových značek, které jsou ideální pro horské expedice, túry i každodenní použití.
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 173

na stránce
 1. -25%
  Rukavice Columbia Powder Lite Glove - black

  wish list

 2. -25%
  Rukavice Rab Xenon Glove - marmalade

  wish list

 3. -25%
  Rukavice na kolo ION Scrub AMP - black

  wish list

 4. -25%
  Lyžařské rukavice Kombi Intrepid Glove - black

  wish list

 5. -30%
  Cyklistické rukavice Maloja Reed - moonless

  wish list

 6. -26%
  Lyžařské rukavice Ziener Infino GTX - black

  wish list

 7. -8%
  Rukavice Mechanix Specialty Vent - coyote

  wish list

 8. -8%
  Rukavice Mechanix Specialty Grip - black

  wish list

 9. -8%
  Rukavice Mechanix Fast Fit - coyote

  wish list

 10. -6%
  Rukavice Mechanix Original - coyote

  wish list

 11. -25%
  Rukavice Smartwool Liner Glove - blk

  wish list

 12. -25%
  Lezecké rukavice Grivel Vertigo
  Lezecké rukavice Grivel Vertigo
  1 910 Kč 2 547 Kč

  wish list

 13. -26%
  Rukavice Ziener Innerprint Touch - black

  wish list

 14. -26%
  Lyžařské rukavice Ziener Gunar GTX - black/magnet

  wish list

 15. -26%
  Lyžařské rukavice Ziener Glyxus AS - black

  wish list

 16. -26%
  Rukavice Ziener Gazal Touch - black

  wish list

 17. -25%
  Skialpové rukavice Ziener Gusty Touch - black

  wish list

 18. -15%
  Lyžařské rukavice Montura Ski Light Glove - black

  wish list

 19. -12%
  Palčáky Black Diamond Stance Mitts - black/black

  wish list

 20. -20%
  Palčáky Black Diamond Mercury Mitt - dark curry

  wish list

 21. -20%
  Zimní rukavice Black Diamond Soloist - black/black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 173

na stránce

Miluje pouze speciální úkoly na adrese 8a.cz!

Rukavice jsou velmi širokou skupinou výrobků, bez kterých si lze jen těžko představit zimní výbavu na horách. Rukavice chrání před chladem, vlhkem a větrem. Chrání naše ruce, které jsou tak náchylné k namrzání, před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Rozdělení na dámské a pánské modely není jediné, které můžeme mezi rukavicemi rozlišovat. Existují rukavice s pěti prsty a palčáky, kde jsou všechny prsty kromě palce pohromadě. K dispozici jsou také rukavice s membránou GORE-TEX®, které poskytují vynikající izolaci proti chladu a vlhku, a na druhé straně ultralehké fleecové rukavice s možností dotykového ovládání. Ať už jste amatérský, nebo profesionální sportovec, najdete pro sebe ideální model! Lyžaři, skialpinisté, horolezci, běžci, turisté a všichni, kteří chtějí denně nosit vysoce výkonné, odolné a spolehlivé rukavice předních outdoorových značek.

Rukavice na zimu, které udrží vaše ruce v teple

V zimě jsou naše ruce vystaveny nepříznivým povětrnostním podmínkám. Nevhodná péče o ně může vést k drsnosti, popraskání kůže a v nejhorších případech k omrzlinám a následkům, které z toho mohou plynout. Obecně lze zimní rukavice rozdělit na pětiprsté modely a tzv. "palčáky". Při druhém způsobu zůstávají všechny prsty kromě palce pohromadě. Přestože je náš úchop v tomto bodě značně omezen, je toto řešení velmi pohodlné a teplé. Nejspolehlivější skupinou výrobků jsou rukavice s membránou GORE-TEX®. Jsou vybaveny membránou, která zajišťuje vysokou prodyšnost a nepromokavost. Membrána propouští mikroskopické částečky vodní páry, které vznikají při naší fyzické aktivitě, ven. Na druhou stranu nepropouští mnohem větší molekuly vody. Tímto způsobem se udržuje příjemné a suché klima našich rukou. Rukavice s membránou GORE-TEX® také často používají vysoce kvalitní syntetickou izolaci, která poskytuje rukám vysokou úroveň tepelné izolace.

Na zimu se doporučují také softshellové rukavice a fleecové modely. První z nich lze v horách používat celoročně. Zejména s ohledem na to, jak proměnlivé mohou být povětrnostní podmínky, zejména ve vysokých horách. Softshellový materiál zajišťuje vysokou odolnost rukavic a minimalizuje vliv větru na naše ruce. Tím se výrazně snižuje riziko, že vám vítr zchladí ruce. Fleecové rukavice se naopak vyznačují vynikající prodyšností. Často jsou vybírány jako každodenní modely pro město. Používají se také jako přídavné rukavice, tzv. vložky vkládané do teplejší rukavice. Tento systém zaručuje teplo i v těch nejchladnějších dnech a za nejnepříznivějších povětrnostních podmínek v horách. V této skupině najdete také lyžařské rukavice, od rukavic s mírně delším střihem až po rukavice s kratší manžetou, které lze snadno zasunout pod bundu.

Modely, které využijete po celý rok

Na cesty do hor je dobré si vzít rukavice, protože nikdy nevíte, kdy může dojít k drastickému zhoršení počasí. Mnoho modelů bylo navíc vytvořeno s ohledem na horolezecké nadšence. Jak viaferratické, tak klasické. Právě pro jejich ruce byly vytvořeny modely bez prstů, jejichž záprstní kůstky jsou vyztuženy silnými kusy kůže. Toto řešení chrání naše ruce a zajišťuje lepší úchop řetězů nebo při práci s lanem. Naopak milovníci rychlých stezek a cest si oblíbí běžecké rukavice. Vyznačují se lehkou konstrukcí zaměřenou na vysokou prodyšnost a bezkonkurenční odvod vlhkosti. Mnoho modelů, včetně městských rukavic, má na ukazováčku a palci speciální panely, které umožňují používat dotykové obrazovky, aniž by bylo nutné je sundávat. To je velmi výhodné, zejména když teplota klesne výrazně pod 0 °C.

Sportovní rukavice pouze na adrese 8a.cz

V našem obchodě vám nabízíme široký výběr rukavic, které s úspěchem využijete na horách i ve městě, v zimě i v přechodných obdobích. Díky velkému množství barev, střihů a aplikací si vyberete ten správný model.